شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

والدین در باره هدایت تحصیلی فرزندان آموزش و توجیه می شوند.

 

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با اعلام این خبر افزود:با توجه به انتقال فرایند هدایت تحصیلی به متوسطه دوره  اول والدین نباید درباره هدایت تحصیلی فرزندان خود نگران باشند چرا که فرایند هدایت تحصیلی به گونه ای است که استعداد و شایستگی های دانش آموزان در آن مد نظر قرار می گیرد.

وی اظهار کرد:فرایند هدایت تحصیلی به نحوه ای است که مجموعه درس ها و معدل کل دانش آموزان در هدایت تحصیلی آنها دخیل خواهد بود اما شرایط خاصی نیست که نگران کننده باشد.

وی مهمترین اقدام والدین و مدرسه را در فرایند هدایت تحصیلی کمک به مشاوران در شناسایی استعداد، علاقه و توانمندی دانش آموزان بیان کرد و گفت: والدین از توانایی و استعداد فرزندان خود شناخت کاملتری دارند و از این رو می توانند نقش مهمی در هدایت تحصیلی فرزندان داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: رویکرد والدین نباید این باشد که در جامعه کدام رشته مقبولیت بیشتری دارد. تا فرزند خود را به آن رشته سوق دهند، بلکه باید بدانند بهترین مسیر تحصیلی برای فرزندان آنان مسیری است که بر اساس استعداد و توانمندی های آن ها انتخاب شده باشد.

شیرازی افزود: در هدایت تحصیلی تلاش بر این است ، دانش آموز به این نتیجه برسد که در کدام رشته توانمند است تا در آن رشته ادامه تحصیلی دهد و عامل تعیین کننده در این زمینه استعداد دانش آموز است.

وی با اشاره به تغییر صورت گرفته در اجرای هدایت تحصیلی به انتقال آن به پایه نهم دوره اول متوسطه گفت: برای سال تحصیلی جاری دوره هایی برای مدیران مدارس و مشاوران در نظر گرفته ایم که در حال برگزاریست, همچنین مدیران و مشاوران مدارس موظف شده اند طی چند جلسه آموزشی ویژه ی اولیای دانش آموزان در این مقطع سنی و با هدف آشنایی آنان با نحوه هدایت تحصیلی فرزندانشان در سطح مدارس کارگاه های آموزشی برگزار نمایند.

شیرازی خاطرنشان کرد: طرح همیاران مشاور در قالب بهره گیری از توان دانش آموزان در عرصه مشاوره در تمام مدارس متوسطه دوره اول و دوم که از نیروی مشاور برخوردار هستند اجرا می شود و در مجموع قالب این طرح همیار مشاور در سراسر استان فعال می شوند.

 /انتهای خبر/

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب