شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

 سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی استان اظهار داشت:  بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی باید هدایت تحصیلی از پایه دهم به نهم منتقل می‌شد  لذا 2.5 سال برای تدویین این آیین نامه تلاش شد  است.


  سرگلزائی مقدم از مشاوران ومدیران مدارس خواست  تا ضمن تشکیل جلسات برای خانواده ها ودانش آموزان در هدایت تحصیلی به توزیع  متوازن  رشته ای ومعرفی رشته ها ومشاغل عنایت ویژ ه داشته باشند.

 سرگل زایی مقدم در ادمه سخنان خود از همایش روان شناسی ومشاوره در حوز آموزش وپرورش در مهرماه ۹۵ خبر دادند واز تمامی اندیشمندان و همکاران خواست طرح ها ی پژوهشی خود را به دبیر خانه همایش واقع در اداره مشاوره ادارکل ارسال نمایند.

 

 شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی  استان  ضمن تشریح اهداف این کنگره اظهار داشت : هدایت تحصیلی امسال با توجه به مصوبه برنامه درسی ملی در پایه نهم انجام می‌شود. بر اساس فرم جدید هدایت تحصیلی علاوه بر فرم قبلی که دروس تقریبا امتیاز برابر داشتند در فرم جدید دروس ضریب پیدا کرده‌اند.

شیرازی گفت: دانش‌آموزان در پایان پایه نهم، شاخه تحصیلی و رشته تحصیلی خود را تعیین می‌کنند. بر اساس فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه دهم وارد رشته تحصیلی خود خواهند شد، شاخه‌ها و رشته‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان در شاخه نظری رشته‌های( علوم انسانی، معارف، ریاضی و تجربی) به تصویب رسیده است.

وی افزود : تغییر جدیدی که ایجاد شده این است که در ماده ۹۶در آیین نامه متوسطه، هدایت تحصیلی براساس ۴ عامل استعداد، علاقه، نیاز و امکانات بود که به دو عامل نخست توجه می‌شد اما اکنون در این آیین نامه دو عامل نیاز و امکانات نیز مورد توجه است.

[ چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٥ ] [ ٦:۳٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب