اولین دوره ضمن خدمت طرح MOBILE LEARNING در حوزه مشاوره استان صادر شد

اولین دوره ضمن خدمت طرح MOBILE LEARNING در حوزه مشاوره استان صادر شد

سعیده سرگلزایی مقدم با اعلام این خبر افزود طرح MOBILE LEARNING که توسط اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با هدف یادگیری از طریق تلفن همراه و استفاده از فن آوری جدید با تکیه بر یادگیری های نوین طراحی شده بود در حوزه مشاوره استان با هماهنگی و همکاری معاونت محترم پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل اجرائی و منجر به صدور گواهی ضمن خدمت 16 ساعته برای مشاوران در سه ماهه اول سال 94 شد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان اظهار داشتند با توجه به اینکه در دنیا یادگیری از طریق فناوری موبایل صورت می پذیرد و یادگیری و آموزش از طریق موبایل محدودیت مکان یادگیری را با ایجاد انعطاف در آن کاهش می دهد و تمرکز بر متحرک بودن مکان یادگیری است . این طرح به صورت ابتکاری در حوزه مشاوره معاونت پرورشی و فرهنگی استان اجرائی شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای حسین بر معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی  استان و همکارانشان از پیگیری های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز تقدیر و تشکر کرد.

یار محمد حسین بر معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل نیز ضمن تشکر از اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی به جهت پیگیری های آموزشی در فضای مجازی این طرح را در راستای سازمان یادگیرنده از طرح های مهم و اساسی اداره کل دانستند و اظهار داشتند به زودی با سازکار های جدید پیگیری شده این طرح در سایر حوزه های آموزشی و پرورشی نیز اجرائی خواهد شد.

حسین بر عصر حاضر را تلفیقی از ارتباطات و اطلاعات دانستند و اظهار داشتند امروزه در عصری زندگی می کنیم که افراد بیش از گذشته نیاز به اطلاعات و برقراری ارتباط برای کسب اطلاعات مورد نیاز دارند و افراد در هر کجا که باشند می توانند آخرین اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمینه ای دریافت کنند و ما باید در حوزه آ پ بتوانیم از این فن آوری ها استفاده مفید و موثر داشته باشیم.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز ضمن تشکر از معاون پرورشی و فرهنگی استان و معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی در رابطه با طرح مذکور اظهار داشتند اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان جهت اجرای کردن راهکار 3-17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای طرح سازمان یادگیرنده در اداره کل طرح MOBILE LEARNING  را براگزار نمود تا ضمن  گام در راستای آموزش و توانمند سازی مشاوران  در محیطی نو و به دور از مکان و زمن برداشته شود و ضمن تحقق  بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در استفاده مفید و موثر از فضای مجازی امکان دسترسی آسان به آموزش ضمن خدمت مشاورین در استان فراهم شود.

شیرازی در این خصوص افزود برای اجرائی کردن این طرح استان به 6 قطب با مرکزیت شهرستان های    ( هیرمند ناحیه 1 زاهدان ناحیه 2 زاهدان سراوان ایرانشهر چابهار) تقسیم و هر قطب بنام شبکه های مجازی علمی، فرهنگی و اجتماعی نام گذاری شد و مدیران هر شبکه نیز مشخص و توجیه شدند و مشاوران فعالیت های خود را در دوره های سه ماهه آغاز نمودند که الحمدالله با همکاری معاون محترم پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل اولین دوره ضمن به مدت 16 ساعت برای فعالان شبکه های مجازی علمی، فرهنگی و اجتماعی مشاوران استان صادر شد و دوره ضمن خدمت تابستان مشاورین نیز در حال اجرا می باشد که تا پایان مهر دومین دوره ضمن خدمت مجازی آنان نیز صادر می شود.

/ 0 نظر / 207 بازدید