شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

گردهمایی سراسری نمایندگان هسته های مشاوره ، سرگروه های آموزشی مشاوره و پرورشی  استان سیستان و بلوچستان

صبح روز شنبه مورخه 5/9/90 ساعت 8 صبح گردهمایی سراسری نمایندگان هسته های مشاوره ، سرگروه های آموزشی و پرورشی استان با حضور مدیر کل ، معاونت پرورشی و تربیت بدنی ، مدیرحراست و رئیس گروه مشاوره تربیتی اداره کل استان سیستان و بلوچستان در محل خانه معلم برگزار گردید.
جهت مشاهده کل گزارش به ادامه مطلب رجوع نمائید.

 


در ابتدا پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی کشورمان جناب آقای فنودی معاونت پرورشی و تربیت بدنی استان ضمن خیر مقدم به مدعوین جلسه پیرامون اهمیت امر مشاوره و ضرورت عملکرد هسته های مشاوره و تعامل و ارتباط میان سرگروه های آموزشی و مربیان در جه تبیین اهداف گسترده تر تاکید نمودند.

در ادامه گردهمایی جناب آقای مهندس محمد قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز با عرض خیر مقدم  به حاضرین در جلسه و ارائه توضیحاتی در چهارچوب برنامه های مدیریتی جدید و پیگیرهای مستمر  در ضمینه های سازماندهی نیروهای انسانی ، فضاهای آموزشی ، تخصصی کردن مدرسین و سازماندهی های مالی ، موارد ذیل را به عنوان نکات کاربردی در جلسه مطرح نمودند:

-          مشاوران پیام رسانان و سفیران آموزش و پرورش در مدارس هستند.

-          اقتدار در آموزش و پرورش باید حرف اول را بزند.

-          در تحول بنیادین آموزش و پرورش معلم پژوهشگر نام می گیرد.

-          باید دست در دست یکدیگر داده و پتانسیل های موجود را جهت راه گشایی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استفاده نماییم.

-          تاکید بر ضرورت شناسایی آسیب های دانش آموزان و پیگیری آنها.

-          طرح ریزی یک برنامه علمی و مدون جهت مدیریت و دست یابی به اهداف مطلوب.

در ادامه همایش جناب آقای شیرازی رئیس گروه مشاوره تربیتی ضمن قدردانی و تشکر از حضور مدعوین جلسه پیرامون اهم فعالیت های انجام گرفته در آغاز سال تحصیلی تا به حال صحبت نمودهند و ضمن جمع بندی و تشریح اهداف فعالیت های هر گروه ، آمادگی گروه مشاوره تربیتی را جهت پذیرش طرح های نو و خلاقیت های روز افزون همکاران اعلام نمودند.


در ادامه جناب آقای هراتی مدیر محترم حراست اداره کل پیرامون اهمیت نزدیکی و صمیمیت مشاورین با دانش آموزان تاکید نموده و از مشاورین و مربیان تربیتی خواستند تا با تقویت اعتمادسازی بین دانش آموزان  و خود پایه های ارائه اطلاعات برای پیشگیری را محکم تر کنند.

در بخش پایانی جلسه گروه ها به همراه سرگروه های خود تقسیم بندی شده و هر کدام به جمع بندی وظایف تخصصی خود در باب کارگاه های آموزشی پرداختند.

[ دوشنبه ۱ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب