شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

گردهمایی مشاوران و رابطان هسته های مشاوره نواحی 1 و2 زاهدان – نصرت آباد – میرجاوه – عشایر و نوک آباد در ششمین روز از هفته بهداشت روان (29/7/92) با حضور خالدی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت – محمد قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان – فنودی معاون پرورشی و فرهنگی – شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و همکاران اداره کل در محل سالن فرهنگی و تربیتی آزادگان ناحیه 1 زاهدان برگزار شد.

        

در این گردهمایی محمد قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک هفته بهداشت روان در اهمیت مشاوره – مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی و هسته های مشاوره جهت ارتقاء بهداشت روان دانش آموزان و هدایت تحصیلی و شغلی مطالبی را بیان نمودند و اظهار داشت :۱۷۰۰رایط مشاوره در ۶ هزار مدرسه استان و ۲۵ هزار کلاس درس مشغول فعالیت هستند. همچنین بیان داشت:خدمات مشاوره ای خودشناسی دانش آموزان را تسهیل می کند و دانش آموزان را یاری می دهد تا از طریق ترکیب و تطبیق اطلاعات مربوط به خود و محیط ،مشکلات خود را باز یابند و حل کنند و به تصمیم گیری مناسب بپردازند این امر مستلزم وجود مشاورانی است که برای این مهم تربیت و آماده شده اند تا دانش آموزان را در حل مشکلات و اتخاذ تصمیم های معقول و مناسب یاری دهند.

         

 

خالدی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت ضمن تبریک هفته بهداشت روان و تاکید بر شعار این هفته (پیش به سوی آینده ای پرنشاط در سالمندی با سرمایه گذاری در سلامت روان دانش آموزان) از ادارات مشاوره تربیتی سیستان و بلوچستان به دلیل کسب رتبه هفتم در بین ادارات مشاوره تربیتی سطح کشور تقدیر و تشکر کردند واظهار داشت:هدایت استعدادهای دانش آموزان درمسیرواقعی  بزرگترین رسالت واولویت کاری مشاوران ومربیان تربیتی است. همچنین تاکید نمودند وسیله و رسالت مشاوران حمایت است، که این مقدم بر وظایف دیگر است، مشاوران باید نخست حمایت دانش آموزان را مدنظر داشته باشند و بعد به هدایت آنها بپردازند.

 

آقای خالدی ادامه داد: در حوزه مشاوره دو نوع دیدگاه داریم یک نوع دیدگاه خطرنگر و دیگری دیدگاه توانمندساز است که باید مشاوران دیدگاه توانمندساز را سرلوحه قرار دهند.

همچنین در این مراسم از اطلس مشاغل بومی استان سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

      

[ دوشنبه ٢٩ مهر ۱۳٩٢ ] [ ٩:٥٥ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب