شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان
سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان اظهار کرد: مشاور در مدرسه نوک تیز پیکان بهداشت روانی است.نظام جامع بهداشت روانی در هر کشوری، نیاز به غربال و شناسایی به هنگام، مداخله، تحدید مشکلات و اختلالات، ارائه مشاوره، ارجاع و درمان دارد. 

 
وی افزود :به نظر می آید مدرسه از جمله نهاد هایی است که به دلیل رسمی بودن، فراگیربودن، مورد وثوق بودن و ساخت یافته بودنش می تواند به عنوان بهترین محمل برای توسعه و گسترش، اعاده، حفظ و ارتقاء سطح بهداشت روانی مورد توجه قرار گیرد.
 
سرگلزایی مقدم خاطر نشان کرد :  نظام جامع بهداشت روانی در ایران باید سرمایه گذاری اولیه خود را متوجه مدارس سازد که در آن نسل های آتی پرورش می یابند .
 
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تاکید کرد : نسل هایی که اگر از بهداشت روانی و رشد روانی خوبی برخوردار باشند، میلیاردها ریال صرفه جویی و افزایش بهره وری در عرصه های بهداشتی، اقتصادی اجتماعی، فرهنگی و امنیتی را به ارمغان خواهند آورد .
شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی ضمن تقدیر از زحمات همکاران حوزه مشاوره جهت تدوین این مرامنامه گفت: اخلاق حرفه ای یکی از مقوله های مهم در زندگی اجتماعی ما است که همه ما ملزم به رعایت آن هستیم. اخلاق حرفه ای در مشاوره، یعنی درک و رعایت مجموعه ای از باید و نبایدهایی که در تصمیم گیری های حرفه ای باید رعایت کرد تا در سایه آن احساس امنیت و رضایت را در مراجع و مشاوره تامین نمود.
وی افزود : مرامنامه حاضر شامل 43 موضوع یا بند است که در برگیرنده محورهای متفاوتی در رابطه با ارتباط مراجع با مشاور بوده که رهنمود بسیار مناسبی برای مشاوران ، مدیران ، رابطان هسته های مشاوره، اعضای تخصصی هسته ها و مراکز مشاوره، دانش آموزان همیار مشاور و دیگر کارکنان آموزش و پرورش استان می باشد.
شیرازی از توزیع مرامنامه در ادارات آموزش و پرورش سطح استان در هفته آتی خبر داد.
 
انتهای پیام/
[ سه‌شنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٤ ] [ ٦:٥٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب