شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

همایش تجلیل از فعالان مشاوره و جشنواره تکنیکهای برتر مشاوره ای استان سیستان و بلوچستان در روز دوشنبه مورخ 29/7/92 با حضور خالدی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت – فنودی معاون پرورشی و فرهنگی استان – شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و کارشناسان مشاوره شهرستانها و مناطق استان در محل خانه معلم زاهدان برگزار گردید.


فنودی معاون پرورشی و فرهنگی سیستان و بلوچستان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و تبریک هفته بهداشت روان ضرورت موفقیت در امر مشاوره ای را نیل دانش آموزان به مسائل دینی و مذهبی دانستند و همچنین از زحمات کلیه مشاورین و کارشناسان ادارات سطح استان در اجرای دقیق فعالیتهای مشاوره ای که موجب کسب رتبه های برتر در کشور شده است تقدیر و تشکر کردندو برنامه های در دست اقدام سال جاری در حوزه مشاوره بخصوص آزمونهای نوین مشاوره ای و استفاده از اطلس مشاغل بومی در مدارس دانستند و اعلام کردند که برنامه های سال تحصیلی 93-92 بر اساس سند تحول بنیادین تهیه و برای اجرا به ادارات استان ابلاغ شده است.

خالدی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت تقویت مسایل روحی و روانی و بنیه فکری و اعتقادی اصلی ترین اهداف کار مشاوران آموزش و پرورش دانسته که اگر به درستی انجام شود دیگر نیاز به طرح های فوق برنامه نیست. همچنین افزودند با توجه به اینکه رشد علمی دانش آموزان کشوربدون پذیرش نقش مشاوره محقق نمی شود،که متاسفانه فرهنگ مراجعه به مشاوره هنوز در جامعه جانیفتاده است و در برابر آن مقاومت وجود دارد. همچنین خواستار توجه به مشاوره در مدارس و مراحل تحصیلی دانش آموزان شدند.

در پایان برنامه از شهرستانهای برتر استان در انجام فعالیتهای مشاوره ( رتبه اول ایرانشهر – رتبه دوم سراوان – رتبه سوم هیرمند) و از شهرستانهای برتر در شاخصهای مشاوره ای (معرفی مشاغل: ناحیه 1 و 2 زاهدان و سیب سوران – صندوق ارتباط با مشاور: زابل – سامانه الکترونیکی مشاوره: فنوج برگزاری آزمون های نوین مشاوره ای : خاش و دشتیاری) تقدیر و تشکر شد.

 

                          

                                                        

 

[ دوشنبه ٢٩ مهر ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب