شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود : عنایت به سرعت پیشرفت علم و فن آوری در جهان امروزه، معلم ناگزیر از اخذ علوم و فن آوری روز می باشد زیرا فرزندان روزگار ما، خود معلمان بسیاری از یافته ها و علوم دیروزمان هستند، لذا می طلبد معلم خود پژوهشگر و پژوهنده باشد.


معاون پرورشی و فرهنگی استان گفت: پژوهش در حوزه  تربیت منجر به علم برخواسته از تجارب و یافته های دقیق علمی و عملی می شود که در نهایت به رشد تکامل روش های تربیتی می انجامد.

سرگلزایی مقدم با قدرشناسی از عملکرد مثبت اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این همایش به همت اداره مشاوره و با پیگیری سرگروه های آموزشی مشاوره استان کلید خورده و چهارمین همایش است که در حوزه مشاوره و روانشناسی استان برگزار می شود و بناست با برگزاری همایش های علمی پژوهشی روحیه تحقیق و نوآوری در همکاران اعم از آموزشی و پرورشی نسبت به گذشته بیشتر شود و باید تلاش کنیم که پژوهش های مان را کاربردی تر و عینی تر کنیم با علم به این موضوع که تعالیم متدوال در مدارس ما عملاً به پرورش حافظه تاکید می کند و علوم تربیتی و استفاده و بکارگیری از پژوهش های تربیتی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.


حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل هم در این خصوص گفت: پژوهش مبنای برنامه ریزی و برنامه ریزی اصل اساسی انجام بهینه امور می باشد که این مهم برای فعالیت های تربیتی و مشاوره ای نیز صدق می کند.

شیرازی گفت به همان اندازه که مشاوران، معلمان، دبیران، کارکنان مدارس و دست اندرکاران مسائل تربیتی دستی در پژوهش داشته باشند به همان اندازه راه رسیدن به اهداف مبتنی بر برنامه تسهیل خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در پایان اظهار امیدواری کرد در روندی که اداره مشاوره و معاونت محترم پرورشی و فرهنگی استان در راستای ترغیب همکاران برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی در پیش گرفته اند استمرار یافته و در سنوات آتی شاهد برگزاری همایش های بهتر و بیشتر در این خصوص باشیم و همکاران نیز آثار بیشتری را به این همایش ها ارسال کنند و از یافته های علمی و پژوهشی به خوبی استفاده شود.

[ سه‌شنبه ٤ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:۳٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب