شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

در حوزه مشاوره تحصیلی ، یکی از مسائل اساسی و شاید مهمترین آن، مسئله هدایت تحصیلی است. لذا از آغاز سال تحصیلی 95-94 ، این موضوع در کلیه مدارس متوسطه این شهرستان ، با جدیت و دقت پیگیری شد. با توجه به حساسیت امر ، در تمامی مدارس ستادی با عنوان ستاد هدایت تحصیلی تشکیل شد.


در طی جلسات ستاد، اهمیت نقش دبیران در امر هدایت تحصیلی تشریح شد و همچنین دبیران اطلاعات لازم را در ارتباط با فرم شماره 2 هدایت تحصیلی دریافت کردند. لزوم آگاه سازی دانش آموزان تمامی پایه ها با مسئله هدایت تحصیلی، آزمون های مشاوره و ... توسط مشاوران و با استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله جلسات فردی و گروهی، نقش همیاران مشاور ، مشارکت دبیران، جلسات پرسش و پاسخ، حضور در جمع والدین، تابلو اعلانات و غیره به منظور آگاهی بخشی، ایجاد آمادگی، ایجاد تحریک تحصیلی، مورد تاکید قرار گرفت.

دیدار با والدین دانش آموزان، خصوصا دانش آموزان پایه نهم مدارس بصورت جداگانه با محوریت مسئله هدایت تحصیلی صورت پذیرفت و علاوه بر تشریح کامل مسئله هدایت تحصیلی و نقش آن در ادامه مسیر تحصیل، بر توجه و پیگیری هدایت تحصیلی فرزندان توسط والدین تأکید شد. ضمناً فرم شماره 4 هدایت تحصیلی به والدین معرفی و اطلاعات لازم نسبت به تکمیل آن در اختیار والدین قرار گرفت.

همچنین دانش آموزان پایه نهم از هنرستان امام خمینی ( ره ) و هنرستان بنت الهدی بازدید کردند و از نزدیک با رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش آشنا شدند.

آزمون های مشاوره ای برگزار گردید و پس از اعلام نتایج ، مشاوران اقدام به تکمیل پرونده هدایت تحصیلی دانش آموزان کردند. نمونه برگ شماره اول در ابتدای سال برای دانش آموزان تکمیل شده است. اما سایر نمونه برگ ها ( شماره 2 – 3 – 4- 5) تحت سامانه سراسری مشاوره ، تکمیل گردید. سپس، نتایج ثبت فرم ها و نیز بررسی های مشاوره ای ، در قالب فرمت ارائه شده توسط سامانه، جهت اقدامات بعدی در سوابق و پرونده تحصیلی دانش آموزان قرار داده شد.

مشاوران مدارس کانال هایی را برای ایجاد ارتباط به دانش آموزان معرفی نموده و آمادگی ارائه مشاوره جهت انتخاب بهترین مسیر توسط دانش آموز را به ایشان اعلام نمودند.

 

 

[ چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٥ ] [ ٥:٤٧ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب