شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

کربلایت بار دیگر منزل زینب شده
در عزای اربعینت جان او بر لب شده
او که شمع محفل شمس و قمر، وان غنچه بود
بعد از این پروانه ی هجده گل و کوکب شده
اربعین حسینی تسلیت باد

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

برگزاری کارگاه های آموزشی طرح همدلانه با حضور معاونت محترم پرورشی و تربیت

بدنی ناحیه جناب آقای بروشکی 

 

 

 

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

ارائه مقاله توسط سرکار خانم دکتر حیدری در چهارمین همایش استانی علمی و پژوهشی حوزه مشاوره با جامعه آماری مراجعین به هسته مشاوره راه روشن

[ سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٦:٥٦ ‎ب.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

[ دوشنبه ٢٤ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:۱٩ ‎ق.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]

ج

جشنواره غذا در دبیرستان پروین 

 

سخنرانی آقای خواجه داد معاونت پرورشی 

 

قرائت مقاله توسط دانش آموزان 

 

[ یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٢:٤٢ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا ]

نواختن زنگ سلامت در دبیرستان پروین با حضور معاونت محترم پرورشی 

 

 

[ یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٢:۳٥ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا ]

 

[ شنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۳٥ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان با اعلام این مطلب گفت: با توجه به اینکه که هدایت تحصیلی به دوره متوسطه اول انتقال یافته است که به تبع آن برنامه های مشاوره ای نیز به این دوره تحصیلی انتقال داده شده است، که طرح همیاران مشاور در مدارس متوسطه اول به طور جدی در حال برگزاری می باشد و مشاوران موظف هستند این طرح را در مدارسی که در آنجا خدمت می کنند به طور جدی پیگیری کنند.

شیرازی با بیان اینکه در این طرح  توجه به ظرفیت بالقوه در گروه همسالان دانش آموز برای شرکت فعال در برنامه های مشاوره دارای اهمیت است افزود: اغلب دانش آموزان دارای مشکل ترجیح می دهند برای مسائل خود و دریافت کمک اول به همسالان خود مراجعه کنند که این امر با توجه به تحقیقات وپژوهش های انجام شده در اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز به وضوح روشن شده است، لذا بر این اساس بهره گیری از این رویکرد در مدارس می توان زمینه را برای توانمند ساختن دانش آموزان و ارائه فرصت هایی به آنان جهت مشارکت در فعالیت های مشاوره ای و پیشگیری و کنترل رفتارهای پر خطر فراهم آوریم و مهمترین دستاورد که همان توسعه و تقویت مهارت های فردی اجتماعی و ساخت رفتارهای سالم است دست یافت.

 

وی با بیان اینکه بحث همیار مشاور برنامه خوبی است و ضرورت آن این است که دانش آموزان حس کنند می توانند پیام خودشان را به مشاوران مدارس منتقل کنند، گفت: اهداف طرح همیار مشاور شامل ((کمک به رشد سازگاری فردی و اجتماعی دانش آموزان و ارتقای سطح سلامت روان))، ((در تقویت حفظ مسئولیت پذیری و ترویج فرهنگ مشارکت پذیری و مشارکت جویی در بین دانش آموزان برای حفظ و ارتقای سطح سلامت روان خود و سایر دانش آموزان))‌ ،  ((مهیا ساختن زمینه برای تصمیم گیری و تصمیم سازی سالم و پر خطر در دانش آموزان))، (( ترویج فرهنگ راهنمایی و مشاوره در میان دانش آموزان و جامعه)) ،    (( تسهیل دسترسی دانش آموزان به خدمات مشاوره ای در مدرسه و شناسایی و ارجاع به موقع دانش آموزان در معرض خطر))،(( تقویت تشکل های همسالان جهت پیگیری و کنترل رفتارهای پر خطر)) و (( حفظ ارتقای سلامت روان و ارتقای آموزش های تحصیلی- شغلی و بهداشت روان است.

شیرازی گفت :روش انتخاب همیاران مشاور از بین دانش آموزان دختر و پسر دوره اول متوسطه در هر سال تحصیلی به شرح ذیل انتخاب می شوند که شامل معرفی برنامه همیار مشاور در مراسم صبحگاه و تهیه تراکت- برشور و اطلاع رسانی درباره آن و اعلام فراخوان عمومی برای ثبت نام از داوطلبان (تا25مهر ماه) ، نصب پوستر فراخوان در مدارس مجری تا 25 مهر، تکمیل فرم شرکت در کارگاه آموزشی-توجیهی در شهرستان و منطقه، دریافت کارت همیار مشاور و آغاز رسمی فعالیت همیار مشاور با ادای سوگند جمعی در  هفته دانش آموز است.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی در پایان اظهار امیدواری کرد مشاوران مدارس و برنامه ریزان شهرستان و منطقه بتوانند این طرح را به خوبی در مدارس اجرائی کنند و از ظرفیت همسالان در برنامه های مشاوره ای استفاده کنند و امسال شاهد برگزاری همایش های دانش آموزی همیاران مشاور در شهرستان ها و مناطق باشیم..

انتهای پیام/.

 

[ سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:٠٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

ضمن تشکر از اقدامات و تلاش ها انجام شده در راستای توانمند سازی نیروی انسانی حوزه مشاوره، شایسته است نسبت به ارائه گزارش آماری برنامه ها و فعالیت های آموزشی و توانمند سازی آن شهرستان ،منطقه  طبق فرم پیوست اقدام و حداکثر تا تاریخ 24/8/ 95 به اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی ارسال نمائید.

ردیف

منطقه

 

عنوان دوره

مخاطب

تعداد مخاطبان

ساعت

توضیحات

1

 

کارگاه توانمند سازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره ضمن خدمت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسات وگردهمایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

[ دوشنبه ۱٧ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٦:٥٢ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

                       

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با اعلام این خبر گفت:  درس تفکر و سبک زندگی  برنامه ای است در جهت شکوفایی قوّۀ تفکّر و تعقّل کودکان و نوجوانان تا بتوانند در عرصه های مختلف با تفکّر و خردورزی، مصالح خویش، خانواده و جامعه را تشخیص داده و براساس آن عمل نمایند و دیگران را نیز به خردورزی و تعقّل دعوت نمایند.

شیرازی گفت : آشنایی دانش‌آموزان با سبک زندگی ایرانی و اسلامی یکی از اهدافی است که آموزش و پرورش مدنظر دارد و بر همین اساس درس تفکر و سبک زندگی در دوره اول متوسطه تدریس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال جاری درس تفکر و سبک زندگی با اولویت تدریس برای مشاوران پیش بینی شده است، لذا اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی با همکاری اداره امور فرهنگی و تربیتی نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی در آبان ماه  و آذر ماه 95 اقدام  می کنند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  گفت :  برگزاری کارگاه های درس تفکر سبک زندگی  در پنج قطب استان (    زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، چابهار ) فرصت مناسبی است تا همکاران  بتواند ضمن بحث و تبادل نظر در کنار سایر برنامه ها وفعالیت ها به راهکارهای بهبود و ارتقای کیفیت بخشی برنامه‌ها و فعالیت‌های  مشاوره ای  دست یابند.

شیرازی افزود: یکی از مهمترین دلایل تدریس درس تفکر و سبک زندگی توسط مشاوران برقراری  ارتباط مستقیم، دانش آموز با مشاور جهت شناسایی استعداد ها دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان می باشد و همچنین چنانچه بخواهند از مزایای تقلیل ساعت استفاده کنند بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل باید حداکثر 10 ساعت تدریس در هفته داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره خاطرنشان کرد: دلیل دیگر تدریس تفکر و سبک زندگی توسط مشاوران بهره مندی مشاوران از تقلیل ساعت کاری مشاوران بیست سال به بالا می باشد.

