شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

جلسه وب کنفرانس هدایت تحصیلی و ثبت نام پایه دهم دانش آموزان با حضور رئیس اداره مشاوره تربیتی استان  و معاونین آموزشی و پرورشی و کارشناسان مشاوره و آموزش، اعضای تخصصی مراکز و هسته های مشاوره و مدیران متوسطه اول و مشاوران  مدارس شهرستانهای سطح استان برگزار شد.

 

شیرازی رئیس اداره مشاوره اظهار داشت: تفاهم نامه ای بین معاونت متوسطه و مناطق تابعه منعقد گردیده است تا توزیع متوازن دانش آموزان در رشته های مختلف رعایت گردد.

رئیس اداره مشاوره گفت: شایسته است مدیران و مشاوران با در نظر گرفتن هنجار و کف نمرات منطقه نسبت به توزیع متوازن رشته ای اقدام نمایند.

 

شیرازی افزود: شرط اصلی انتخاب رشته دانش آموزان علاقه و استعداد  آنان می باشد، و ظرفیت رشته ها و فرم امتیاز بندی دانش آموزان و کسب رتبه های آنان در شهرستان و منطقه کمک شایانی به این امر میکند.

 

رئیس اداره مشاوره گفت: در هدایت تحصیلی امسال هر دانش آموز با خود سنجیده می شود که این امر برای اولین بار در روند هدایت تحصیلی تعبیه گریده که کمک زیادی به دانش آموزان و آگاهی لازم را به والدین جهت انتخاب صحیح رشته تحصیلی می دهد.

 

در پایان این جلسه به سئوالات همکاران در سطح استان جهت برگزاری هر چه بهتر مراحل پایانی هدایت تحصیلی جواب داده شد.

 

 

 

[ چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به گزارش روابط عمومی ؛ جلسه هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و اولیاء آنان در محل متوسطه دوره اول شهریار برگزار گردید .

در این جلسه علمی نژاد کارشناس مشاوره و سلامت این مدیریت در طی سخنانی پیرامون اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان هدف از برگزاری این جلسه را توجیه اولیای دانش آموزان در خصوص هدایت تحصیلی و انتخاب رشته و تناسب اهداف تعلیم و تربیت با نیاز های جامعه و ملاک های مهم در هدایت تحصیلی دانش آموزان عنوان نمود.

 

[ سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٦:٠٢ ‎ب.ظ ] [ محمد علمی نژاد(سراوان) ]
رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش‌وپرورش سیستان وبلوچستان با اشاره به آغاز فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از تاریخ ۱۹ تیر به مدت دو هفته توصیه‌هایی را به خانواده‌ها ارائه کرد.


حسینعلی شیرازی در گفتگو با خبرنگار شبکه استانی هامون، با اشاره به آغاز فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 19 تیر اظهار کرد: دانش آموزان پایه نهم در این روز همراه با والدین خود در مدرسه حضور یابند تا پس از دریافت مشاور و راهنمایی یک ساعته از سوی مشاور مدرسه و دریافت خدمات تخصصی رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای ثبت نام در دوره متوسطه دوم اقدام کنند.

وی افزود: برای هدایت تحصیلی در پایه نهم سامانه متمرکز هدایت تحصیلی طراحی شده است؛ همچنین در این روند 35درصد عملکرد تحصیلی و 65درصد بررسی‌های مشاوره‌ای تأثیرگذار است

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش گفت: والدین این موضوع را مدنظر قرار دهند که استعداد و رغبت دانش‌آموز در انتخاب رشته اهمیت خاصی دارد ونمی توانیم تنهابه نمره دروس اکتفا کنیم چرا که درس‌های دوره متوسطه اول نشانگر خوبی برای انتخاب شاخه و رشته تحصیلی نیست چرا که این دروس عمومی هستند.

