شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم تکمیل شد

تهران - ایرنا - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تکمیل آئین نامه هدایت تحصیلی انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش آموزان پایه دهم خبرداد.


به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا ، مهدی نوید ادهم اظهار کرد: دانش آموزانی که در سال 1390 وارد پایه ششم نظام جدید شده و در سالجاری تحصیلی در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند (در مهر سال 95 به پایه دهم می روند) باید شاخه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.
وی با اشاره به تصویب آئین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در جلسه 297 شورای عالی آموزش و پرورش که با حضور وزیر و اعضای شورا تشکیل شد موضوع آئین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان بررسی و تصویب شد.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تصویب آئین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان در این جلسه افزود: شش مؤلفه در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش آموزان دارای امتیاز است.
نوید ادهم در خصوص شش مولفه گفت: نظر دانش آموز 10 درصد از کل امتیاز ، نظر والدین پنج درصد ، نظر معلمان تمام دروس دوره اول متوسطه 10 درصد ، نتایج آزمون های مشاوره ای 30 درصد ، نتایج عملکرد تحصیلی یا همان نمرات درسی 35 درصد و در نهایت نظرات مشاور با امتیاز 10 درصد ، در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش آموزان تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت اموزش و پرورش ، نوید ادهم بیان کرد: آزمون های مشاوره ای براساس تست های استعداد سنجی و شخصیت سنجی انجام می شود که توسط مشاوران به عمل می آید تا علائق و استعدادهای واقعی دانش آموزان سنجیده شود.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: چهار شاخص زمینه انتخاب رشته را فراهم می کند که عبارتند از استعداد دانش آموزان، علائق ، نیازهای کشور و امکانات آموزشی و از سویی رسالت آموزش و پرورش در این راستا با توجه به سیاست های کلان نظام ، توزیع دانش آموزان به صورت متوازن در تمامی رشته های تحصیلی است.

[ دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٥ ] [ ٩:٢۸ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب