شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

                       

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با اعلام این خبر گفت:  درس تفکر و سبک زندگی  برنامه ای است در جهت شکوفایی قوّۀ تفکّر و تعقّل کودکان و نوجوانان تا بتوانند در عرصه های مختلف با تفکّر و خردورزی، مصالح خویش، خانواده و جامعه را تشخیص داده و براساس آن عمل نمایند و دیگران را نیز به خردورزی و تعقّل دعوت نمایند.

شیرازی گفت : آشنایی دانش‌آموزان با سبک زندگی ایرانی و اسلامی یکی از اهدافی است که آموزش و پرورش مدنظر دارد و بر همین اساس درس تفکر و سبک زندگی در دوره اول متوسطه تدریس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال جاری درس تفکر و سبک زندگی با اولویت تدریس برای مشاوران پیش بینی شده است، لذا اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی با همکاری اداره امور فرهنگی و تربیتی نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی در آبان ماه  و آذر ماه 95 اقدام  می کنند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  گفت :  برگزاری کارگاه های درس تفکر سبک زندگی  در پنج قطب استان (    زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، چابهار ) فرصت مناسبی است تا همکاران  بتواند ضمن بحث و تبادل نظر در کنار سایر برنامه ها وفعالیت ها به راهکارهای بهبود و ارتقای کیفیت بخشی برنامه‌ها و فعالیت‌های  مشاوره ای  دست یابند.

شیرازی افزود: یکی از مهمترین دلایل تدریس درس تفکر و سبک زندگی توسط مشاوران برقراری  ارتباط مستقیم، دانش آموز با مشاور جهت شناسایی استعداد ها دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان می باشد و همچنین چنانچه بخواهند از مزایای تقلیل ساعت استفاده کنند بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل باید حداکثر 10 ساعت تدریس در هفته داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره خاطرنشان کرد: دلیل دیگر تدریس تفکر و سبک زندگی توسط مشاوران بهره مندی مشاوران از تقلیل ساعت کاری مشاوران بیست سال به بالا می باشد.

رئیس اداره مشاوره در پایان گفت کرد: همکاران مشاور توجه داشته باشند  برای تدریس بهتر، سر فصل و طرح درس مربوط به تفکر و سبک زندگی بصورت  آنلاین از طریق شبکه های مجازی اداره مشاوره( وبلاگ مشاوران استان، شبکه مجازی موجود ) بارگزاری می شود که شایسته است مشاوران بر اساس سرفصل و طرح درسی با آمادگی کامل در کلاس حضور پیدا کنند و خود را برای شرکت در جشنواره الگوهای برتر تدریس این درس آماده کنند.

[ یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۱٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب