شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان سیستان وبلوچستان اعلام کرد
امسال ۳۳هزار و۷۴۸دانش آموز پایه نهم در انتخاب رشته تحصیلی شرکت می کنند.
برای هدایت تحصیلی دانش آموزان 100 امتیاز در نظر گرفته شده است که 65 امتیاز به بررسی های مشاوره ای و 35 امتیاز به عملکرد تحصیلی آنها اختصاص یافته است.
حسینعلی شیرازی رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با عنایت به تصویب آیین نامه هدایت تحصیلی در شورای عالی آموزش و پرورش و تثبیت شاخه ها و رشته های تحصیلی، در سال تحصیلی 95-94 تعداد ۳۳هزار و ۷۴۸نفر از دانش آموزان پایه نهم استان در نیمه اول تیر ماه برای ثبت نام پایه دهم باید به یکی از رشته های تحصیلی متوسطه دوم هدایت شوند.
وی افزود: رشته های تحصیلی در مدارس متوسطه شامل علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی در شاخه نظری و زمینه های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش می باشند.
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان خاظر نشان کرد: برای هدایت دانش آموزان به رشته های تحصیلی 100 امتیاز در نظر گرفته شده است که از این 100 امتیاز 65 امتیاز به بررسی های مشاوره ای و 35 امتیاز به عملکرد تحصیلی دانش آموزان اختصاص یافته است.
شیرازی اضافه کرد: بررسی های مشاوره ای شامل نظر دانش آموز10 امتیاز ، نظر معلمان10 امتیاز، نظر والدین دانش آموز5 امتیاز، نتیجه آزمون تشخیص استعداد15 امتیاز، نتیجه آزمون رغبت سنج استرانگ15 امتیاز و نظر مشاور مدرسه10 امتیاز می باشد، همچنین 35 امتیاز عملکرد تحصیلی دانش آموز شامل نمرات نوبت اول و دوم همه دروس پایه هفتم، هشتم، نهم، نوبت اول با ضریب یک و نتایج عملکرد درسی دانش آموز بر اساس میانگین نمرات تمام دروس پایه های هفتم، هشتم و نهم در سیستم سناد دانش آموزی محاسبه و در نمون برگ نهایی هدایت تحصیلی به میزان 35 امتیاز درج می گردد و مشاوران در این خصوص نیاز به اقدام خاصی ندارند .
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تأکید کرد: همه اطلاعات فوق در سامانه الکترونیکی مشاوره مدرسه ثبت و در نهایت در نیمه اول تیر ماه 1395 برای همه دانش آموزان فرم هدایت تحصیلی صادر می گردد.
شیرازی در ادامه اظهار کرد: در همین راستا برای همه دانش آموزان پایه نهم پرونده الکترونیکی مشاوره تشکیل شده است و پس از اعلام نتایج نوبت دوم دانش آموزان و رفع اشکالات نمرات دانش آموزان در سامانه، فرم هدایت تحصیلی با امضای مشاور و مدیر واحد آموزشی صادر خواهد شد و دانش آموزان بر اساس فرم هدایت تحصیلی اقدام به انتخاب رشته تحصیلی خواهند نمود.
ایشان افزود: اولویت بندی رشته های تحصیلی دانش آموزان بر اساس ۳ ملاک شامل نتایج بررسی های مشاوره ای به میزان ۶۵ امتیاز، نتایج عملکرد تحصیلی دانش آموزان در پایه های هفتم و هشتم و نهم به میزان ۳۵ امتیاز، ظرفیت پذیرش دانش آموزان در منطقه محل سکونت دانش آموز بر اساس سیاست های ابلاغی می باشد، در همین راستا تمام مشاوران در دو هفته اول تیر ماه برای ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره در واحدهای آموزشی حضور خواهند داشت.
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی سیستان وبلوچستان در ادامه بیان کرد: تمام مقدمات یک هدایت تحصیلی مطلوب برای دانش آموزان پایه نهم در استان فراهم گردیده و تاکنون برای تصمیم گیری و تسهیل این فرآیند بسیار مهم و سرنوشت ساز، کمیته هدایت تحصیلی در سطح استان در ۵جلسه تشکیل گردیده است، همچنین کمیته هدایت تحصیلی مناطق از بهمن ماه سال 1394 به طور مستمر این موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند وکمیة هدایت تحصیلی مدارس نیز از خردادماه فعال وتا اتمام هدایت تحصیلی مطلوب ومتوازن به کار خود ادامه خواهد داد.
[ یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٩:٥٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب