شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

دانش آموزان همیار مشاور شهرستان هیرمند در همایش همیاران مشاور کشور در رامسر حضور یافتند و با دکتر عیسی مراد مدیرکل محترم مشاوره و امورتربیتی وزارت و دکتر کفاش معاونت محترم پرورشی و فرهنگی وزارت دیدار کردند.

هیرمندهیرمند

هیرمندهیرمند

هیرمندهیرمند

هیرمندهیرمند

[ چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩٤ ] [ ۸:٤٥ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

اولین دوره ضمن خدمت طرح MOBILE LEARNING در حوزه مشاوره استان صادر شد

سعیده سرگلزایی مقدم با اعلام این خبر افزود طرح MOBILE LEARNING که توسط اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان با هدف یادگیری از طریق تلفن همراه و استفاده از فن آوری جدید با تکیه بر یادگیری های نوین طراحی شده بود در حوزه مشاوره استان با هماهنگی و همکاری معاونت محترم پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل اجرائی و منجر به صدور گواهی ضمن خدمت 16 ساعته برای مشاوران در سه ماهه اول سال 94 شد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان اظهار داشتند با توجه به اینکه در دنیا یادگیری از طریق فناوری موبایل صورت می پذیرد و یادگیری و آموزش از طریق موبایل محدودیت مکان یادگیری را با ایجاد انعطاف در آن کاهش می دهد و تمرکز بر متحرک بودن مکان یادگیری است . این طرح به صورت ابتکاری در حوزه مشاوره معاونت پرورشی و فرهنگی استان اجرائی شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای حسین بر معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی  استان و همکارانشان از پیگیری های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز تقدیر و تشکر کرد.

یار محمد حسین بر معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل نیز ضمن تشکر از اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی به جهت پیگیری های آموزشی در فضای مجازی این طرح را در راستای سازمان یادگیرنده از طرح های مهم و اساسی اداره کل دانستند و اظهار داشتند به زودی با سازکار های جدید پیگیری شده این طرح در سایر حوزه های آموزشی و پرورشی نیز اجرائی خواهد شد.

حسین بر عصر حاضر را تلفیقی از ارتباطات و اطلاعات دانستند و اظهار داشتند امروزه در عصری زندگی می کنیم که افراد بیش از گذشته نیاز به اطلاعات و برقراری ارتباط برای کسب اطلاعات مورد نیاز دارند و افراد در هر کجا که باشند می توانند آخرین اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمینه ای دریافت کنند و ما باید در حوزه آ پ بتوانیم از این فن آوری ها استفاده مفید و موثر داشته باشیم.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز ضمن تشکر از معاون پرورشی و فرهنگی استان و معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی در رابطه با طرح مذکور اظهار داشتند اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان جهت اجرای کردن راهکار 3-17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای طرح سازمان یادگیرنده در اداره کل طرح MOBILE LEARNING  را براگزار نمود تا ضمن  گام در راستای آموزش و توانمند سازی مشاوران  در محیطی نو و به دور از مکان و زمن برداشته شود و ضمن تحقق  بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در استفاده مفید و موثر از فضای مجازی امکان دسترسی آسان به آموزش ضمن خدمت مشاورین در استان فراهم شود.

شیرازی در این خصوص افزود برای اجرائی کردن این طرح استان به 6 قطب با مرکزیت شهرستان های    ( هیرمند ناحیه 1 زاهدان ناحیه 2 زاهدان سراوان ایرانشهر چابهار) تقسیم و هر قطب بنام شبکه های مجازی علمی، فرهنگی و اجتماعی نام گذاری شد و مدیران هر شبکه نیز مشخص و توجیه شدند و مشاوران فعالیت های خود را در دوره های سه ماهه آغاز نمودند که الحمدالله با همکاری معاون محترم پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل اولین دوره ضمن به مدت 16 ساعت برای فعالان شبکه های مجازی علمی، فرهنگی و اجتماعی مشاوران استان صادر شد و دوره ضمن خدمت تابستان مشاورین نیز در حال اجرا می باشد که تا پایان مهر دومین دوره ضمن خدمت مجازی آنان نیز صادر می شود.

[ سه‌شنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

همیاران مشاور پسر سیستان و بلوچستان حائز رتبه برتر کشوری شدند

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان با اعلام این خبر افزود: همایش کشوری همیاران مشاور پسر دوره اول متوسطه که از 1/6/94 با حضور دکتر کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و پیام وزیر آموزش و پرورش در رامسر برگزار شد.

همیاران دانش آموز استان سیستان و بلوچستان با کسب رتبه برتر کشوری در زمینه شورو شعف ، نشاط و شادمانی که مهمترین اصول همیاران مشاور است به کار خود پایان داد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان خاطر نشان کرد : همایش همیاران مشاور که برای اولین بار در کشور برگزار می شود نهضتی بزرگ در حوزه مشاوره دانش آموزی و عاملی مهم برای آموزش مسئولیت پذیری و حفظ همیاری برای دانش آموزان در امور مدرسه می باشد.

وی با تشکر از همه مشاوران مدارس که این طرح را در سال تحصیلی گذشته در مدارس اجرا نموده اند از پیگیری ها و تلاش های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تقدیر و تشکر کرد.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز که به همراه 10 نفر از منتخبین همیاران مشاور پسر مدارس استان در رامسر به سر می بردند نیز ضمن تشکر از فعالیت تمامی مشاوران مدارس کسب این رتبه را به دانش آموزان استان و همکاران مشاور تبریک گفته و خاطر نشان کردند اگر نبود تلاش ، دلسوزی، پیگیری و آموزش های مشاوران به همیاران هرگز چنین افتخاراتی نصیب استان نمی شد.

وی با اشاره به فعالیت این دانش آموزان در اردوی رامسر دانش آموزان همیار مشاور استان را پیام آوران شادابی ، نشاط، برای کسب فضیلت های اخلاقی ، روحی و علمی در مدارس استان دانستند و کمک آنان را به سایر همسالان برای کسب این فضیلت ها در سال تحصیلی جدید مفید و موثر دانستند.

در این همایش که دکتر کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و دکتر عیسی مراد مدیر کل امور تربیتی  و مشاوره وزارت و سایر مسولین حضور داشتند بر استمرار این همایش ها در سال های آتی تاکید شد

  

گزیده ای از سخنان معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و مدیرکل  امور تربیتی و مشاوره در مراسم اختتامیه این همایش:

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اولین همایش کشوری همیار مشاور پسر در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر گفت: حضور همیار مشاور در مدارس یک جریان بزرگ فرهنگی و تربیتی است.


به گزارش پانا، حمید رضا کفاش در اولین همایش کشوری همیار مشاور پسر در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر اظهار داشت: حضور همیار مشاور در مدارس ،جریان بزرگ فرهنگی و تربیتی است و از آنجایی که هدف اصلی مشاوره در مدارس کمک و یاری به جوانان و نوجوانان است در فضای مدرسه نیز همیاران مشاور نیز به طور جدی در همیاری و همکاری با مشاوران در مدارس گام بر می دارند. وی افزود: با اجرای این طرح به جوانان و نوجوانان نقش می دهیم و باور داریم که حضور دانش آموزان در نقش همیار مشاور مدارس الزا می است . معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: تربیت نیرو های متخصص در بین دانش آموزان به عنوان همیار مشاور در جهت رسیدن به اهدافی چون؛ آرامش ،راز داری، همت و هوشمندی ،مثبت اندیشی و همدلی و همزبانی شکل گرفته است. وی مشاوره را یک علم و تکنیک مهارتی خواند و افزود: مشاور هدایتگر جریان مشاوره ای در مدرسه است و عامل اصلی در تحقق این جریان همیاران مدارس هستند که دوشادوش مشاوران در مدارس فعالیت می کنند. وی ضمن اظهار امید واری جهت تداوم و غنی سازی این طرح افزود: از انجایی که ورود به حیطه مهم مشاوره در آموزش و پرورش نیاز به کسب مهارت و تخصص دارد لذا ؛در همین راستا کارگا ه های آموزشی جهت نیل به این هدف و آموزش دانش آموزان ، در این همایش ملی در حال برگزاریست.

 

 

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه همایش کشوری همیار مشاور در اردوگاه رامسر گفت: همیاران مشاور که برخاسته از دانش آموزان و قشر جوان و نوجوان جامعه اند،بازوان پرتوان مشاورین در مدارس هستند.


به گزارش پانا، ابوالقاسم عیسی مراد ضمن قرائت متن پیام وزیر به مناسبت همایش کشوری همیار مشاور گفت: هدف و فلسفه اصلی حضور همیار مشاور در مدارس توجه بیشتر به نیاز های دانش آموزان و تعامل دانش آموزان با همدیگر است. وی هدف از برگزاری این همایش را گسترش پیام مشاوره ای با رویکرد ارجاع موضوعات مبتنی به دانش آموزان به مشاوران دانست. مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: قصد داریم از نوجوانان به عنوان همیاران مشاور برای مشاوره درست به دانش اموزان استفاده کنیم لذا؛ آموزش مهمترین ابزار برای نیل به این هدف محسوب می شود که برگزاری کارگاهای آموزشی در این همایش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی ادامه داد: توانمندسازی نیروها و دانش آموزان مورد تاکید وزارتخانه و معاونت پرورشی است و با اجرای این طرح در این راه گام برخواهیم داشت.ما باید دانش آموز را خوب بشناسیم بهترین مدل و الگویی که می تواند ما را کمک کند همین طرح است. عیسی مراد خاطر نشان کرد: جلوگیری از آسیب های اجتماعی،کم شدن دغدغه های دانش آموزان، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدارس از نتایج حضور همیار ان مشاور در مدارس است. وی اذعان داشت: از دانش آموزان می خواهم که نظرات و دیدگاههای خود را به ما بگویند و دست ما را بگیرند تا بتوانیم در حوزه های شغلی، بهداشت روانی و غیره برنامه ریزی بهتری انجام دهیم و از کمک خودشان برای خودشان استفاده کنیم.

 انتهای خبر///

[ چهارشنبه ٤ شهریور ۱۳٩٤ ] [ ۸:٢٢ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 اعزام دانش آموزان همیار مشاور پسر استان به

همایش کشوری همیاران مشاور

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از اعزام همیار مشاوران پسر برگزیده استان به همایش کشوری خبر داد
سرگلزایی مقدم اظهار داشت: برای اولین بار طرح همایش کشوری دانش آموزان برگزیده پسر همیار مشاور در رامسر برگزار شده و همیاران مشاور استان سیستان و بلوچستان مثل دیگر استان ها تعداد 10 نفر حضور پیدا کردند.


وی افزود: اهداف این طرح تقویت حس مسئولیت پذیری و ترویج فرهنگ مشارکت جویی در بین دانش آموزان برای حفظ و ارتقاء سلامت روان خود و سایر دانش آموزان – ترویج فرهنگ راهنمایی و مشاوره در میان دانش آموزان – تقویت تشکل های همسال در جهت توانمند سازی روانی – اجتماعی دانش آموزان و مدارس می باشد. ریس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی نیز گفت: که در این همایش کشوری به هر استان 10 نفر دانش آموز همیار مشاور پسر سهمیه حضور داده اند که این تعداد از بین بهترین همیاران مشاور پسر استان انتخاب شده است.

شیرازی افزود: دانش آموزان برگزیده همیار مشاور از مدارس متوسطه دوره اول طبق دستورالمل وزارتی انتخاب شده اند و از تاریخ 1/6/94 لغایت 3/6/94 در رامسر حضور دارند که در این همایش برنامه هایی از جمله : اجرای مراسم آغازین – سخنرانی – کارگاههای آموزشی و مهارتی – برنامه های ورزشی و هنری – فعالیت های فرهنگی و تفریحی – اهدا جوایز و برگزاری نمایشگاه دست آوردهای استانی در حوزه راهنمایی و مشاوره می باشد.
منبع خبر :   اداره مشاوره تربیتی سیستان و بلوچستان

[ دوشنبه ٢ شهریور ۱۳٩٤ ] [ ۱:٤٩ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب