شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

بسمه تعالی

 

منشور اخلاقی مشاوران و روانشناسان هسته مشاوره انوار شهرستان هیرمند

 

من قرارگرفتن در این جایگاه را توفیق الهی دانسته و به عنوان  مشاور و روان شناس در کشور جمهوری اسلامی ایران در محضر خداوند سبحان و در پرتو نورانیت قرآن پیمان می بندم که :

 

 

  •  در ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره  پاسدار موازین اخلاقی و ارزش های الهی بوده و همواره ارزش های انسانی و اسلامی را سرلوحه ی کار خویش قرار دهم.
  •  در تکریم شخصیت فردی و خانوادگی مراجعان با کلام و رفتار خویش از هیچ کوششی فروگذار ننمایم.
  •  برای مراجعان خود همواره محیطی امن در بستر موازین اخلاقی و شرعی فراهم نموده  واز پدید آمدن احساس نا امنی عاطفی و روانی در مراجعان خود پیشگیری نمایم .
  •  همواره محرم راز مراجعان بوده و از دانسته ها و اطلاعاتی را که در فرآیند ارائه ی خدمات روانشناسی و مشاوره از مراجعان خود دریافت می دارم به مشابه امانت های الهی تلقی نموده و هرگز در محافل خصوصی و عمومی افشا ننمایم .
  •  به منظور ارائه ی بهینه و موثر خدمات روانشناسی و مشاوره ای از هیچ فرصت و کوششی برای کسب دانش و مهارت های نو در حوزه حرفه ای خویش دریغ نورزم
  •  در فعالیتهای تخصصی و حرفه ای خود بامراجعان  ثابت قدم بوده و هرگز براساس سلایق شخصی و کشش های نفسانی با مراجعان تعامل ننمایم و خارج از حوزه ی تخصصی و حرفه ای با آنان ارتباط برقرار ننمایم  و از بکار بردن روش ها،تکنیک ها و توصیه هایی که با موازین شرعی و نظام ارزشی در تعارض می باشد پرهیز نمایم.
  •  در امور خاصی که خارج ار حوزه تخصصی می باشد وارد نشده و در صورت نیاز  مراج یا مراجعانم را به متخصصان و درمانگران ذیصلاح ارجاع دهم.

بارخدایا توانایی نیکو راهنمایی کردن را به من ارزانی ده و شرح صدری به من عطا فرما تا جایگاه امنی برای رنج ها و اسرار انسان ها باشد.

هسته مشاوره انوار شهرستان هیرمند

دوست محمد – جنب کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)- هسته مشاوره انوار    تلفن:  2623140  - 0542

[ دوشنبه ٩ دی ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب