شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

اجراء می گردد:
طرح مشاور سلامت نگر از دیماه 93 در تمامی مدارس متوسطه دوم و مدارسی که دارای مشاوره می باشند در استان سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی 94-93 اجرا می شود.
حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان در گردهمایی مدیران، معاونین پرورشی, مشاورین و رابطان هسته های مشاوره شهرستان زهک با اعلام این مطلب گفت: این طرح در راستای شعار سال آموزش و پرورش استان ( سال اصلاح و بهبود فرایند ها و حسن استفاده از ظرفیت ها) که توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان اعلام شده است توسط همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تدوین شده است.

                 
  

حسینعلی شیرازی گفت: این طرح یک برنامه عملیاتی پیشگیرانه سطح اول در مدارسی بوده که به منظور بهرمندی تمامی دانش آموزان از خدمات راهنمایی و مشاوه طراحی شده است.

وی اظهار کرد: در رویکرد سلامت نگر دیگر مشاور منتظر مراجعه یا معرفی دانش آموز مشکل دار نیست تا به آنها خدمات مشاوره ای ارائه دهد بلکه باید بگونه ای برنامه ریزی و فعالیت نماید تا همه دانش آموزان از خدمات راهنمایی و مشاوره ای او بهرمند شوند.

وی ادامه داد در این رویکرد: مشاور فرصت مشاوره موردی در چندین جلسه با یک دانش آموز یا والدین او را ندارد بلکه باید به مشاوره گروهی اهمیت ویژه و بیشتری قائل شود  و در صورت وجود دانش آموزانی که مسائل خاص داشته و مشاوره با آنان موجب از دست دادن فرصت ها می شود باید دانش آموز را به هسته ها یا مراکز مشاوره آموزش و پرورش  استان ارجاع دهند وی در خصوص موضوعاتی که در این طرح به دانش آموزان ارائه می شود گفت: در راستای این طرح موضوعاتی مانند اعتماد به نفس، تقویت نگرش مثبت، روش های مطالعه مهارتهای حل مساله، مهارت های تصمیم گیری و سایر مهارتهای زندگی به دانش آموزان مدارس استان آموزش داده می شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مشاورانی که این طرح را از مهر ماه 93 در مدارس اجراء نمودند؛ از تمامی مشاوران مدارس خواستند تا به صورت عملیاتی و فراگیر این طرح را از اول دیماه 93 در مدارس استان اجراء نمایند.

[ دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:٥٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب