مدیر کل : خدمات مشاوره ای در مدارس استان باید توسعه یابد

مدیر کل : خدمات مشاوره ای در مدارس استان باید توسعه یابد

علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور در اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل از ارائه خدمات راهنمایی، مشاوره و خدمات روانشناختی به دانش آموزان تقدیر و تشکر کرده و  ابراز داشت همه مدیران ، معلمان و کارکنان مدارس باید در وهله اول مشاور و مربی تربیتی باشند.

نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه همکاران مشاور در تمامی مدارس ، هسته ها و مراکز مشاوره کسب دو رتبه برتر کشوری را تبریک گفته و تاکید داشتند که با تمام تلاش های که صورت گرفته و جای تقدیر دارند اما این کافی نمی باشد.

مدیر کل آموزش وپرورش گفت: ما در حوزه پرورشی و مشاوره علی رغم کارهایی که انجام داده ایم باز هم جا برای کار هست و در حوزه مشاوره بخصوص باید تلاش بیشتری صورت بگیرد وی با انتقاد از روند هدایت تحصیلی دانش آموزان استان تراکم انتخاب رشته در رشته علوم تجربی را 40٪  در استان بیان کردند و نا مطلوب دانسته و خواستار برقراری توازن رشته ای در بحث هدایت تحصیلی شدند.

نخعی خطاب به همکاران اداره مشاوره : ضمن تشکر از همه کارهایی که انجام گرفته لازم است فکر کنیدوبرنامه ریزی نماییدکه چگونه می توانیم خدمات مشاوره ای را درمدارس توسعه داد،ما می توانیم مشاور درمدارس نداشته باشیم اما مشاوره داشته باشیم ،الان ما مشاور درمدارس داریم اما خدمات مشاوره ای مطلوب به دانش آموزان ارائه نمی شود که تاکید می شود دراین خصوص همه معلمان،کارکنان ومدیران نقش مشاوره ای داشته باشند.

نخعی باتوجه به ایفای نقش مشاوره ای کارکنان ومعلمان گفتندباید نقش مشاوره ای همکاران احیا شود وهمه مدیران ومعلمان در وهله اول مشاور ومربی باشند ودرمجموعه آموزش وپرورش یک نفر نمی تواندباشد اما مربی ومشاور نباشدواگر ما بخواهیم موفقیتی داشته باشیم باید چنین باشیم.  

در این دیدار که سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل نیز ایشان را همراهی می کردند از کسب دو رتبه برتر کشوری اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در سال تحصیلی 94-93 در بحث فعالیت های بهداشت روان دانش آموزان وگروه های آموزشی مشاوره تقدیر وتشکر شد.

دراین مراسم که همکاران اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی و اداره فرهنگی هنری حضور داشتند،سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل با توجه به زحمات همکاران حوزه پرورشی علی الخصوص همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی بیان کرد رشد و توسعه کمی و کیفی و تحقق اهداف نظام راهنمایی ،مشاوره و خدمات روانشناختی در آموزش و پرورش مرهون همت و تلاش تمامی همکارن فرهیخته و تلاشگری است که در سنگر آموزش و پرورش خدمات شایسته انجام می دهند.

وی در خصوص فعالیت های انجام شده در حوزه مشاوره استان اشاره کردند که 10 شاخص مشاوره ای در قالب تفاهم نامه با وزارت و شهرستان ها منعقد شد که بحمدالله اداره مشاوره استان  در تمامی این شاخص ها موفقیت های خوبی داشته و در دو شاخص در سطح کشور مقام برتر را کسب نموده است.

سرگزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان یکی از مهمترین برنامه های مشاوره در سال تحصیلی 94-93 را برگزاری آزمون های سه گانه ای مشاوره ای ( استرانگ شغلی – تشخیص استعدا – سلامت روانی رفتاری)   برای 33909 نفر دانش آموز متوسطه دوم استان اعلا م کرد و در خصوص مزایای این آزمون ها گفتند از نتایج آزمون تشخیص استعداد و استرانگ شغلی در هدایت تحصیلی دانش آموزان استفاده شده است . و آزمون سلامت روانی رفتاری با هدف غربالگری دانش آموزان و ارائه خدمات مشاوره بهتر به دانش آموزان برگزار شد.

/ 0 نظر / 53 بازدید