شیرازی بیان کرد: خانواده‌ها از دریافت مشاوره توسط افراد غیرمتخصص خودداری کنند و تمام جوانب از سوی مشاور مدرسه به آنها ارائه می‌شود.مشاوران مدارس از تاریخ 19 تیر به مدت دو هفته در مدارس حاضر هستند تا راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب رشته به دانش آموز ارائه کنند.

وی ادامه داد: هر دانش آموز ۱۲انتخاب دارد و لازم است برای قطعی کردن انتخاب آخر بررسی عمیق‌تر در محیط مدرسه داشته باشد، والدین توجه داشته باشند با توجه به جو جامعه و تبی که درخصوص برخی از رشته‌ها وجود دارد، فرزندان خود را مجبور نکنند تا به رشته‌ای بروند که آینده آن مورد علاقه دانش‌آموز و نیاز جامعه نیست.

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش استان تصریح کرد:‌ در جامعه ما نیازهای آینده شغلی به طور صددرصد مشخص نیست، لذا بهترین انتخاب، انتخابی است که با استعداد و رغبت دانش آموزان هماهنگ باشد..

وی گفت:‌ برابر اعلام اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت در راستای فرآیندی کردن هدایت تحصیلی قرار است مشاوران مدارس از سال آینده درس تفکر و سبک زندگی را در پایه‌های هفتم و هشتم با رویکرد کیفی در حوزه تحصیلی و شغلی یعنی آشنایی با رشته‌ها،‌ شاخه‌ها و کسب شایستگی‌های لازم در این زمینه و شناخت نیازهای شغلی جامعه و امکانات منطقه تدریس کنند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان افزود:‌ امیدواریم سال تحصیلی جدید سال شروع روند کیفی هدایت تحصیلی باشد و مطلوب این روند آن است که دانش‌آموز به نقطه‌ای از انتخاب برسد که خود براساس استعداد، رغبت، نیاز جامعه و امکانات منطقه بهترین تصمیم گیری را داشته باشدوبهترین هدایت تحصیلی هدایتی هست که دانش آموزان رشته وشاخه های تحصیلی را انتخاب کنند که منجر به انتخاب شغل براساس نیاز جامعه در آینده شود
[ دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۸:٥٩ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

   فعال شدن پرینت هدایت تحصیلی دانش آموزان

مشاوران محترم مدارس به کارتابل خود مراجعه نمایند و از بخش ثبت و گزارش در منوی باز شده گزینه اول را انتخاب و اقدام به پرینت نمایند مانند تصویر


[ شنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٧:۳۳ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

 

[ چهارشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٩:٥۱ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

 

[ شنبه ۱٢ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

ا

احترام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص) ، پیرو مکاتبات قبلی در خصوص هدایت تحصیلی،مقتضی است کارشناسان محترم مشاوره به قید فوریت تاپایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ2/4/95 نسبت به موارد ذیل اقدام نمایند:

1-معاون اجرایی مدارس با همکاری مشاور مدرسه نسبت به نصب آخرین نگارش (9.0.0) و انتقال فرم 35 امتیازی ( نمره عملکردی دانش آموز) از سامانه دانا به سامانه الکترونیکی مشاور اقدام نمایند.

2-تاکید می شود در مدارسی که مشاور ندارند مدیر و معاونین محترم مدرسه موظف به انجام این مهم می باشند.

3-کارشناسان مشاوره ادارات ، آمار دانش آموزانی را که در سامانه سناد ثبت می باشند و به هر دلیلی ( غیب- ترک تحصیل – بازمانده از تحصیل و ... ) در سامانه الکترونیکی مشاوره ثبت نشده اند را طبق فرم ذیل ارسال نمایند. ( تفاوت آمار سناد با سامانه الکترونیکی مشاوره)

ردیف شهرستان تعداد دانش آموزان ثبت شده در سناد تعداد دانش آموزان ثبت در سامانه الکترونیکی مشاوره اختلاف آمار
         
     
     
 

 

[ سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب