دیدارمعاون پرورشی وزیر با مشاوران و معاونین،مربیان پرورشی مدارس زاهدان

حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش وپرورش درجلسه ای که در محل کانون فرهنگی وتربیتی شهیدمسلم کیخا ناحیه۲زاهدان برگزارشد با معاونین،مربیان و مشاوران مدارس شهرستان زاهدان دیدار داشتند…

در ابتدای جلسه علیرضا نخعی مدیرکل آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان ضمن تبریک ولادت پیامبررحمت(ص)وهمچنین ولادت امام جعفرصادق(ع) ، حضورمعاون پرورشی وزیر را درجمع فرهنگیان مایه دلگرمی اعلام کرد و گفت: حضورجناب آقای کفاش پس از حوادث اخیراستان درجلسات موثربود و البته با پیام جدی و مطالبه گرانه در ارتباط با بحث امنیت فرهنگیان استان ودر چندروز حضور ایشان برخوردها قاطع تر نسبت به قبل و بخش عظیمی از جانیان و بانیان حوادث دستگیرشدند که البته جا دارد تشکرخود را اعلام نمائیم.

نخعی افزود:تمام دغدغه ام در آموزش وپرورش استان ،پرورشی می باشد ،هم به لحاظ سابقه ای که در این حوزه دارم و هم به لحاظ تدریس دروس که مرتبط با حوزه پرورشی داشته ام.

۷۲۱نفرکمبودنیرو در حوزه پرورشی داریم

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان دومین سخنران این گردهمایی بود که به ارائه گزارشی از مجموعه پرورشی استان پرداخت و گفت:استان سیستان و بلوچستان گسترده ترین استان کشور و هم مرز با دو کشور بحران زده می باشد که جا دارد مسئولین کشوری و آموزش وپرورش نگاه خاصی به این استان داشته باشند.

وی افزود:تعداد۱۴۴۵مربی پرورشی در استان داریم که۷۵۲نفرشان آقا و۶۹۳نفرخانم هستند ولی در حال حاضر۷۲۱نفرمربی کمبود داریم.

وی اشاره ای هم به مدارس قرآنی داشت وافزود:۹۱مدرسه قرآنی ،۲۴دارالقرآن و ۱۸۰۷نمازخانه داریم که باتوجه به انتقال مربیان قرآنی متاسفانه در شهرستان زاهدان کمبود مربی قرآنی داریم.

سرگلزایی مقدم تصریح کرد:در استان۷هسته مشاوره و۲۵مرکزمشاوره فعال هستند ،از۴۰کانون فرهنگی و تربیتی استان ۲۹کانون فعال ۱۱کانون غیرفعال و از۱۱اردوگاه در سطح استان تنها۳اردوگاه فعال هستند.

وی درپایان گفت:متاسفانه از زمانی که امورتربیتی حذف شد کانون ها بلاتکلیف ماندند وتجهیزات آنان به حوزه های دیگرآموزش وپرورش منتقل شد و برگشت داده نشده است.

تربیت فرزندان جامعه فقط مختص به آموزش و پرورش نیست

حمیدرضا کفاش معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش درجمع معاونان،مربیان پرورشی ومشاوران مدارس زاهدان اظهارداشت:ما آموزش وپرورشی ها معلم و مربی هستیم . رئیس،مدیر،معاون،مشاور،مدیرکل ومعاون وزیر ارزش های تبعی ماست که یک مدتی به ما داده می شود و بعد از ما تحویل می گیرند و افتخارما هم به همین معلم ومربی بودن ماست.

وی افزود:پیامبران الهی آمدند تا زمینه بینش انسان ها را تغییر دهند و ما فرهنگیان هم وظیفه اصلی مان تغییر نگرش هاست.

وی بیان داشت:نوع نگاه به تعلیم و تربیت را باید تغییرداد ،اگرفعالیت های مان را خوب انجام دهیم اهداف تربیتی را محقق کرده ایم.

این مسئول افزود:باید دیگران را هم برای تهیج در انجام اهداف امور تربیتی به میدان آوریم و مربی که این چنین دیدگاهی در مدرسه دارد موفق خواهدبود.

وی تصریح کرد:تربیت غایت آموزش و پرورش است،تربیت غایت آفرینش است ،یعنی انسان متولد می شود و باید به یک جایی برسد واین غایت تربیت دینی در مفاهیم و باورهای ما مسلمانان است.

 معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش گفت:امروزه نگاه بدی به آموزش وپرورش است و آن اینکه فقط آموزش و پرورش را مسئول تربیت فرزندان جامعه می دانند و غلط ترین نوع نگاه هم اینکه بگوئیم همه تربیت دانش آموز برعهده امورتربیتی است.

کفاش ادامه داد:همه دستگاه ها ،نهادها و سازمان ها در تحقق تربیت نقش دارند و همه باید به آموزش وپرورش در این امر کمک کنند.

گفتنی است ، کفاش معاون وزیر در این گردهمایی وعده اعزام۱۰۰نفرازگروه های دانش آموزی که در برنامه های گوناگون یادواره دانش آموزشهید شاخص فعالیت چشمگیر داشتند را به یک اردوی زیارتی به مشهد مقدس به همراه۲۰مربی دادند.

/ 0 نظر / 56 بازدید