همیاران مشاور پسر سیستان و بلوچستان حائز رتبه برتر کشوری شدند

همیاران مشاور پسر سیستان و بلوچستان حائز رتبه برتر کشوری شدند

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان با اعلام این خبر افزود: همایش کشوری همیاران مشاور پسر دوره اول متوسطه که از 1/6/94 با حضور دکتر کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و پیام وزیر آموزش و پرورش در رامسر برگزار شد.

همیاران دانش آموز استان سیستان و بلوچستان با کسب رتبه برتر کشوری در زمینه شورو شعف ، نشاط و شادمانی که مهمترین اصول همیاران مشاور است به کار خود پایان داد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان خاطر نشان کرد : همایش همیاران مشاور که برای اولین بار در کشور برگزار می شود نهضتی بزرگ در حوزه مشاوره دانش آموزی و عاملی مهم برای آموزش مسئولیت پذیری و حفظ همیاری برای دانش آموزان در امور مدرسه می باشد.

وی با تشکر از همه مشاوران مدارس که این طرح را در سال تحصیلی گذشته در مدارس اجرا نموده اند از پیگیری ها و تلاش های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تقدیر و تشکر کرد.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز که به همراه 10 نفر از منتخبین همیاران مشاور پسر مدارس استان در رامسر به سر می بردند نیز ضمن تشکر از فعالیت تمامی مشاوران مدارس کسب این رتبه را به دانش آموزان استان و همکاران مشاور تبریک گفته و خاطر نشان کردند اگر نبود تلاش ، دلسوزی، پیگیری و آموزش های مشاوران به همیاران هرگز چنین افتخاراتی نصیب استان نمی شد.

وی با اشاره به فعالیت این دانش آموزان در اردوی رامسر دانش آموزان همیار مشاور استان را پیام آوران شادابی ، نشاط، برای کسب فضیلت های اخلاقی ، روحی و علمی در مدارس استان دانستند و کمک آنان را به سایر همسالان برای کسب این فضیلت ها در سال تحصیلی جدید مفید و موثر دانستند.

در این همایش که دکتر کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و دکتر عیسی مراد مدیر کل امور تربیتی  و مشاوره وزارت و سایر مسولین حضور داشتند بر استمرار این همایش ها در سال های آتی تاکید شد

  

گزیده ای از سخنان معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و مدیرکل  امور تربیتی و مشاوره در مراسم اختتامیه این همایش:

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اولین همایش کشوری همیار مشاور پسر در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر گفت: حضور همیار مشاور در مدارس یک جریان بزرگ فرهنگی و تربیتی است.


به گزارش پانا، حمید رضا کفاش در اولین همایش کشوری همیار مشاور پسر در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر اظهار داشت: حضور همیار مشاور در مدارس ،جریان بزرگ فرهنگی و تربیتی است و از آنجایی که هدف اصلی مشاوره در مدارس کمک و یاری به جوانان و نوجوانان است در فضای مدرسه نیز همیاران مشاور نیز به طور جدی در همیاری و همکاری با مشاوران در مدارس گام بر می دارند. وی افزود: با اجرای این طرح به جوانان و نوجوانان نقش می دهیم و باور داریم که حضور دانش آموزان در نقش همیار مشاور مدارس الزا می است . معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: تربیت نیرو های متخصص در بین دانش آموزان به عنوان همیار مشاور در جهت رسیدن به اهدافی چون؛ آرامش ،راز داری، همت و هوشمندی ،مثبت اندیشی و همدلی و همزبانی شکل گرفته است. وی مشاوره را یک علم و تکنیک مهارتی خواند و افزود: مشاور هدایتگر جریان مشاوره ای در مدرسه است و عامل اصلی در تحقق این جریان همیاران مدارس هستند که دوشادوش مشاوران در مدارس فعالیت می کنند. وی ضمن اظهار امید واری جهت تداوم و غنی سازی این طرح افزود: از انجایی که ورود به حیطه مهم مشاوره در آموزش و پرورش نیاز به کسب مهارت و تخصص دارد لذا ؛در همین راستا کارگا ه های آموزشی جهت نیل به این هدف و آموزش دانش آموزان ، در این همایش ملی در حال برگزاریست.

 

 

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه همایش کشوری همیار مشاور در اردوگاه رامسر گفت: همیاران مشاور که برخاسته از دانش آموزان و قشر جوان و نوجوان جامعه اند،بازوان پرتوان مشاورین در مدارس هستند.


به گزارش پانا، ابوالقاسم عیسی مراد ضمن قرائت متن پیام وزیر به مناسبت همایش کشوری همیار مشاور گفت: هدف و فلسفه اصلی حضور همیار مشاور در مدارس توجه بیشتر به نیاز های دانش آموزان و تعامل دانش آموزان با همدیگر است. وی هدف از برگزاری این همایش را گسترش پیام مشاوره ای با رویکرد ارجاع موضوعات مبتنی به دانش آموزان به مشاوران دانست. مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: قصد داریم از نوجوانان به عنوان همیاران مشاور برای مشاوره درست به دانش اموزان استفاده کنیم لذا؛ آموزش مهمترین ابزار برای نیل به این هدف محسوب می شود که برگزاری کارگاهای آموزشی در این همایش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی ادامه داد: توانمندسازی نیروها و دانش آموزان مورد تاکید وزارتخانه و معاونت پرورشی است و با اجرای این طرح در این راه گام برخواهیم داشت.ما باید دانش آموز را خوب بشناسیم بهترین مدل و الگویی که می تواند ما را کمک کند همین طرح است. عیسی مراد خاطر نشان کرد: جلوگیری از آسیب های اجتماعی،کم شدن دغدغه های دانش آموزان، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدارس از نتایج حضور همیار ان مشاور در مدارس است. وی اذعان داشت: از دانش آموزان می خواهم که نظرات و دیدگاههای خود را به ما بگویند و دست ما را بگیرند تا بتوانیم در حوزه های شغلی، بهداشت روانی و غیره برنامه ریزی بهتری انجام دهیم و از کمک خودشان برای خودشان استفاده کنیم.

 انتهای خبر///

/ 0 نظر / 189 بازدید