شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان سیستان وبلوچستان اعلام کرد
امسال ۳۳هزار و۷۴۸دانش آموز پایه نهم در انتخاب رشته تحصیلی شرکت می کنند.
برای هدایت تحصیلی دانش آموزان 100 امتیاز در نظر گرفته شده است که 65 امتیاز به بررسی های مشاوره ای و 35 امتیاز به عملکرد تحصیلی آنها اختصاص یافته است.
حسینعلی شیرازی رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با عنایت به تصویب آیین نامه هدایت تحصیلی در شورای عالی آموزش و پرورش و تثبیت شاخه ها و رشته های تحصیلی، در سال تحصیلی 95-94 تعداد ۳۳هزار و ۷۴۸نفر از دانش آموزان پایه نهم استان در نیمه اول تیر ماه برای ثبت نام پایه دهم باید به یکی از رشته های تحصیلی متوسطه دوم هدایت شوند.
وی افزود: رشته های تحصیلی در مدارس متوسطه شامل علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی در شاخه نظری و زمینه های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش می باشند.
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان خاظر نشان کرد: برای هدایت دانش آموزان به رشته های تحصیلی 100 امتیاز در نظر گرفته شده است که از این 100 امتیاز 65 امتیاز به بررسی های مشاوره ای و 35 امتیاز به عملکرد تحصیلی دانش آموزان اختصاص یافته است.
شیرازی اضافه کرد: بررسی های مشاوره ای شامل نظر دانش آموز10 امتیاز ، نظر معلمان10 امتیاز، نظر والدین دانش آموز5 امتیاز، نتیجه آزمون تشخیص استعداد15 امتیاز، نتیجه آزمون رغبت سنج استرانگ15 امتیاز و نظر مشاور مدرسه10 امتیاز می باشد، همچنین 35 امتیاز عملکرد تحصیلی دانش آموز شامل نمرات نوبت اول و دوم همه دروس پایه هفتم، هشتم، نهم، نوبت اول با ضریب یک و نتایج عملکرد درسی دانش آموز بر اساس میانگین نمرات تمام دروس پایه های هفتم، هشتم و نهم در سیستم سناد دانش آموزی محاسبه و در نمون برگ نهایی هدایت تحصیلی به میزان 35 امتیاز درج می گردد و مشاوران در این خصوص نیاز به اقدام خاصی ندارند .
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تأکید کرد: همه اطلاعات فوق در سامانه الکترونیکی مشاوره مدرسه ثبت و در نهایت در نیمه اول تیر ماه 1395 برای همه دانش آموزان فرم هدایت تحصیلی صادر می گردد.
شیرازی در ادامه اظهار کرد: در همین راستا برای همه دانش آموزان پایه نهم پرونده الکترونیکی مشاوره تشکیل شده است و پس از اعلام نتایج نوبت دوم دانش آموزان و رفع اشکالات نمرات دانش آموزان در سامانه، فرم هدایت تحصیلی با امضای مشاور و مدیر واحد آموزشی صادر خواهد شد و دانش آموزان بر اساس فرم هدایت تحصیلی اقدام به انتخاب رشته تحصیلی خواهند نمود.
ایشان افزود: اولویت بندی رشته های تحصیلی دانش آموزان بر اساس ۳ ملاک شامل نتایج بررسی های مشاوره ای به میزان ۶۵ امتیاز، نتایج عملکرد تحصیلی دانش آموزان در پایه های هفتم و هشتم و نهم به میزان ۳۵ امتیاز، ظرفیت پذیرش دانش آموزان در منطقه محل سکونت دانش آموز بر اساس سیاست های ابلاغی می باشد، در همین راستا تمام مشاوران در دو هفته اول تیر ماه برای ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره در واحدهای آموزشی حضور خواهند داشت.
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی سیستان وبلوچستان در ادامه بیان کرد: تمام مقدمات یک هدایت تحصیلی مطلوب برای دانش آموزان پایه نهم در استان فراهم گردیده و تاکنون برای تصمیم گیری و تسهیل این فرآیند بسیار مهم و سرنوشت ساز، کمیته هدایت تحصیلی در سطح استان در ۵جلسه تشکیل گردیده است، همچنین کمیته هدایت تحصیلی مناطق از بهمن ماه سال 1394 به طور مستمر این موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند وکمیة هدایت تحصیلی مدارس نیز از خردادماه فعال وتا اتمام هدایت تحصیلی مطلوب ومتوازن به کار خود ادامه خواهد داد.
[ یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٩:٥٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

راهنمای انتقال اطلاعات دانش آموزان از سیستم دانا به پرونده الکترونیکی

دریافت راهنما از لینک زیر

DAWNLOAD

[ یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:٥۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

به اطلاع مشاوران محترم مدارس می رساند:

باتوجه به اینکه نمون برگ نهایی هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم (اولویت بندی رشته ها) بصورت آنلاین و از طریق سامانه پرونده الکترونیکی با همکاری مشاور مدرسه و مسئول ثبت نمرات تکمیل و صادر خواهد شد رعایت موارد ذیل ضروری واهد بود:

۱ - برای همه دانش آموزان به ویژه پایه نهم پرونده تشکیل گردد و در صورت عدم تشکیل پرونده امکان صدور نمون برگ هدایت تحصیلی نخواهد شد و ثبت نام دانش آموز در پایه دهم با مشکل جدی مواجه خواهد شد .

۲- از همکاران ارجمند انتظار می رود با توجه به حساسیت موضوع هدایت تحصیلیِ که مسئولیت آن بر عهده مشاور خواهد بود با دقت بسیار نسبت به تکمیل پرونده تا تاریخ ۲۶ خردادماه اقدام نموده و در صورت بروز اشکال فنی در سامانه با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۴۰۲۹۳۸ تماس حاصل نمایید.

۳- اولویت بندی رشته های تحصیلی دانش آموزان بر اساس ۳ ملاک ذیل خواهد بود:

الف- نتایج بررسی های مشاوره ای به میزان ۶۵ امتیاز

ب- نتایج عملکرد تحصیلی دانش آموزان در پایه های هفتم و هشتم و نهم به میزان ۳۵ امتیاز

ج- ظرفیت پذیرش دانش آموزان در منطقه محل سکونت دانش آموز بر اساس سیاست های ابلاغی خواهد بود

[ چهارشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٤:٤٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

اطلاعیه فوری
قابل توجه کارشناسان مشاوره؛
پیرو اطلاعیه های قبلی واستناد به تاکید اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت به اطلاع می رساند؛
برای تمامی دانش اموزان پایه نهم استان تا حد اکثر 48ساعت اینده فرم شماره 5تکمیل وثبت سامانه الکترونیکی مشاوره شود.چنانچه مدارسی مشاور ندارند،کارشناس مشاوره موظف است به قید فوریت،رمز وپسورد ورود به سامانه تعریف وتحویل مدیر مدرسه داده وتا حصول نتیجه،پیگیری نمایند.

[ دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٤:٥٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به اطلاع  کارشناسان و مشاوران مدارس استان می رساند که ثبت مشخصات دانش آموزان در پرونده الکترونیکی مشاوره بعضا شماره کدملی دانش آموز را اشتباه وارد کرده اند که همین امر منجر به ایجاد اخلال در انتقال نمرات آنها به سامانه عملکرد تحصیلی شده است .

لذا در اسرع وقت  نسبت به کنترل دقیق کدملی دانش آموزان پایه نهم اقدام  تا حقی از آنان تضییع نگردد.

ضمنا برای ثبت دانش آموزان اتباع که کدملی ندارند می بایست کد۱۱رقمی کارت شناسایی  را بصورت دستی وارد کرده و دکمه تایید را بزنند و از زدن دکمه سبز خودداری کنند

[ شنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٩:٥٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان جهان تبریک می گوییم .

 

 

[ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

                          

دونکته مهم در هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

۱- احتساب ۱۰درصد افزایش ظرفیت هنجارهای منطقه ای مربوط به همه رشته ها و زمینه ها می باشد.

۲- صدور کارنامه و نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان بصورت همزمان از اول تیرماه جاری آغاز می شود.

[ چهارشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ۸:٠٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

در رابطه با عملکرد تحصیلی 35امتیاز

به اطلاع می رساند در سامانه پرونده الکترونیکی مشاوره ای دانش آموزان، نمون برگ مربوط به ثبت نتایج عملکرد تحصیلی (۳۵امتیاز) درج گردیده است لذا مشاوران مدارس تا اطلاع ثانوی فعالیت خاصی نسبت به جدول مذکور نداشته باشند و صرفا نسبت به تکمیل نمون برگ شماره ۵ (نتایج بررسی های مشاوره - ۶۵امتیاز) اقدام نمایند.

 

[ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٥:٤٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

بدینوسیله تاکید می گردد، در راستای تحقق هرچه مطلوب تر هدایت تحصیلی،کارشناسان مشاوره با هماهنگی معاونت محترم آموزش متوسطه ی منطقه خود هنجارهای منطقه ای را براساس ظرفیت منطقه/شهرستان به تفکیک جنسیت و تعداد با توسعه ی متوازن 10 درصد بیشتر از سهمیه ی پیش بینی شده تا مورخ 16 خرداد ماه 95 وارد پرونده الکترونیکی مشاوره نمایند.

 

[ چهارشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:٠۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

              

اعلام نتایج آزمون های مشاوره ای بیش از 30 هزار دانش آموز پایه نهم استان سیستان و بلوچستان
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی   استان خبر داد:
اعلام نتایج آزمون های مشاوره ای بیش از 30 هزار دانش آموز پایه نهم استان سیستان و بلوچستان
نتایج آزمون های سنجش استعداد و سنجش رغبت شغلی دانش آموزان 32 منطقه و شهرستان استان به منظور محاسبه در هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم اعلام گردید.
حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: آزمون های مشاوره ای دانش آموزان پایه نهم شامل آزمون تشخیص استعداد، آزمون رغبت سنج شغلی استرانگ، است که با هدف ترسیم نیمرخ رغبت تحصیلی شغلی دانش آموزان برای برنامه ریزی مطلوب مبتنی بر اطلاعات حاصله، قابل بهره برداری برای مسئولان آموزش و پرورش انجام می شود.

شیرازی افزود: با توجه به استقرار نظام جدید آموزشی و تغییرات اساسی در آیین نامه هدایت تحصیلی تاثیر امتیاز آزمون های مشاوره ای از 20 درصد به 30 درصد افزایش یافته که هر یک از آزمون های رغبت سنج شغلی و سنجش استعداد تحصیلی 15 درصد در هدایت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارند و امتیازات این دو آزمون استاندارد در نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم لحاظ خواهد شد.
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اظهارکرد: آزمون‌هایی که برای ارزیابی علایق و استعدادهای دانش‌آموزان طراحی و تدوین شده‌اند، می‌توانند در هدایت تحصیلی- شغلی آنان مؤثر بوده و این فرایند را تسهیل نمایند .
آزمون رغبت تحصیلی- شغلی پرسشنامه‌ی رغبت تحصیلی- شغلی دربردارنده‌ی ۷۶ ماده است که در ۶ قسمت سازمان‌دهی شداست .
موضوع کلی مشاغل منعکس کننده‌ی ۶ تیپ می‌باشد که عبارتند از :
واقع‌گرایی- جستجوگری- هنری- اجتماعی- متهوری و قراردادی
نمرات این مقیاس‌ها تصویر کلی وسیعی از رغبت‌های مسیر شغلی و سبک زندگی دانش آموز را ارائه می‌دهد .
مقیاس‌های رغبت اصلی:
30
مقیاس رغبت تحصیلی- شغلی درمقایسه با موضوعات کلیِ مشاغل به‌طور خاص‌تری به سنجش رغبت‌های مسیر شغلی می‌پردازد؛ بنابراین تصمیم‌گیری شغلی را بهتر پیش‌بینی می‌کند. مقیاس‌های رغبت اصلی در نیم‌رخ پرسشنامه‌ی رغبت تحصیلی- شغلی با توجه به میزان انطباق با موضوعات کلی مشاغل سازمان‌دهی شده‌اند .
نیمرخ رغبت سنج به دانش آموز و خانواده آنان کمک می کند تا موضوعات مورد علاقه و سبک های تحصیلی شغلی دانش آموزان را دقیق تر مورد شناسایی قرا داده و بر اساس این اطلاعات بتوانند برای آینده تحصیلی و شغلی بهتر تصمیم بگیرند.
علاوه بر این، آزمون سنجش استعداد که میزان استعداد و جنبه های استعداد دانش آموزان را در معنی واژه ها ، استدلال کلامی، کفایت اطلاعات، مبانی ریاضی، استدلال انتزاعی، تجسم فضایی، ترکیب قطعات و ... را می سنجد و این آزمون نیز یکی از مولفه های موثر در هدایت تحصیلی شغلی دانش آموزان است که امتیازات مربوط به این آزمون هم در نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان لحاظ خواهد شد.
وی افزود: این آزمون ها که نوعی غربالگری دانش آموزان نیز می باشند در ابعاد مختلف اطلاعاتی را در اختیار مشاوران، مدیران و برنامه ریزان قرار می دهد تا بتوانند خدمات مشورتی و مشاوره ای متناسب با نیازهای آنان را ارائه نمایند.

[ شنبه ۸ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ۸:٠۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

برگزاری جلسه آموزش خانواده در دبیرستان همای نیلی چاه  احمد 

 

 

 

برگزاری جلسه آموزش خانواده در دبیرستان بنت الهدی نوک آباد 

[ چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:٢٦ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا ]

[ چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:۱٠ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا ]

 

 

 

 

[ چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا ]

 

[ چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:۱۸ ‎ق.ظ ] [ خانم اتحادی (زابل) ]

 

مشاور مدرسه بر مبنای جلسات توجیهی (دانش آموزان ،والدین،دبیران)که برگزار کرده است و جمع آوری نمودار های والدین ،دانش آموزان،دبیران و تکمیل نمون برگ مشاور،اقدام به ثبت دستی 65 نمره فرم هدایت تحصیلی نموده وبه مرور اطلاعات را وارد سایت ،پرونده الکترونیک دانش آموزان نماید.

پس از پایان امتحانات نوبت دوم و رسیدگی به شکایات دانش آموزان پایه نهم،میانگین کلیه امتحانات سه سال (هفتم ،هشتم ونهم) با ضرایب یک ودو توسط نرم افزاری که واحد فن آوری  وزارت درحال تهیه آن می باشد.و در اختیار معاون اجرایی مدرسه قرار می گیرد،35 نمره عملکرد تحصیلی هر دانش آموز نیز به دست می آید.

مجموع 100 نمره هدایت تحصیلی هر دانش آموز به سامانه ای که توسط متوسطه وزارت در حال تهیه است منتقل می شود.

سامانه براساس نیاز هر منطقه ،امکانات و توسعه متوازن ، هنجار منطقه ای یا کف نمره ورود به هر رشته ی تحصیلی را در مناطق به صورت جداگانه تعیین می کند.

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی سیستان وبلوچستان

[ سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ۸:٤٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

با سلام

کارشناسان محترم در اسرع وقت نسبت به تکمیل فرم های اختلالات اقدام و به اییمیل اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  ارسال نمایید.

 

دانلود فرمها از لینک زیر

 

server 1    download

server 2      download

[ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ۸:۳٢ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب