جلسه کیفیت بخشی به فعالیت های مشاوره ای در شهرستان ایرانشهر

یکشنبه مورخ 9/9/93 با حضور معاونت پژوهش و برنامه ریزی و رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل جلسه کیفیت بخشی به فعالیت های مشاوره ای برای مدیران مدارس شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

معاونت پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفتند: شما مدیران مدارس می توانید با برنامه ریزی دقیق و اجرای آن در سطح مدرسه و دربین دانش آموزان  شاخص های تحصیلی آموزش و پرورش استان را تغییر داده و نسبت به سال گذشته ارتقاء دهید.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم نرخ پوشش تحصیلی و نرم معدل دانش آموزان را نه تنها در حوزه ایرانشهر بلکه در تمام استان ارتقاء دهیم و این امر مستلزم آگاهی بخشیدن به اولیاء و دانش آموزان و افزایش سطح علمی مسولین ودبیران و مجموعه آموزش و پرورش می باشد.

                       

تثبیت و تعمیق فعالیت های مشاوره ای در مدارس

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در جمع مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر سخن می گفت، بیان داشتند: هدف از برگزاری آزمون های مشاوره ای تعیین بهره هوشی دانش آموزان در حیطه های مختلف رشته های تحصیلی و نهایتاً هدایت تحصیلی می باشد. لذا می طلبد که مدیران گرانقدر مدارس شرایط برگزاری آزمون را به نحو احسن برای دانش آموزان و مشاوران آماده کنند.

وی اضافه کرد: اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در جهت تثبیت و تعمیق فعالیت های مشاوره ای طرح ها و برنامه های خوبی منجمله- طرح ترنم مشاوره- طرح همدلانه  - طرح تامه – طرح مشاوره سلامت نگرو... برای 32اداره آموزش وپرورش سطح استان در حال اجرا دارد و برگزاری آزمون های مشاوره ای در راستای تثبیت فعالیت های مشاوره و هدایت تحصیلی دانش آموزان برای تعمیق فعالیت های مشاوره ای انجام می پذیرد.

                      

شیرازی تصریح کرد: روند هدایت تحصیلی دانش آموزان  در سال جاری در متوسطه دوم صورت می گیرد که ان شاالله از سال آینده این روند در بین دانش آموزان متوسطه اول برگزار خواهد شد .

وی در جمع مدیران مدارس خواستار بستر سازی و تامین شرایط مناسب در مدارس برای توسعه خدمات مشاوره ای مناسب به دانش آموزان در زمینه آداب صحیح مطالعه و ایجاد تغییرات مثبت در دانش و نگرش و رفتار دانش آموزان به مدرسه ، اولیاء و جامعه شدند.

/ 0 نظر / 5 بازدید