شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

توجه جدی به عواطف دانش آموزان در سال تحصیلی جدید باید نظر همه معلمان دبیران و کارکنان مدارس باشد

 

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در گفتگوی زنده رادیوئی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس با اعلام این خبر افزود : کارگروه توجه به عواطف دانش آموزان یکی از کارگروه های پروژه مهر امسال بود که به تدبیر مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان و با پیگیری در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرده است و همه مدیران-مشاوران معلمان، دبیران و کارکنان مدارس باید به آن توجه جدی داشته باشند و نقش مشاوره ای خود را به خوبی ایفاء نمایند.

شیرازی در خصوص اقدامات آموزش و پرورش استان برای آغاز سال تحصیلی گفت: در 32 منطقه آموزش و پرورش و6600 مدرسه برنامه های خوبی برای آغاز سال تحصیلی از جمله جشن شکوفه ها و جشن بازگشایی مدارس تدارکات دیده شده است که از آن جمله افتتاح پروژه بزرگ حیات طیبه با حضور جناب آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در زاهدان را می توان اشاره کرد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی به همکاران آموزشی و پرورشی استان اعم از مدیران مدارس، مشاوران- معلمان و دبیران توصیه کرد که در سال تحصیلی جدید توجه خاصی به عواطف دانش آموزان داشته باشند و برنامه ریزی کنند تا عواطف مثبت دانش آموزان افزایش و عواطف منفی آنان کاهش یابد.

وی با اشاره به مثلث افکار، احساس، رفتار گفت : این عواطف تاثیر مستقیم بر عملکرد و احساسات و رفتار دانش آموزان خواهد داشت و پژوهش ها نشان می دهد که اگر عواطف مثبت فردی بالا باشد خود کار آمدی او بالا خواهد بود و اگر عواطف منفی فردی بالا باشد خود کارآمدی آن فرد پایین خواهد آمد.

شیرازی در  توصیه های به والدین اظهار داشت: والدین عزیز از همین ابتدای سال تحصیلی با تشکیل جلسات خانوادگی و وضع قوانین و مقررات برای عملکرد بهتر فرزندان خود نظر آنها را برای بهتر شدن وضعیت آموزشی، تحصیلی و رفتاری در قوانین اعمال کنند و در این جلسات خانوادگی وضعیت خواب و بیداری، تغذیه، انجام تکالیف، رسیدن به موقع از مدرسه و برگشت به خانه را بررسی نمایند.

وی به والدین توصیه کرد از وضعیت روحی روانی و جسمانی فرزندان خود اطمینان حاصل کنند و اگر خدای نکرده فرزند شما مشکل خاصی دارد حتماً به مدیر مدرسه و معلم و دبیران اطلاع دهید و برای درمان آنها از طریق مشاوران، روان شناسان و پزشکان اقدام کنید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری اولیای خانه و مدرسه و نظارت مستمر بر عملکرد تحصیلی فرزندان شاهد عملکرد و موفقیت بهتر فرزندان خود باشند.

[ شنبه ۳ مهر ۱۳٩٥ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب