شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان

توجه به مباحث عاطفی دانش آموزان ، زمینه موفقیت آنان را هموار تر می کند
علیرضا نخعی در جمع مشاورین تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان گفت : اگر در مدارس به مباحث عاطفی بیشتر توجه شود دانش آموزانی به مراتب موفق تر خواهیم داشت .

 علیرضا نخعی در چهارمین همایش استانی علمی پژوهشی حوزه مشاوره که در سالن اجتماعات کانون آزادگان برگزار شد ،ضمن تقدیر از استقبال و همراهی و احساس مسئولیت مشاوران در ملاحظات تربیتی دانش آموزان  اظهار کرد : هر چه این نشست ها استمرار پیدا کند یک قدم به هدف نزدیکتر خواهیم شد .

وی موضوع تربیتی و مشاوره را در مدارس بسیار مهم ، خطیر و حساس دانست و گفت : به عدد تمام دانش آموزان دنیا می تواند راه های تربیتی متفاوت وجود داشته باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد : هیچ قانون ثابتی در تعلیم و تربیت وجود ندارد و هیچ یافته ای در تعلیم و تربیت یافت نمی شود که همیشگی باشد به همین دلیل یافته ها باید با واقعیت وجودی دانش آموزان تطبیق داده شود .

نخعی اظهار داشت : باید این هوشمندی را داشته باشیم که شیوه های یکسان تربیتی برای دانش آموزان مثمره ثمر نخواهد بود .

وی با اشاره به این که آنچه آدمی را متمایز می کند و بر مهم شدن انسان صحه می گذارد هوش عاطفی است بیان کرد : در وجود آدمی گوهری گرانبها نهفته است و مدرسه بهانه ای برای غبارزدایی از این گوهر آدم هاست .

وی تصریح کرد : نیاز های عاطفی نهفته در وجود انسان هاست که مدرسه باید به آن ها پاسخ دهد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان ، احساس نیاز به هوش عاطفی را موضوعی دانست که غالبا درک نمی شود و در این خصوص اظهار داشت : در چنین شرایطی است که وظایف مشاوران و مربیان پرورشی حساس تر می شود .

نخعی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش هیچ معلمی نمی تواند مشاور و مربی تربیتی نباشد تاکید کرد : اگر در مدارس به مباحث عاطفی بیشتر توجه شود دانش آموزانی به مراتب موفق تر خواهیم داشت .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان نیز در این آیین اظهار کرد : کشور هایی که در علم پیشرفت کرده اند عادت به مطالعه در بین جوامع ان بیشتر بوده است .

سعیده سرگلزایی مقدم تصریح کرد : در این میان نقش معلمان به عنوان عامل اصلی انتقال مفاهیم نقشی انکار ناپذیر است .

وی با اشاره به موارد بالا افزود : معلمان با نهادینه کردن نقش تحقیق و پژوهش در بین فراگیران می توانند اثرات انکار ناپذیری در فعالیت های علمی داشته باشند .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت : یک معلم زمانی می تواند کارنامه موفقی از خود ارایه کند و در کار خود موفق باشد که دو وییگی را رعایت کند ؛ مقبولیت و محبوبیت .

سرگلزایی مقدم تاکید کرد : این دو عامل در موفقیت یک معلم حاصل نمی شود مگر با افزایش آگاهی و توانمندی های علمی و مهارتی چرا که امروزه یک معلم با آموخته های دانشگاهی نمی تواند همگام با سند تحول بنیادین گام بردارد .

وی گفت : اگر بپذیریم که اصلاح جامعه در گرو اصلاح آموزش و پرورش است ،  پویایی ، تفکر و اندیشه ی مشاوران نیز باید اصلاح و ارتقا یابد که با برگزاری و شرکت در چنین همایش هایی این مهم محقق می شود .

انتهای پیام /

[ چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۳:٢۱ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب