شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

قابل توجه کارشناسان مشاوره استان

سلام علیکم

با توجه به اینکه شماره اول مجله تربیت مشاوره بسته بندی و آماده توزیع می باشد لذا شایسته است از هر مشاور مبلغ 000/25 تومان بابت 10 جلد مجله تربیت مشاوره و مبلغ 000/9 تومان بابت کتاب دنیایی به رنگ آرامش اخذ شود و مجلات فوق در اسرع وقت بین مشاورین توزیع شود.

 لازم به یاد آوریست دوره ضمن خدمت از مطالب کتاب مذکور و مجلات تربیت مشاوره ویژه مشاوران و مدیران مدارس برگزار خواهد شد.

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی

انتهای پیام//

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

برگزاری کارگاه روش های مطالعه و تمرکز در آموزشگاه نمونه حضرت معصومه

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:۳٧ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

برگزاری کارگاه برنامه ریزی درسی در آموزشگاه نمونه حضرت معصومه

 

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:۳۳ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

برگزاری جلسه نقش مذهب در بهداشت روانی  هنرستان خدیجه  کبری

 

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:٢٩ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

 

 

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:٢٥ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

گردهمایی دو روزه کارشناسان مشاوره باهدف تثبیت وتعمیق فعالیت های مشاوره وخدمات روان شناختی  در سیستان برگزارشد.

سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان در گرد همایی کارشناسان مشاوره سطح استان اظهار کرد :ارایه خدمات مشاوره ای و تربیتی درکلیه سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روانی دانش آموزان لازم وضروری است .

سرگلزایی مقدم افزود : لازم است مشاوران مدارس به منظور ارایه خدمات مطلوب راهنمایی ومشاوره واجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های روانی واجتماعی وغربالگری دانش آموزان توجه جدی به اجرای آزمون های مشاوره ای داشته باشند.

وی درخصوص اجرای آزمون های مشاوره ای دانش آموزان وترسیم نیم رخ روانی رفتاری آنان گفت:این برنامه می تواند دراثربخشی فعالیت های پیشگیرانه سطح اول ودوم وارایه خدمات مشورتی درمدرسه موثرواقع شود.

 

حسینعلی شیرازی ، رییس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی در این گردهمایی اظهار کرد : یکی از اهداف مهم تعلیم وتربیت درمدارس ، تسهیل رشدمسیر شغلی دانش آموزان است ، بدین منظور لازم است دانش آموزان علایق وتوانایی وخصوصیات شخصیتی ونقاط قوت وضعف خودرابشناسند وباهمکاری مشاوران بتوانند تصمیم های درست رااتخاذ نمایند.

رییس اداره مشاوره تربیتی ضمن تشریح راهبردها و سیاست های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در سال 94 گفت: این سیاست ها  بصورت راهبردی و هدفمند در راستای سند تحول بنیادین در 14 آیتم تهیه گردید.


شیرازی اجرای آزمونهای سه گانه مشاوره ای رایک ابزار مهم دانست و افزود : این آزمون ها      می تواند به دانش آموزان کمک نماید تا با شناخت وآگاهی از استعدادها ورغبت های خویش وشناخت کامل مشاغل گوناگون هدف خودرامناسب ودرست انتخاب نمایند.

وی درادامه از اجرای آزمون های سلامت روانی رفتاری،استرانگ شغلی وتشخیص استعداد در سال جاری  برای حدود34هزاردانش آموز پایه  نهم متوسطه دوره اول خبرداد

وی  خاطر نشان کرد :  امیدواریم مسئولین ادارات آموزش وپرورش شهرستان ها ومناطق استان به بهترین نحو این آزمون رابرگزارکنند واز نتایج بدست آمده درراستای هدایت تحصیلی دانش آموزان وتقویت سیستم ارجاع به هسته ومراکز مشاوره دانش آموزان استفاده نمایند.

 انتهای پیام//

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٦:٥٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

کارگاه دو روزه تربیت مدرس هدایت تحصیلی قطب چابهار

کیخا کارشناس مسئول مشاوره تربیتی و تحصیلی استان اظهار کرد: مشاوره یکی از خدمات اصلی در حوزه تعلیم و تربیت می باشد به گونه ای که می توان از آن به عنوان قلب فعالیت های پرورشی نامید .   

کیخا افزود : پیرو نامه اجرای دوره های آموزشی مدیران و مشاوران متوسطه اول پیرامون موضوع هدایت تحصیلی، کارگاه آموزشی  مدرسین هدایت تحصیلی قطب چابهار  با حضور نمایندگان مناطق   راسک دشتیاری کنارک سرباز  نیکشهر قصرقند و چابهار برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به  اهمیت هدایت تحصیلی در سیستم آموزشی کشورو با هماهنگی های به عمل آمده با ادارات  برنامه ریزی منابع انسانی و فن آوری اطلاعات،  برای این کارگاه های دو روزه دوره ی آموزشی " قوانین و آیین نامه و مقررات هدایت تحصیلی  برای مدیران و مشاوران متوسطه اول پیش بینی شده است.

کارشناس مسئول مشاوره استان  از تربیت 126 مدرس  هدایت تحصیلی در سطح 32  آموزش و پرورش استان خبر داد.

سرگزی رئیس مرکز مشاوره و خدمات  روانشناختی استان  در جمع نمایندگان هسته ها و مراکز مشاوره مناطق بمپور-بزمان –دلگان سرباز-فنوج-  لاشار اسپکه – سرباز -  ایرانشهر ضمن تشریح وظایف اعضای تخصصی هسته ها و  برنامه ریزی  دقیق طرح رابطان هسته مشاوره  جهت رفع بیشتر اختلالات یادگیری در مدارس ابتدایی تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی برای رابطان شد.

سرگزی :  ضمن تفسیر 27 مولفه آزمون سلامت روانی رفتاری هدف از برگزاری این آزمون را غربالگری و پایش  مقدماتی روانی رفتاری هر دانش آموز دانست.

رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان  افزود نیم رخ تهیه شده آزمون سلامت روانی رفتاری که برای 32 منطقه تهیه شده است کمک بسزایی برای برنامه ریزی های پیشگیرانه  آسیب های اجتماعی در مدارس دارد.

وی   با تاکید بر اصول مصاحبه انگیزشی خاطر نشان کرد: این نوع  فعالیت کمک خوبی جهت  برانگیختن تغییررفتار به وسیله کمک به  مراجعین  برای کاویدن و حل کردن ناهمخوانی خودشان  دانست.

گفتنی است تمام قوانین و آیین نامه های جدید هدایت تحصیلی در این دوره به اطلاع مدیران و مشاوران قطب شهرستان چابهار رسانده شد.

لینک خبر در وب سایت معاونت پرورشی و فرهنگی استان

لینک خبر در وب سایت اطلاع رسانی مشاوران کشور

انتهای پیام/

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:٢٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

جلسه ارتقاء آگاهی والدین در نحوه برخورد با یک نوجوان دختر در آموزشگاه پاسارگاد

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ هسته مشاوره راه روشن ناحیه 2 ]
برگزاری کارگاه آموزشی ویژه والدین مورخه 94/9/23 دوشنبه
دبستان دخترانه شاهد
با موضوع بررسی اختلالات دوران کودکی و راهکارهای مقابله ای 
 
[ شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٦:۳۱ ‎ب.ظ ] [ هسته مشاوره راه روشن ناحیه 2 ]
[ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۸:٢٦ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

شهرستان هیرمند

شهرستان هیرمند

شهرستان هیرمند

[ سه‌شنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٩:۱٠ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
[ دوشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٧:٢٥ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]
[ دوشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٧:۱٧ ‎ب.ظ ] [ خانم ناصح(خاش) ]

شهرستان هیرمند

شهرستان هیرمند

شهرستان هیرمند

[ دوشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

[ جمعه ٢٠ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٢:۳٥ ‎ق.ظ ] [ آقای محمد آرش کارشناس مشاوره لاشار ]

گفتگو حجاب و عفاف از منظر قران  راهکارهای پیشنهادی قران در این مورد 

 آسیب های  فردی و اجتماعی بی حجابی  در دبیرستان حاجی میرزا

 

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۳:٥٩ ‎ق.ظ ] [ هسته مشاوره راه روشن ناحیه 2 ]

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۳:۳٦ ‎ق.ظ ] [ هسته مشاوره راه روشن ناحیه 2 ]

والدین در باره هدایت تحصیلی فرزندان آموزش و توجیه می شوند.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با اعلام این خبر افزود:با توجه به انتقال فرایند هدایت تحصیلی به متوسطه دوره  اول والدین نباید درباره هدایت تحصیلی فرزندان خود نگران باشند چرا که فرایند هدایت تحصیلی به گونه ای است که استعداد و شایستگی های دانش آموزان در آن مد نظر قرار می گیرد.
وی اظهار کرد:فرایند هدایت تحصیلی به نحوه ای است که مجموعه درس ها و معدل کل دانش آموزان در هدایت تحصیلی آنها دخیل خواهد بود اما شرایط خاصی نیست که نگران کننده باشد.

                    

وی مهمترین اقدام والدین و مدرسه را در فرایند هدایت تحصیلی کمک به مشاوران در شناسایی استعداد، علاقه و توانمندی دانش آموزان بیان کرد و گفت: والدین از توانایی و استعداد فرزندان خود شناخت کاملتری دارند و از این رو می توانند نقش مهمی در هدایت تحصیلی فرزندان داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: رویکرد والدین نباید این باشد که در جامعه کدام رشته مقبولیت بیشتری دارد. تا فرزند خود را به آن رشته سوق دهند، بلکه باید بدانند بهترین مسیر تحصیلی برای فرزندان آنان مسیری است که بر اساس استعداد و توانمندی های آن ها انتخاب شده باشد. شیرازی افزود: در هدایت تحصیلی تلاش بر این است ، دانش آموز به این نتیجه برسد که در کدام رشته توانمند است تا در آن رشته ادامه تحصیلی دهد و عامل تعیین کننده در این زمینه استعداد دانش آموز است. وی با اشاره به تغییر صورت گرفته در اجرای هدایت تحصیلی به انتقال آن به پایه نهم دوره اول متوسطه گفت: برای سال تحصیلی جاری دوره هایی برای مدیران مدارس و مشاوران در نظر گرفته ایم که در حال برگزاریست, همچنین مدیران و مشاوران مدارس موظف شده اند طی چند جلسه آموزشی ویژه ی اولیای دانش آموزان در این مقطع سنی و با هدف آشنایی آنان با نحوه هدایت تحصیلی فرزندانشان در سطح مدارس کارگاه های آموزشی برگزار نمایند. شیرازی خاطرنشان کرد: طرح همیاران مشاور در قالب بهره گیری از توان دانش آموزان در عرصه مشاوره در تمام مدارس متوسطه دوره اول و دوم که از نیروی مشاور برخوردار هستند اجرا می شود و در مجموع قالب این طرح همیار مشاور در سراسر استان فعال می شوند.


[ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٦:۱۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

                                 

قابل توجه اداراتی که طی نامه شماره 49/6/40596-3/8/94 اداره کل ،حق التدریس مشاوره به آنان تعلق گرفته است.

لذا چنانچه تا کنون به هر دلیلی ابلاغ حق التدریس برای همکاران صادر نشده است، کارشناسان مشاوره مستقیماً با آقای محمد حسن شیهکی رئیس گروه طرح و برنامه و امیر هوشنگ خزیمه کارشناس آمار ارتباط برقرار نموده و از چگونگی روند صدور ابلاغ حق التدریس اطلاع پیدا نمایند.

تلفن: 33424885

[ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٥:٤٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

والدین در باره هدایت تحصیلی فرزندان آموزش و توجیه می شوند.

 

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با اعلام این خبر افزود:با توجه به انتقال فرایند هدایت تحصیلی به متوسطه دوره  اول والدین نباید درباره هدایت تحصیلی فرزندان خود نگران باشند چرا که فرایند هدایت تحصیلی به گونه ای است که استعداد و شایستگی های دانش آموزان در آن مد نظر قرار می گیرد.

وی اظهار کرد:فرایند هدایت تحصیلی به نحوه ای است که مجموعه درس ها و معدل کل دانش آموزان در هدایت تحصیلی آنها دخیل خواهد بود اما شرایط خاصی نیست که نگران کننده باشد.

وی مهمترین اقدام والدین و مدرسه را در فرایند هدایت تحصیلی کمک به مشاوران در شناسایی استعداد، علاقه و توانمندی دانش آموزان بیان کرد و گفت: والدین از توانایی و استعداد فرزندان خود شناخت کاملتری دارند و از این رو می توانند نقش مهمی در هدایت تحصیلی فرزندان داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: رویکرد والدین نباید این باشد که در جامعه کدام رشته مقبولیت بیشتری دارد. تا فرزند خود را به آن رشته سوق دهند، بلکه باید بدانند بهترین مسیر تحصیلی برای فرزندان آنان مسیری است که بر اساس استعداد و توانمندی های آن ها انتخاب شده باشد.

شیرازی افزود: در هدایت تحصیلی تلاش بر این است ، دانش آموز به این نتیجه برسد که در کدام رشته توانمند است تا در آن رشته ادامه تحصیلی دهد و عامل تعیین کننده در این زمینه استعداد دانش آموز است.

وی با اشاره به تغییر صورت گرفته در اجرای هدایت تحصیلی به انتقال آن به پایه نهم دوره اول متوسطه گفت: برای سال تحصیلی جاری دوره هایی برای مدیران مدارس و مشاوران در نظر گرفته ایم که در حال برگزاریست, همچنین مدیران و مشاوران مدارس موظف شده اند طی چند جلسه آموزشی ویژه ی اولیای دانش آموزان در این مقطع سنی و با هدف آشنایی آنان با نحوه هدایت تحصیلی فرزندانشان در سطح مدارس کارگاه های آموزشی برگزار نمایند.

شیرازی خاطرنشان کرد: طرح همیاران مشاور در قالب بهره گیری از توان دانش آموزان در عرصه مشاوره در تمام مدارس متوسطه دوره اول و دوم که از نیروی مشاور برخوردار هستند اجرا می شود و در مجموع قالب این طرح همیار مشاور در سراسر استان فعال می شوند.

 /انتهای خبر/

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳٩٤ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

جلسه توجیهی همیاران مشاور در مدارس و هسته ی مشاور منطقه نصرت آباد برگزار گردید.

برای دیدن سایر تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمائید...


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٧:۱٦ ‎ب.ظ ] [ آقای پور محدی -نصرت آباد ]

کارگاه توانمند سازی تحصیلی و روانی - رفتاری دانش آموزان در مدارس و هسته ی مشاوره بخش نصرت آبادبرگزار گردید.

عناوین کارگاه توانمند سازیبرای مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمائید...


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩٤ ] [ ٩:۳۳ ‎ب.ظ ] [ آقای پور محدی -نصرت آباد ]