شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

با حول و  قوه الهی جلسه کمیته هدایت تحصیلی  با حضور اعضای تخصصی در ساعت 9 صبح در محل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سراوان برگزار گردید.

[ پنجشنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩٥ ] [ ۸:٠۱ ‎ب.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]

با حول و قوه الهی جلسه سازماندهی درون منطقه ای مشاوران مدارس این مدیریت در روز دوشنبه مورخ 15/6/95 ساعت 8 الی 10 صبح برادران و 10 الی 12 صبح خواهران در محل مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید.

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٥ ] [ ٧:٤٧ ‎ب.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]

کارگاه آموزش برقراری ارتباط موثر وی‍ژه مشاوران مناطق یک و دو زاهدان با همکاری  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان برگزار گردید.


سرگلزائی مقدم معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تشکر از  همکاری و تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم آموزش مهارتهای زندگی در بین  دانش آموزان  و کاربرد آن در سطح اجتماع تأکید کردند.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنا کردن  مشاوران  با مفاهیم خودآگاهی و مهارت های ارتباطی و توانمند سازی در این زمینه و ارتقاء مهارت های روابط بین فردی دانست.

سرگلزایی مقدم  به استفاده از توانمندی های اساتید وزارت طبق برنامه های سند تحول بنیادین، و تربیت دانش آموز مومن و موحد و آگاه به مسائل روز، خودآگاهی و نقش مشاوردر تربیت این نوع دانش آموزان اشاره نمود.

معاون پرورشی و فرهنگی بیان کرد : برای رسیدن به اهداف مورد نظر در حیط روانشناختی  برنامه های متعددی از جمله مصاحبه با افراد متقاضی تغییر وضعیت (جذب نیروی انسانی) صورت گرفته است.

در این کارگاه یک روزه  مطالبی در خصوص برقراری ارتباط موثر  با حضور خانم دکتر تیرا  بیان گردید.

 

[ دوشنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩٥ ] [ ٩:٥٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به منظور تکمیل نیروی مورد نیاز برخی از شهرستان ها و مناطق در پست مشاوره مدرسه، مصاحبه تخصصی برای تغییر سمت 58 نفر از نیروهای رسمی آموزش و پرورش  استان  با حضور مصاحبگران تخصصی در محل مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار داشت: با توجه به نیاز روز افزون مدارس جهت ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان در تمام سطوح تحصیلی و همچنین کمبود مشاور، هر ساله جهت پوشش بخشی از این نیازها، اداره مشاوره اقدام به جذب نیرو از بین نیروهای واجد شرایط و علاقمند به پست مشاور مدرسه که دارای مدرک تحصیلی مرتبط هستند می نماید

معاون پرورشی و فرهنگی گفت: که امسال بحمدا... با پیگیری ها و رایزنی های انجام شده، تعداد زیادی از همکارانی که مدرک مرتبط با روانشناسی و مشاوره اخذ کرده بودند و متقاضی تغییر وضعیت به مشاور مدرسه بودند در نهایت با 58  نفر از آنها توسط ادارات موافقت شده و مصاحبه تخصصی آنان برگزار شد.

سرگلزائی مقدم  بیان کرد: نیاز مشاور در سطح استان بیش از این می باشد و نیازمند برنامه ریزی در سطوح بالاتر است که ان شاا... بحول قوه الهی با رویکرد جدید آموزش و پرورش که طرح جامع نظام راهنمایی و مشاوره و خدمات روانشناختی می باشد به زودی این امر محقق خواهد شد.

[ دوشنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩٥ ] [ ٩:۱٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب