شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در جلسه کارگروه مشاوره استان که در اداره کل سیستان و بلوچستان برگزار شد از اجرای آزمون سلامت روانی – رفتاری در مدارس متوسطه دوم استان خبر داد.

شیرازی در این جلسه اظهار داشتند به منظور ارائه خدمات مطلوب راهنمایی و مشاوره و اجرای برنامه های پیشگیرانه از آسیب های روانی و اجتماعی، غربالگری و دستیابی به نیم رخ روانی – رفتاری دانش آموزان این آزمون از دیروز 15 آذر ماه شروع و تا پایان آذر ماه برای دانش آموزان پایه اول متوسطه دوم در کلیه مدارس دولتی و غیر دولتی در 32 منطقه آموزش و پرورش استان برگزار می گردد .

            

 

وی هدف از اجرای این آزمون را غربالگری دانش آموزان گروه سنی 19-14 سال و تعیین نقشه جامع نا بهنجاری های روانی، رفتاری و تحصیلی دانش آموزان در سطح کلاسی، مدرسه ، منطقه، استان و کشور و مشخص نمودن ویژگی های شخصیتی آنان اعلام نمودند و افزودند پس از برگزاری این آزمون پاسخنامه ها جهت تصحیح و تجزیه و تحلیل به مناطق شش گانه قطب این آزمون ها( ناحیه 2 زاهدان، هیرمند، خاش، سراوان، ایرانشهر، دشتیاری) ارسال می شود و پس از آن نیمرخ روانی و پروفایل های مربوطه جهت مداخلات و اقدامات مشاوره ای در اختیار مشاوران مدارس، هسته ها و مراکز مشاوره استان قرار می گیرد. تا بر اساس استاندارد های علمی خدمات مشاوره ای مطلوب به دانش آموزان ارائه شود.

 

شیرازی یکی دیگر ازاهداف آزمون مذکور را شناسایی فراوانی مشکلات باتوجه به مولفه های آزمون دردانش آموزان برشمردندکه منظور ازمولفه های آزمون همان هیجانات عواطف- نشاط وشادکامی- رفتارهای پرخطر-مشکلات شدیدروانی-خودآگاهی-طرح ریزی تحصیلی شغلی-نحوه مقابله با استرس وفشار روانی-اوقات فراغت و...می باشد.

 

رئیس اداره مشاوره  تربیتی وتحصیلی استان اضافه کردند:به منظور شناخت بهتر دانش آموزان وشرایط اجرای یکسان درتمام مدارس توصیه می شودتمامی موازین علمی براساس تعهدحرفه ای مشاوران درمدارس رعایت شود.ودسترسی به اطلاعات گردآوری شده ی بعدازآزمون(اطلاعات ونتایج آزمون دانش آموزان)محرمانه تلقی می گرددوبایدفقط مشاور مدرسه جهت انجام مداخلات مشاوره ای به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

 

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان از تمامی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان، مدیران مدارس، والدین و مشاوران خواستند تا با این اداره در برگزاری مطلوب این آزمون همکاری نمایند تا شاهد ارائه خدمات مشاوره ای و تربیتی بهتر در کلیه سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در راستای راهکار 7-3 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشیم.

 

[ یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب