شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان
رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش‌وپرورش سیستان وبلوچستان با اشاره به آغاز فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از تاریخ ۱۹ تیر به مدت دو هفته توصیه‌هایی را به خانواده‌ها ارائه کرد.


حسینعلی شیرازی در گفتگو با خبرنگار شبکه استانی هامون، با اشاره به آغاز فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 19 تیر اظهار کرد: دانش آموزان پایه نهم در این روز همراه با والدین خود در مدرسه حضور یابند تا پس از دریافت مشاور و راهنمایی یک ساعته از سوی مشاور مدرسه و دریافت خدمات تخصصی رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای ثبت نام در دوره متوسطه دوم اقدام کنند.

وی افزود: برای هدایت تحصیلی در پایه نهم سامانه متمرکز هدایت تحصیلی طراحی شده است؛ همچنین در این روند 35درصد عملکرد تحصیلی و 65درصد بررسی‌های مشاوره‌ای تأثیرگذار است

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش گفت: والدین این موضوع را مدنظر قرار دهند که استعداد و رغبت دانش‌آموز در انتخاب رشته اهمیت خاصی دارد ونمی توانیم تنهابه نمره دروس اکتفا کنیم چرا که درس‌های دوره متوسطه اول نشانگر خوبی برای انتخاب شاخه و رشته تحصیلی نیست چرا که این دروس عمومی هستند.

شیرازی بیان کرد: خانواده‌ها از دریافت مشاوره توسط افراد غیرمتخصص خودداری کنند و تمام جوانب از سوی مشاور مدرسه به آنها ارائه می‌شود.مشاوران مدارس از تاریخ 19 تیر به مدت دو هفته در مدارس حاضر هستند تا راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب رشته به دانش آموز ارائه کنند.

وی ادامه داد: هر دانش آموز ۱۲انتخاب دارد و لازم است برای قطعی کردن انتخاب آخر بررسی عمیق‌تر در محیط مدرسه داشته باشد، والدین توجه داشته باشند با توجه به جو جامعه و تبی که درخصوص برخی از رشته‌ها وجود دارد، فرزندان خود را مجبور نکنند تا به رشته‌ای بروند که آینده آن مورد علاقه دانش‌آموز و نیاز جامعه نیست.

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش استان تصریح کرد:‌ در جامعه ما نیازهای آینده شغلی به طور صددرصد مشخص نیست، لذا بهترین انتخاب، انتخابی است که با استعداد و رغبت دانش آموزان هماهنگ باشد..

وی گفت:‌ برابر اعلام اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت در راستای فرآیندی کردن هدایت تحصیلی قرار است مشاوران مدارس از سال آینده درس تفکر و سبک زندگی را در پایه‌های هفتم و هشتم با رویکرد کیفی در حوزه تحصیلی و شغلی یعنی آشنایی با رشته‌ها،‌ شاخه‌ها و کسب شایستگی‌های لازم در این زمینه و شناخت نیازهای شغلی جامعه و امکانات منطقه تدریس کنند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان افزود:‌ امیدواریم سال تحصیلی جدید سال شروع روند کیفی هدایت تحصیلی باشد و مطلوب این روند آن است که دانش‌آموز به نقطه‌ای از انتخاب برسد که خود براساس استعداد، رغبت، نیاز جامعه و امکانات منطقه بهترین تصمیم گیری را داشته باشدوبهترین هدایت تحصیلی هدایتی هست که دانش آموزان رشته وشاخه های تحصیلی را انتخاب کنند که منجر به انتخاب شغل براساس نیاز جامعه در آینده شود
[ دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۸:٥٩ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب