شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

در این جلسه سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و تبریک ایام هفته بهداشت روان اظهار داشت: بهداشت روان حالتی است از توانایی های فرد که ضمن شناخت محیط و افراد جامعه خویش زندگی بهتری نیز برای خود رقم زنند.

سرگلزایی مقدم گفت: فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که  عزت نفس و اعتماد بنفس بالایی داشته باشند و این فقط کار مشاور مدرسه نیست بلکه خانواده ها و دیگر اعضای مدرسه نیز در این امر نقش بسزایی دارند و عوامل تاثیر گذار بر بهداشت روان دانش آموزان را ورزش سالم در محیط مدرسه- برقراری ارتباط موثر  با همنوعان و همسالان و  تقویت ایمان دانش آموزان از طریق خواندن قرآن دانستند .

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان  ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین ,ضمن تشریح شعار امسال هفته بهداشت روان ( حفظ کرامت انسانی در سلامت روان) گفت : آموزش بر چهار پایه دانستن عمل کردن زیستن و با هم زیستن می باشد و مشاور مهمترین و سخت ترین کار را در مدرسه دارد.

شیرازی در ادامه: ضمن  اشاره آماری استان از اختصاص درصد رشته های تحصیلی  در سال گذشته کار  اصلی مشاور را هدایت صحیح  تحصیلی و شغلی دانش آموزان بیان کرد و همچنین از تغییرات عمده در نحوه هدایت تحصیلی دانش آموزان در سال جاری خبر داد.

در حاشیه این جلسه از مشاوران موفق ناحیه 2 شهر زاهدان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

[ یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب