دانش آموزان همیار مشاور به اردوی رامسر اعزام می شوند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از اعزام همیار مشاوران برگزیده استان به همایش کشوری دانش آموزان برگزیده همیار مشاور خبر داد

سرگلزایی مقدم اظهار داشت: برای اولین بار طرح همایش کشوری دانش آموزان برگزیده همیار مشاور در رامسر برگزار خواهد شد و از همیاران مشاور استان سیستان و بلوچستان مثل دیگر استان ها تعداد 10 نفر حضور خواهند داشت.

وی افزود: اهداف این طرح تقویت حس مسئولیت پذیری و ترویج فرهنگ مشارکت جویی در بین دانش آموزان برای حفظ و ارتقاء سلامت روان خود و سایر دانش آموزان – ترویج فرهنگ راهنمایی و مشاوره در میان دانش آموزان – تقویت تشکل های همسال در جهت توانمند سازی روانی – اجتماعی دانش آموزان و مدارس می باشند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی نیز گفت: که در این همایش کشوری به هر استان 10 نفر دانش آموز همیار مشاور سهمیه حضور داده اند که این تعداد از بین بهترین همیاران مشاور ما از نواحی 1 و 2 زاهدان و شهرستان هیرمند انتخاب شده است.

شیرازی افزود: دانش آموزان برگزیده همیار مشاور از مدارس متوسطه دوره اول طبق دستورالمل وزارتی انتخاب شده اند و از تاریخ 17/5/94 لغایت 19/5/94 در رامسر حضور خواهند داشت در این همایش برنامه هایی از جمله : اجرای مراسم آغازین – سخنرانی – کارگاههای آموزشی و مهارتی – برنامه های ورزشی و هنری – فعالیت های فرهنگی و تفریحی – اهدا جوایز و برگزاری نمایشگاه دست آوردهای استانی در حوزه راهنمایی و مشاوره می باشد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل به دانش آموزان اعزامی نیز توصیه های داشتند :

-          دانش آموزان گرامی عنایت به اینکه شما سفیران فرهنگی و تربیتی و نمایندگان دانش آموزان همیار مشاور استان می باشید می بایست ضمن رعایت تمامی ضوابط و مقررات مربوطه، معرف فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان باشید.

-          در طول زمان اعزام – برگزاری همایش و بازگشت به استان رعایت شئونات اسلامی و حفظ ایمنی الزامی می باشد.

-          دانش آموزان عزیز چنانچه دست آورد شاخص و قابل توجهی در این راستا دارند جهت ارائه در نمایشگاه رامسر همراه داشته باشند.

/ 0 نظر / 101 بازدید