رئیس اداره مشاوره در پایان گفت کرد: همکاران مشاور توجه داشته باشند  برای تدریس بهتر، سر فصل و طرح درس مربوط به تفکر و سبک زندگی بصورت  آنلاین از طریق شبکه های مجازی اداره مشاوره( وبلاگ مشاوران استان، شبکه مجازی موجود ) بارگزاری می شود که شایسته است مشاوران بر اساس سرفصل و طرح درسی با آمادگی کامل در کلاس حضور پیدا کنند و خود را برای شرکت در جشنواره الگوهای برتر تدریس این درس آماده کنند.

[ یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۱٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان

توجه به مباحث عاطفی دانش آموزان ، زمینه موفقیت آنان را هموار تر می کند
علیرضا نخعی در جمع مشاورین تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان گفت : اگر در مدارس به مباحث عاطفی بیشتر توجه شود دانش آموزانی به مراتب موفق تر خواهیم داشت .

 علیرضا نخعی در چهارمین همایش استانی علمی پژوهشی حوزه مشاوره که در سالن اجتماعات کانون آزادگان برگزار شد ،ضمن تقدیر از استقبال و همراهی و احساس مسئولیت مشاوران در ملاحظات تربیتی دانش آموزان  اظهار کرد : هر چه این نشست ها استمرار پیدا کند یک قدم به هدف نزدیکتر خواهیم شد .

وی موضوع تربیتی و مشاوره را در مدارس بسیار مهم ، خطیر و حساس دانست و گفت : به عدد تمام دانش آموزان دنیا می تواند راه های تربیتی متفاوت وجود داشته باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد : هیچ قانون ثابتی در تعلیم و تربیت وجود ندارد و هیچ یافته ای در تعلیم و تربیت یافت نمی شود که همیشگی باشد به همین دلیل یافته ها باید با واقعیت وجودی دانش آموزان تطبیق داده شود .

نخعی اظهار داشت : باید این هوشمندی را داشته باشیم که شیوه های یکسان تربیتی برای دانش آموزان مثمره ثمر نخواهد بود .

وی با اشاره به این که آنچه آدمی را متمایز می کند و بر مهم شدن انسان صحه می گذارد هوش عاطفی است بیان کرد : در وجود آدمی گوهری گرانبها نهفته است و مدرسه بهانه ای برای غبارزدایی از این گوهر آدم هاست .

وی تصریح کرد : نیاز های عاطفی نهفته در وجود انسان هاست که مدرسه باید به آن ها پاسخ دهد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان ، احساس نیاز به هوش عاطفی را موضوعی دانست که غالبا درک نمی شود و در این خصوص اظهار داشت : در چنین شرایطی است که وظایف مشاوران و مربیان پرورشی حساس تر می شود .

نخعی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش هیچ معلمی نمی تواند مشاور و مربی تربیتی نباشد تاکید کرد : اگر در مدارس به مباحث عاطفی بیشتر توجه شود دانش آموزانی به مراتب موفق تر خواهیم داشت .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان نیز در این آیین اظهار کرد : کشور هایی که در علم پیشرفت کرده اند عادت به مطالعه در بین جوامع ان بیشتر بوده است .

سعیده سرگلزایی مقدم تصریح کرد : در این میان نقش معلمان به عنوان عامل اصلی انتقال مفاهیم نقشی انکار ناپذیر است .

وی با اشاره به موارد بالا افزود : معلمان با نهادینه کردن نقش تحقیق و پژوهش در بین فراگیران می توانند اثرات انکار ناپذیری در فعالیت های علمی داشته باشند .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت : یک معلم زمانی می تواند کارنامه موفقی از خود ارایه کند و در کار خود موفق باشد که دو وییگی را رعایت کند ؛ مقبولیت و محبوبیت .

سرگلزایی مقدم تاکید کرد : این دو عامل در موفقیت یک معلم حاصل نمی شود مگر با افزایش آگاهی و توانمندی های علمی و مهارتی چرا که امروزه یک معلم با آموخته های دانشگاهی نمی تواند همگام با سند تحول بنیادین گام بردارد .

وی گفت : اگر بپذیریم که اصلاح جامعه در گرو اصلاح آموزش و پرورش است ،  پویایی ، تفکر و اندیشه ی مشاوران نیز باید اصلاح و ارتقا یابد که با برگزاری و شرکت در چنین همایش هایی این مهم محقق می شود .

انتهای پیام /

[ چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۳:٢۱ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ شنبه ۸ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:٤۸ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

 

[ شنبه ۸ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:۳٩ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

[ جمعه ٧ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ آقای محمد آرش کارشناس مشاوره لاشار ]

[ چهارشنبه ٥ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:٢٠ ‎ق.ظ ] [ آقای محمد آرش کارشناس مشاوره لاشار ]

[ چهارشنبه ٥ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ آقای محمد آرش کارشناس مشاوره لاشار ]

[ چهارشنبه ٥ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:٠٩ ‎ق.ظ ] [ آقای محمد آرش کارشناس مشاوره لاشار ]

[ سه‌شنبه ٤ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۳٢ ‎ب.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود : عنایت به سرعت پیشرفت علم و فن آوری در جهان امروزه، معلم ناگزیر از اخذ علوم و فن آوری روز می باشد زیرا فرزندان روزگار ما، خود معلمان بسیاری از یافته ها و علوم دیروزمان هستند، لذا می طلبد معلم خود پژوهشگر و پژوهنده باشد.


معاون پرورشی و فرهنگی استان گفت: پژوهش در حوزه  تربیت منجر به علم برخواسته از تجارب و یافته های دقیق علمی و عملی می شود که در نهایت به رشد تکامل روش های تربیتی می انجامد.

سرگلزایی مقدم با قدرشناسی از عملکرد مثبت اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این همایش به همت اداره مشاوره و با پیگیری سرگروه های آموزشی مشاوره استان کلید خورده و چهارمین همایش است که در حوزه مشاوره و روانشناسی استان برگزار می شود و بناست با برگزاری همایش های علمی پژوهشی روحیه تحقیق و نوآوری در همکاران اعم از آموزشی و پرورشی نسبت به گذشته بیشتر شود و باید تلاش کنیم که پژوهش های مان را کاربردی تر و عینی تر کنیم با علم به این موضوع که تعالیم متدوال در مدارس ما عملاً به پرورش حافظه تاکید می کند و علوم تربیتی و استفاده و بکارگیری از پژوهش های تربیتی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.


حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل هم در این خصوص گفت: پژوهش مبنای برنامه ریزی و برنامه ریزی اصل اساسی انجام بهینه امور می باشد که این مهم برای فعالیت های تربیتی و مشاوره ای نیز صدق می کند.

شیرازی گفت به همان اندازه که مشاوران، معلمان، دبیران، کارکنان مدارس و دست اندرکاران مسائل تربیتی دستی در پژوهش داشته باشند به همان اندازه راه رسیدن به اهداف مبتنی بر برنامه تسهیل خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در پایان اظهار امیدواری کرد در روندی که اداره مشاوره و معاونت محترم پرورشی و فرهنگی استان در راستای ترغیب همکاران برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی در پیش گرفته اند استمرار یافته و در سنوات آتی شاهد برگزاری همایش های بهتر و بیشتر در این خصوص باشیم و همکاران نیز آثار بیشتری را به این همایش ها ارسال کنند و از یافته های علمی و پژوهشی به خوبی استفاده شود.

[ سه‌شنبه ٤ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:۳٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

[ یکشنبه ٢ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

 

[ شنبه ۱ آبان ۱۳٩٥ ] [ ۸:۱٦ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

گردهمایی مربیان و معاونین پرورشی مدارس شهرستان خاش ویژه هفته بهداشت روان  با حضور مدیر آموزش
وپرورش ، جناب سرگرد مهدیان فر رئیس پلیس راهور شهرستان ،معاون پرورشی و
جمعی از کادر اداری آموزش وپرورش شهرستان برگزار گردید.

[ شنبه ۱ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:٤٧ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

شهرستان هیرمند

[ شنبه ۱ آبان ۱۳٩٥ ] [ ٧:٥٠ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب