شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از برگزاری آزمون های نوین مشاوره ای ویژه کلیه دانش آموزان پایه نهم مدارس دوره اول متوسطه در سطح شهرستانهای استان خبر داد.

                                          
سرگلزایی مقدم اظهار کرد: دستیابی به رشد همه جانبه دانش ‌آموزان، مهم ‌ترین هدف نظام تعلیم و تربیت است. که هدایت مطلوب دانش‌ آموزان به چنین جایگاهی توسط مشاور صورت می پذیرد.
معاون پرورشی و فرهنگی گفت: ترسیم نیم ‌رخ روانی، رفتاری و تحصیلی دانش‌ آموزان مستلزم توجه به دو نکته مرجع و مبنای قابل استناد و شاخص‌ های دقیق، قابل اندازه ‌گیری و تحلیل صحیح شاخص ‌ها می باشد که با آزمون‌ های نوین مشاوره ‌ای امکان پذیر می باشد. وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس آزمون‌ های نوین مشاوره ‌ای شامل آزمون سلامت روانی – رفتاری، استعداد تحصیلی و رغبت ‌سنج شغلی، زمینه‌ ی ترسیم نیم ‌رخ روانی – رفتاری و تحصیلی – شغلی را با توجه به اصل تفاوت ‌های فردی، مدرسه ‌ای و منطقه ‌ای برای جامعه آماری دانش ‌آموزان پایه نهم دوره متوسطه اول شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان را فراهم می کند. وی ضمن توصیف ابعاد اهمیت و ضرورت آزمون های نوین مشاوره ای گفت: ساختار کلی آزمون سلامت روانی – رفتاری در شناسایی دانش ‌آموز در حیطه‌ های فردی، خانواده، مدرسه و اجتماع و استفاده از داده‌ های این آزمون جهت تشخیص نیازهای تربیتی، روانی - اجتماعی و تحصیلی دانش ‌آموزان و توانمند سازی مبتنی بر یافته‌ های آزمون در سطوح فرد، کلاس، مدرسه، منطقه و استان مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. سرگلزایی مقدم در پایان گفت : تعداد 917 مدرسه دوره اول متوسطه در 1469 کلاس درسی پایه نهم با جامعه آماری 34 هزار نفر دانش آموز مخاطبین و جامعه آماری آزمون های نوین مشاوره ای را تشکیل می دهند. شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز در این زمینه اظهار داشتند دو آزمون تشخیص استعداد و استرانگ شغلی برای فرآیند هدایت تحصیلی به شاخه های گروه ها و رشته های تحصیلی کاربرد دارد و آزمون سلامت روانی – رفتاری با هدف غربالگری و تقویت سیستم ارجاع به هسته های مشاوره و مراکز مشاوره و مداخلات روان شناختی و مشاوره ای دانش آموزان و بهبود سلامت روان آنان برگزار می شود. لازم به یادآوریست این آزمون ها از اول بهمن ماه تا 13 بهمن ماه94 در کلیه مدارس دوره متوسطه اول برگزار خواهد شد.

انتهای پیام//

[ دوشنبه ٢۱ دی ۱۳٩٤ ] [ ٥:٠٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب