شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

با حول و قوه الهی در روز شنبه مورخه  24/11/94 در محل سالن اجتماعات غدیر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سراوان و با حضور جناب آقای میری، جناب آقای کیخا و استاد مجرب مشاور تحصیلی جناب آقای امام دادی همایش کنکور پایه سوم متوسطه دوره ی دوم برگزار گردید. در این جلسه که جمعیت انبوهی از دانش اموزان مدارس پسرانه و دخترانه و مشاوران مدارس این شهرستان حضور داشتند و مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت، ابتدای جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز و بعد از آن اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مزین بخش این همایش گردید.

در ادامه جناب آقای امام دادی استاد فرزانه و گرانقدر که رنج سفر را تحمل نموده و به این شهر تشریف فرما شدند، به ایراد سخن پرداختند.

وی در رابطه با کنکور، توجه به درس های مهم در کنکور و توجه به دروس اختصاصی با ضریب بالا و دارای اهمیت بیشتر را یکی از عوامل موفقیت در کنکور دانست.همچنین وی افزود: مسواک زدن، خوردن میوه جات، مرور ذهنی کارهای روزانه، خواب کافی ،فاصله دادن وسایل الکترونیکی ازجمله موبایل و تبلت در زمان خواب از خود، استفاده از خرما و عدم استفاده از مواد دارای کافئین در بهبود مغز مفید واقع می شوند. در ادامه وی بیان نمودند که چهار عامل در موفقیت افراد تاثیر بسزایی دارد: توکل  به خداوند، پدر و مادر، اعتماد بنفس و خود فرد.همچنین وی افزودند که مراحل آمادگی کنکور دارای هفت مرحله به شرح دیل می باشد:

مرحله اول: تابستان، مرحله دوم: مهر ماه تا پایان اسفندماه، مرحله سوم:  تعطیلات نوروز، مرحله چهارم بعد از نوروز تا پایان امتحانات نیمسال دوم، مرحله پنجم: بعد از امتحانات پایانی تا یک هفته باقی مانده کنکور، مرحله ششم : مرور تورقی منابع یک هفته به کنکور و مرحله هفتم: یک روز باقی مانده تا کنکور و استراحت کامل

در پایان سوالاتی توسط دانش اموزان مطرح گردید و به سوالات آنان توسط مشاور پاسخ داده شد.

[ یکشنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩٤ ] [ ۳:٢٢ ‎ق.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب