شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

در روز دوشنبه مورخه 94/10/21 در محل مرکز مشاوره استان کارگاهی با حضور اعضای هسته ها و مراکز مشاوره مناطق میرجاوه، نصرت آباد، خاش و ناحیه 1 زاهدان برگزار گردید.

 

در ابتدای جلسه آقای منصورشاد کارشناس مشاوره مرکز مشاوره ضمن خیرمقدم خدمت جناب آقای شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و همکاران مراکز و هسته های مشاوره در خصوص موارد ذیل مطالبی را عنوان نمودند:

1-نحوه گزارش نویسی همکاران مراکز و هسته های مشاوره

2- تهیه تعرفه برای مراکز مشاوره

3-معرفی سایت مرکز مشاوره و سایت های مرتبط

4-مصاحبه با مشاورین بازنشسته

و در ادامه آقای سلوکی کارشناس مشاوره مرکز مشاوره در خصوص آزمون های روان­شناختی مورد استفاده در مراکز و هسته های مشاوره به معرفی آزمونها پرداختند و بعنوان نمونه آزمون هوشی کتل را که دارای دو فرم موازی A و B که شامل 92 سئوال و برای رده سنی 7/3 سال الی بزرگسالان با محدودیت زمانی و بدون محدودیت زمانی معرفی نمودند و همکاران نیز به بیان نظرات خود در خصوص موارد استفاده و خصوصیات آن پرداختند و در ادامه پرسشنامه شخصیتی بالینی MMPI  که فرم 71 سئوالی آن را که شامل سه مقیاس روایی و هشت مقیاس بالینی که برای افراد بالای 16 سال که توانایی خواندن دارند معرفی شد.

سپس آقای سرگزی رئیس مرکز مشاوره در خصوص تغییر رفتار و مصاحبه انگیزشی  و چگونگی ایجاد رابطه حسنه با مراجعین و استفاده از تکنیک های مشاوره ای در زمان مناسب جلسه از جمله همدلی، انعکاس احساسات، تائید مراجع به منظور کاهش مقاومت وی در جلسه مشاوره مطالبی رابیان نمودند سپس به بررسی نظریه راجرز در تاثیرگذاری این نظریه در رسیدن به اهداف جلسه مشاوره پرداختند و برای اینکه بازدهی جلسه افزایش یابد کلیپی از جلسه مشاوره ای راجرز پخش گردید سپس آزمون عملی در خصوص مطالب گفته شده در جلسه با توزیع برگه هایی گرفته شد و در رابطه با این سوالات همکاران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه جلسه آقای شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل ضمن تشکر از حضور همکاران در جلسه به سئوالات همکاران پاسخ دادند و در خصوص ادامه کارگاهایی که قرار است در آینده برگزار شود توضیحاتی را بیان نمودند. ایشان در ادامه در مورد هدایت تحصیلی در پایه نهم مطالبی را بیان نمودند و همچنین در خصوص ساماندهی نیروی انسانی نیز توضیحاتی را افزودند.

در نهایت شرکت کنندگان در این کارگاه ضمن ابراز رضایت از برگزاری این کارگاه درخواست ادامه و برگزاری کارگاههای بیشتر در این زمینه بخصوص بحث آزمون های روانی را مطالبه نمودند.

انتهای خبر/

[ سه‌شنبه ٢٢ دی ۱۳٩٤ ] [ ٩:٤۳ ‎ب.ظ ] [ .مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب