شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

سرگلزائی مقدم معاون  پرورشی   وفرهنگی در جلسه کارگروه مشاوره استان که در اداره کل سیستان و بلوچستان برگزار شد از اجرای آزمون  تشخیص استعداد استرانگ شغلی و  سلامت روانی رفتاری در مدارس متوسطه دوره اول استان خبر داد.

       

سرگلزائی در این جلسه اظهار داشت: به منظور تشخیص استعداد ها و توانایی دانش آموزان  - هدایت تحصیلی  و  ارائه خدمات مطلوب راهنمایی و مشاوره و اجرای برنامه های پیشگیرانه از آسیب های روانی و اجتماعی، غربالگری و دستیابی به نیم رخ روانی رفتاری دانش آموزان این آزمون ها از 1 بهمن  ماه شروع و تا 13 بهمن ماه برای دانش آموزان پایه نهم متوسطه دوره اول  در کلیه مدارس دولتی و غیر دولتی در 32 منطقه آموزش و پرورش استان برگزار می گردد .

وی هدف از اجرای این آزمون  ها را کمک به  نحوه صحیح هدایت تحصیلی و غربالگری دانش آموزان گروه سنی 17-15 سال و تعیین نقشه جامع نا بهنجاری های روانی، رفتاری و تحصیلی دانش آموزان در سطح کلاسی، مدرسه ، منطقه، استان و کشور و مشخص نمودن ویژگی های شخصیتی آنان اعلام نمود و افزود: پس از برگزاری این آزمون پاسخنامه ها جهت تصحیح و تجزیه و تحلیل به مناطق یازده  گانه قطب این آزمون ها ارسال می شود و پس از آن نیمرخ روانی و پروفایل های مربوطه جهت مداخلات و اقدامات مشاوره ای در اختیار مشاوران مدارس، هسته ها و مراکز مشاوره استان قرار می گیرد. تا بر اساس استاندارد های علمی خدمات مشاوره ای مطلوب به دانش آموزان ارائه شود.

 

حسین کیخا کارشناس مسئول مشاوره استان در خصوص برگزاری این آزمون ها اظهار داشت:به منظور شناخت بهتر استعداد ها و توانایی دانش آموزان وشرایط اجرای یکسان درتمام مدارس توصیه می شودتمامی موازین علمی براساس تعهدحرفه ای مشاوران درمدارس رعایت شود.

وی تاکید داشت دسترسی به اطلاعات گردآوری شده ی بعدازآزمون(اطلاعات ونتایج آزمون دانش آموزان)محرمانه تلقی می گرددوبایدفقط مشاور مدرسه جهت انجام مداخلات مشاوره ای به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

 

کیخا از تمامی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان، مدیران مدارس، والدین و مشاوران خواست تا با این اداره در برگزاری مطلوب این آزمون همکاری نمایند تا شاهد هدایت تحصیلی و شغلی و ارائه خدمات مشاوره ای و تربیتی بهتر در کلیه سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در راستای راهکار 7-3 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشیم.

[ سه‌شنبه ٦ بهمن ۱۳٩٤ ] [ ٥:٥٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب