شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

کارگاه دو روزه تربیت مدرس هدایت تحصیلی قطب چابهار

کیخا کارشناس مسئول مشاوره تربیتی و تحصیلی استان اظهار کرد: مشاوره یکی از خدمات اصلی در حوزه تعلیم و تربیت می باشد به گونه ای که می توان از آن به عنوان قلب فعالیت های پرورشی نامید .   

کیخا افزود : پیرو نامه اجرای دوره های آموزشی مدیران و مشاوران متوسطه اول پیرامون موضوع هدایت تحصیلی، کارگاه آموزشی  مدرسین هدایت تحصیلی قطب چابهار  با حضور نمایندگان مناطق   راسک دشتیاری کنارک سرباز  نیکشهر قصرقند و چابهار برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به  اهمیت هدایت تحصیلی در سیستم آموزشی کشورو با هماهنگی های به عمل آمده با ادارات  برنامه ریزی منابع انسانی و فن آوری اطلاعات،  برای این کارگاه های دو روزه دوره ی آموزشی " قوانین و آیین نامه و مقررات هدایت تحصیلی  برای مدیران و مشاوران متوسطه اول پیش بینی شده است.

کارشناس مسئول مشاوره استان  از تربیت 126 مدرس  هدایت تحصیلی در سطح 32  آموزش و پرورش استان خبر داد.

سرگزی رئیس مرکز مشاوره و خدمات  روانشناختی استان  در جمع نمایندگان هسته ها و مراکز مشاوره مناطق بمپور-بزمان –دلگان سرباز-فنوج-  لاشار اسپکه – سرباز -  ایرانشهر ضمن تشریح وظایف اعضای تخصصی هسته ها و  برنامه ریزی  دقیق طرح رابطان هسته مشاوره  جهت رفع بیشتر اختلالات یادگیری در مدارس ابتدایی تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی برای رابطان شد.

سرگزی :  ضمن تفسیر 27 مولفه آزمون سلامت روانی رفتاری هدف از برگزاری این آزمون را غربالگری و پایش  مقدماتی روانی رفتاری هر دانش آموز دانست.

رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان  افزود نیم رخ تهیه شده آزمون سلامت روانی رفتاری که برای 32 منطقه تهیه شده است کمک بسزایی برای برنامه ریزی های پیشگیرانه  آسیب های اجتماعی در مدارس دارد.

وی   با تاکید بر اصول مصاحبه انگیزشی خاطر نشان کرد: این نوع  فعالیت کمک خوبی جهت  برانگیختن تغییررفتار به وسیله کمک به  مراجعین  برای کاویدن و حل کردن ناهمخوانی خودشان  دانست.

گفتنی است تمام قوانین و آیین نامه های جدید هدایت تحصیلی در این دوره به اطلاع مدیران و مشاوران قطب شهرستان چابهار رسانده شد.

لینک خبر در وب سایت معاونت پرورشی و فرهنگی استان

لینک خبر در وب سایت اطلاع رسانی مشاوران کشور

انتهای پیام/

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:٢٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب