ایجاد شبکه های مجازی علمی ،اجتماعی و فرهنگی مشاوران استان سیستان و بلوچستان

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل با اعلام این مطلب گفت: با توجه به سیاست های مدیر کل محترم استان مبنی بر نامگذاری اداره کل بعنوان سازمان یادگیرنده و توصیه های معاون پرورشی و فرهنگی استان مبنی بر انجام کار علمی و در راستای راهکار 4-17 سند تحول بنیادین و عملیاتی نمودن اصلاح برخی از فرایند های آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی و بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری در راستای استفاده مناسب از فضاهای مجازی ،با همکاری معاونت پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل طرح ایجاد شبکه های مجازی علمی ،اجتماعی و فرهنگی مشاوران استان سیستان و بلوچستان در سال 94 طراحی و تدوین شده و به تایید رسیده و مقرر است مناطق 32 گانه آموزش و پرورش استان در 6 قطب سازماندهی و فعالیت نمایند. و متناسب با فعالیت های علمی اجتماعی و فرهنگی خود گواهی ضمن خدمت دریافت نمایند. که نامه مذکور با شماره 649/1251 موررخ 23/1/94 ابلاغ شده است.

                      

 

 


شرایط عضویت

 

ایجاد  شبکه های مجازی علمی،اجتماعی،فرهنگی مشاوران استان سیستان و بلوچستان  (MOBIL LERNING)

                        بااحترام وصلوات برمحمد وآل محمد،در راستای تحقق سازمان یادگیرنده و راهکار4-17سندتحول بنیادین آموزش وپرورش،وعملیاتی نمودن اصلاح برخی ازفرایندهای آموزش وتوانمندسازی نیروی انسانی،وبراساس دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)مبنی براستفاده مناسب ازفضاهای مجازی،اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی طرح استفاده از شبکه های مجازی علمی،اجتماعی،فرهنگی تحت عنوان  MOBIL LERNINGرابرای تمامی مشاوران سطح استان به اجرا گذاشته است،لذا مهمترین شرایط عضویت واستفاده ازشبکه مذکور به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می گردد.

  1. 1.کاربر عضو در شبکه مجازی مشاوران باید عضو مشاورین رسمی آموزش و پرورش استان سیستان و  بلو چستان باشند.
  2. 2. ساعت کار شبکه مجازی مشاوران در روز فقط دو ساعت  از 7 تا 9 شب می باشد و در غیر این ساعات مشاوران حق ارسال مطلب ندارند.
  3. 3. موضوعات قابل بررسی  توسط مدیر بصورت هفتگی یا ماهانه ایجاد و مورد تبادل نظر همکاران قرار   می گیرد. و مدیر هر شبکه  cd اطلاعات را بصورت ماهانه به اداره مشاوره ارسال خواهد کرد و اداره مشاوره با همکاری معاونت پژوهش  و نیروی انسانی نسبت به صدور گواهی ضمن خدمت افراد فعال اقدام خواهد کرد.
  4. 4.  در صورت فعال بودن مشاوران و تایید توسط مدیر و ناظر استانی در شبکه مجازی برای مشاوران گواهی دوره ضمن خدمت تخصصی صادر می گردد.
  5. 5.  کاربران محترم نام و نام خانوادگی خود را بعنوان شناسه پروفایل خود ثبت نمایند و از ارسال مطالب به جز مطالب علمی خودداری نمایند.
  6. 6.  استفاده از شبکه مجازی مشاوران کاملا رایگان بوده و  هیچ گونه مبلغی از کاربران اخذ نخواهد شد.
  7. 7.  شبکه مجازی مشاوران می تواند در صورت مشاهده تخلف از قوانین سرویس جامعه مجازی  مشاوران  ، عضویت کاربران متخلف را حذف یا اکانت آنها را مسدود کند.
  8. 8. ناظر استانی بر کلیه روند فعالیت گروه نظارت دارد.
  9. 9. همکاران مشاوری که تمایل دارند در این طرح شرکت نمایند شماره تلفن خود را جهت ثبت در گروه به مدیران ذیل اعلام نمایند.

1)  قطب زابل شامل ادارات :(زابل -هیرمند- هامون نیمروز- زهک- بنجار) با مدیریت آقای مهدی کیخایی

2)  قطب ناحیه 1 زاهدان شامل ادارات :(ناحیه1-میرجاوه عشایر- خاش-استثنائی)با مدیریتخانم فریبا پیری

3)  قطب ناحیه2 شامل ادارات :(ناحیه2-نصرت آباد نوک آباد )با مدیریت آقای احمدشهرکی زاد

4)   قطب سراوان شامل ادارات :(سراوان-سیب سوران- مهرستان- جالق بم پشت )با مدیریت آقای خدا بخش جنگی زهی

5)  قطب ایرانشهر شامل ادارات :(ایرانشهر- بمپور- بزمان دلگان لاشار اسپکه- فنوج سرباز) با مدیریت خانم آذر کامیاب

6)  قطب چابهارشامل ادارات :(چابهار- دشتیاری-راسک- کنارک- قصرقند- نیکشهر ––بنت)بامدیریتخانم رویا صمدی

10. مدیران محترم هر قطب به محض راه اندازی گروه  WhatsApp Messenger شبکه مجازی  علمی ،اجتماعی و فرهنگی مشاوران) مراتب را به استان اعلام و فعالیت خود را ازاول اردیبهشت ماه 94شروع نمایند.

امید است با همکاری همه شما مشاوران عزیز مدارس شاهد این امر باشیم که مشاوران از هر فرصتی برای ایجاد و شرایط بهتر برای خود و دانش آموزان و سایر مراجعین خود استفاده می نمایند و مشاوران اولین گروهی باشندکه در راستای سازمان یادگیرنده آموزش و پرورش استان به فعالیت در فضای مجازی می پردازند.

 

اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان


 

/ 0 نظر / 78 بازدید