فعالیت 17پایگاه انتخاب رشته کنکور سال 94 در آموزش و پرورش استان

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از فعالیت 17 پایگاه انتخاب رشته در سطح ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان گفت: خوشبختانه در سال های اخیر اعتماد خوبی به پایگاه های آموزش و پرورش شده است و مشاوران متعهد و مجرب و کارآزموده استان که دوره های آموزشی لازم را طی نموده اند در این پایگاه ها خدمات مشاوره ای به داوطلبان انتخاب رشته کنکور ارائه می دهند.

سرگلزایی مقدم افزود امسال یک دوره توجیهی تربیت مدرس برای مشاوران پایگاه های انتخاب رشته کنکور با همکاری اداره کل امور تربیتی و مشاوره  وزارت و سازمان سنجش و آموزش کشور در تهران برگزار گردید که سه نفر از بهترین مشاوران برای دوره توجیهی به تهران اعزام شدند و پس از آن کارگاه ها و جلسات آموزشی ویژه مشاوران انتخاب رشته در استان برگزار گردید.

معاون پرورشی و فرهنگی استان اعلام کرد در حال حاضر 17 پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که از لحاظ  کمیت نسبت به سال گذشته 42% رشد داشته است.

وی یادآور شد اعتماد مردم به پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش احساس آرامش فوق العاده ای به ما می دهد و امیدواریم در سال های آینده به این موضوع بصورت یک فرآیند نگاه کنیم، زیرا تمام تلاش یک دانش آموز ممکن است با یک انتخاب نادرست مسیر زندگی ، شغلی ، تحصیلی و حرفه ای وی را تغییر دهد و موجب سرخوردگی و افسردگی دانش آموز گردد.

            

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز با تقدیر و تشکر از زحمات همه همکاران اداره مشاوره هسته ها و مراکز مشاوره و مدیران مدارسی که در راه اندازی پایگاه های انتخاب رشته فعالیت داشته اند اظهار داشت: در انتخاب رشته باید به علاقمندی دانش آموزان، استعداد و هوش آنان دقت کرد تا در انتخاب رشته تشخیص صحیحی داشته باشیم که الحمدالله مشاوران پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش به همه این مولفه ها آگاهی دارند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان خاطرنشان کرد: حدود 17 پایگاه در سراسر استان داریم که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده بسیار فعال و پر تلاش مشاوران در این پایگاه ها حضور یافته اند و مشارکت بسیار خوبی دارند.

و این 17 پایگاه انتخاب رشته فرصت طلایی برای بهرمندی از پتانسیل هال و ظرفیت های آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

شیرازی گفت: مشاوره فرصت طلایی خوبی برای جامعه علمی ، تخصصی و حرفه ای و کمکی به دانش آموزان است و هدایت تحصیلی نباید شخصیت دانش آموزان ما را به اشتباه بیندازد زیرا هدایت تحصیلی یه پروژه نیست بلکه یک پروسه و فرایند است.

/ 0 نظر / 45 بازدید