شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

بازگشت دانش آموزان دختر همیار مشاور سیستان وبلوچستان از همایش کشوری

 

شیرازی رییس اداره مشاوره خبر داد:کسب رتبه برتر کشوری ابتکارات وخلاقیت های دانش آموزان دختر همیاران مشاور استان سیستان وبلوچستان . همیاران مشاور دختر منتخب استان سیستان وبلوچستان ضمن شرکت در همایش کشوری رامسر که برای اولین بار در دولت تدبیر وامید برگزار شد موفق شدند از بین 32 استان شرکت کننده رتبه برتر کشوری را در ابتکارات وخلاقیت ها کسب کنند.حسینعلی شیرازی رییس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی استان با اعلام این خبر گفته این همایش ویژه دختران همیار مشاور کشور از 17/5/94 لغایت 19/5/94 در اردوگاه میرزا کوچک خان جنگلی با حضور مسئولین وزارتی برگزار گردیدکه ده نفر از منتخبین همیاران مشاور دختر استان به سرپرستی آقای مهدی کیخا جوان وهمراهی سرکار خانم ساری مشاور دبیرستان های هیرمند در این همایش حضور داشتند.شیرازی هدف از اجرای این طرح وهمایش کشوری را که برای دانش آموزان دوره ی متوسطه اول برگزار شد،حس مسئولیت پذیری،ترویج فرهنگ مشارکت جویی در بین دانش آموزان وتقویت تشکل های همسال در جهت تقویت توانمندسازی روانی –اجتماعی دانش آموزان ومدارس دانستندواظهار امیدواری کردند که اینگونه همایش ها در سال های آینده بیشتر برگزار شود.رییس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی استان همچنین از اعزام همیاران مشاور منتخب پسر استان به همایش رامسر در اوایل شهریور خبر دادو از برگزار کنندگان اولین همایش کشوری-معاونت پرورشی وفرهنگی وزارت،اداره امور تربیتی ومشاوره وزارت،اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران ومسئولین اردوگاه کشوری میرزا کوچک خان –تقدیر وتشکر کردند.شیرازی همچنین ضمن تقدیر وتشکر از مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان ومعاونت پرورشی وفرهنگی اداره کل اظهار امیدواری کردند که بتوانند با کمبود امکانات موجود وبعد مسافت استان با محل برگزاری این همایش ،دانش آموزان منتخب پسر همیار مشاور استان به این همایش اعزام شوندوافتخارات دیگری را برای دانش آموزان استان کسب نمایند.لازم به یادآوریست که مراسم استقبال از دانش آموزان منتخب همیار مشاور توسط اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش وپرورش استان ووالدین دانش آموزان در ایستگاه راه آهن زاهدان در مورخه 21/5/94 انجام گرفت.

[ چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

کسب  رتبه برتر  ابتکارات و نوآوری استان سیستان و بلوچستان در اولین همایش کشوری همیاران مشاور

 

معاونت پرورشی آموزش وپرورش استان  از کسب رتبه برتر کشوری در همایش همیاران  مشاور خبر داد

 

سعیده سرگلزایی مقدم اظهار داشت : در این  همایش  دو  روزه که  در اردوگاه کشوری تربیتی میرزا کوچک خان رامسر  با هدف کسب مهارت های پایه زندگی و ارتقاء توانمندی های روان شناختی  برگزار شد.همیاران مشاور دختر استان سیستان و بلوچستان  توانستند در طرح ابتکارات و نو آوری همیاران ، رتبه  برتر  را در میان 31  استان  کشور کسب کند.

سرگلزایی مقدم  به ارتقای چشمگیر دانش آموزان استان  در عرصه های فعالیت های پرورشی و فرهنگی در سال های اخیر به خصوص در بخش  فعالیت های مشاوره ای اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانش آموزان  استان در چند سال اخیر با کسب رتبه های برتر کشوری در حوزه ی  پرورشی توانستند انتظارات آموزش وپرورش را برآورده نمایند که این امر باعث شد که  ما را در کسب مقامهای بیشتر امیدوارتر نمایند.

 

وی با تبریک به همیاران مشاور دختر برگزیده و خانواده های آنان،از زحمات تلاشگران این عرصه تشکر و ابراز امیدواری کرد که مسئولان فرهنگی استان درحمایت از این سرمایه های معنوی بیش از پیش همکاری نمایند .

 

معاونت پرورشی  و فرهنگی استان در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم که در همایش همیاران که بزودی  در رامسر برگزار خواهد شد نیز شاهد درخشش دانش آموزان استان باشم.

[ چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

مشاور مدیر جریان تربیتی در مدرسه است و ارتباط بین مشاور و همیار مشاور باید ادامه یابد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه این همایش که برای اولین بار با هدف مشارکت فعالانه دانش آموزان در بسط و گسترش فرهنگ مشاوره ای و ترغیب آنان در کسب مهارت های پایه زندگی و ارتقاء توانمندی های روان شناختی با حضور حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه کشوری تربیتی میرزا کوچک خان رامسر برگزار شد دانش آموز همیار مشاور فاطمه زهرا خدری گزیده ای از کتاب مجموعه خاطرات همیاران مشاوربرگزیده را قرائت کرد.


در حاشیه برنامه های این همایش لوح یادبودی از سفرسال 1374 آقای دکتر کفاش به شهرستان هیرمند تقدیمشان گردید.

[ سه‌شنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ٧:۳۸ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این همایش برای اولین بار با هدف مشارکت فعالانه دانش آموزان در بسط و گسترش فرهنگ مشاوره ای و ترغیب آنان در کسب مهارت های پایه زندگی و ارتقاء توانمندی های روان شناختی برگزار می شود. آقای دکتر ابو القاسم عیسی مراد تصریح کرد: این همایش در دو بخش دختران از 17 مرداد تا 19 مرداد ماه و برای دانش آموزان پسر از اول شهریور تا سوم شهریور ماه در اردوگاه کشوری تربیتی میرزا کوچک خان رامسر انجام می شود. مدیر کل محترم امور تربیتی و مشاوره افزود: در این همایش 2 روزه دانش آموزان منتخب با شرکت در دوره های آموزشی – توجیهی از اول مهرماه جاری به عنوان همیار مشاور در کنار مشاوران مدارس بر اساس معیارهای پیش بینی شده ایفای نقش می کنند . وی همچنین گفت: با توجه به اینکه ارائه خدمات مشاوره ای با اولویت در مدارس متوسطه اول برنامه ریزی شده است ، حضور همیار مشاوران می تواند نقش موثری در گسترش، ‌تعمیق و ترغیب دانش آموزان جهت دریافت خدمات مشاوره ای داشته باشد. شایان ذکر است: پیش بینی می شود در سال آینده 50 هزار همیار و عضو همیار در مدارس متوسطه کشور با مشاوران مدارس همکاری نمایند

[ دوشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱:٢۸ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از اعزام همیار مشاوران برگزیده استان به همایش کشوری دانش آموزان برگزیده همیار مشاور خبر داد

سرگلزایی مقدم اظهار داشت: برای اولین بار طرح همایش کشوری دانش آموزان برگزیده همیار مشاور در رامسر برگزار خواهد شد و از همیاران مشاور استان سیستان و بلوچستان مثل دیگر استان ها تعداد 10 نفر حضور خواهند داشت.

وی افزود: اهداف این طرح تقویت حس مسئولیت پذیری و ترویج فرهنگ مشارکت جویی در بین دانش آموزان برای حفظ و ارتقاء سلامت روان خود و سایر دانش آموزان – ترویج فرهنگ راهنمایی و مشاوره در میان دانش آموزان – تقویت تشکل های همسال در جهت توانمند سازی روانی – اجتماعی دانش آموزان و مدارس می باشند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی نیز گفت: که در این همایش کشوری به هر استان 10 نفر دانش آموز همیار مشاور سهمیه حضور داده اند که این تعداد از بین بهترین همیاران مشاور ما از نواحی 1 و 2 زاهدان و شهرستان هیرمند انتخاب شده است.

شیرازی افزود: دانش آموزان برگزیده همیار مشاور از مدارس متوسطه دوره اول طبق دستورالمل وزارتی انتخاب شده اند و از تاریخ 17/5/94 لغایت 19/5/94 در رامسر حضور خواهند داشت در این همایش برنامه هایی از جمله : اجرای مراسم آغازین – سخنرانی – کارگاههای آموزشی و مهارتی – برنامه های ورزشی و هنری – فعالیت های فرهنگی و تفریحی – اهدا جوایز و برگزاری نمایشگاه دست آوردهای استانی در حوزه راهنمایی و مشاوره می باشد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل به دانش آموزان اعزامی نیز توصیه های داشتند :

-          دانش آموزان گرامی عنایت به اینکه شما سفیران فرهنگی و تربیتی و نمایندگان دانش آموزان همیار مشاور استان می باشید می بایست ضمن رعایت تمامی ضوابط و مقررات مربوطه، معرف فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان باشید.

-          در طول زمان اعزام – برگزاری همایش و بازگشت به استان رعایت شئونات اسلامی و حفظ ایمنی الزامی می باشد.

-          دانش آموزان عزیز چنانچه دست آورد شاخص و قابل توجهی در این راستا دارند جهت ارائه در نمایشگاه رامسر همراه داشته باشند.

[ سه‌شنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ۸:٠٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان به اتفاق حسین کیخا –کارشناس مسئول اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی-از پایگاه های انتخاب رشته کنکور شهرستان زاهدان بازدید کرد...

سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی ضمن دیدار و گفت وگو با مسئولین پایگاه های انتخاب رشته، رهنمودهای لازم را جهت ارتقای کیفی خدمات مشاوره ای به داوطلبان ارائه نمود.
پایگاههای انتخاب رشته آموزش و پرورش با بهره گیری از مشاوران توانمند و مجرب تا پایان زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش در شهرستان زاهدان و دیگر شهرستان های استان ، پاسخگوی سوالات مراجعان خواهند بود.


معاون پرورشی در این بازدید اظهار داشت: در ایام انتخاب رشته همه ساله افرادی که تخصصی در رابطه با فرایند انتخاب رشته کنکور و مشاوره ندارند اقدام به انتخاب رشته می نمایند که عواقب ناگواری برای داوطلبان و خانواده ها داشته است لذا خانواده ها باید مراقب باشند که تحت تاثیر تبلیغات اینگونه مراکز غیر مجاز قرار نگیرند و تاکید ما بر این است که صرفا به مراکز مجاز که آموزش و پرورش بر فعالیت آنها نظارت دارد و مشاوران زبده در این پایگاهها حضور دارند مراجعه نمایند.وی ادامه داد: در انتخاب رشته‌ که از طریق پایگاه‌ها انجام می‌شود، تراز دانشگاه‌های کشور با تراز داوطلب مقایسه و نسبت به سال‌های گذشته ارزیابی می‌شود که انتخاب دقیق‌تر و صحیح‌تری صورت گیرد و داوطلبان حتی‌ از مراجعه به افراد غیرمتخصص بپرهیزند، زیرا در غیر این‌صورت تمام تلاش و زحمات این داوطلبان به هدر خواهد رفت . سرگلزایی مقدم اعلام کرد: در سیستم انتخاب رشته داوطلبان سعی شده از بهترین و متخصص‌ترین نیروها در این زمینه استفاده شود و به دلیل اهمیت انتخاب رشته، جدیدترین و تازه‌ترین اطلاعات در اختیار مشاوران این پایگاه ها قرار گرفته و مشاورین آموزش های لازم را برای ارائه خدمات تخصصی انتخاب رشته دیده اند. وی تصریح کرد: اطلاعات حذف و اضافه رشته‌های جدید، افزایش و کاهش ظرفیت رشته‌ها و بومی‌سازی رشته‌ها در این پایگا ه ها در اختیار مراجعین و داوطلبان قرار می گیرد .خانواده‌ها درزمینه انتخاب رشته اعتماد کامل به مشاورین و متخصصین آموزش و پرورش دارند، گفتنی است تمامی داوطلبان و خانواده های محترم و دانش آموزان عزیزی که در سال تحصیلی جاری درآزمون های سراسری دانشگاهها و موءسسات آموزش عالی شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته می باشند
[ یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ٤:٥۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

توسط رئیس اداره اموزش و پرورش ناحیه دو سرکار خانم طاهری معاونت اموزش متوسطه و مسئول مشاوره 

 

[ شنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:٠٦ ‎ق.ظ ] [ آقای شهرکی ناحیه 2 زاهدان ]

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از فعالیت 17 پایگاه انتخاب رشته در سطح ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان گفت: خوشبختانه در سال های اخیر اعتماد خوبی به پایگاه های آموزش و پرورش شده است و مشاوران متعهد و مجرب و کارآزموده استان که دوره های آموزشی لازم را طی نموده اند در این پایگاه ها خدمات مشاوره ای به داوطلبان انتخاب رشته کنکور ارائه می دهند.

سرگلزایی مقدم افزود امسال یک دوره توجیهی تربیت مدرس برای مشاوران پایگاه های انتخاب رشته کنکور با همکاری اداره کل امور تربیتی و مشاوره  وزارت و سازمان سنجش و آموزش کشور در تهران برگزار گردید که سه نفر از بهترین مشاوران برای دوره توجیهی به تهران اعزام شدند و پس از آن کارگاه ها و جلسات آموزشی ویژه مشاوران انتخاب رشته در استان برگزار گردید.

معاون پرورشی و فرهنگی استان اعلام کرد در حال حاضر 17 پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که از لحاظ  کمیت نسبت به سال گذشته 42% رشد داشته است.

وی یادآور شد اعتماد مردم به پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش احساس آرامش فوق العاده ای به ما می دهد و امیدواریم در سال های آینده به این موضوع بصورت یک فرآیند نگاه کنیم، زیرا تمام تلاش یک دانش آموز ممکن است با یک انتخاب نادرست مسیر زندگی ، شغلی ، تحصیلی و حرفه ای وی را تغییر دهد و موجب سرخوردگی و افسردگی دانش آموز گردد.

            

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز با تقدیر و تشکر از زحمات همه همکاران اداره مشاوره هسته ها و مراکز مشاوره و مدیران مدارسی که در راه اندازی پایگاه های انتخاب رشته فعالیت داشته اند اظهار داشت: در انتخاب رشته باید به علاقمندی دانش آموزان، استعداد و هوش آنان دقت کرد تا در انتخاب رشته تشخیص صحیحی داشته باشیم که الحمدالله مشاوران پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش به همه این مولفه ها آگاهی دارند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان خاطرنشان کرد: حدود 17 پایگاه در سراسر استان داریم که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده بسیار فعال و پر تلاش مشاوران در این پایگاه ها حضور یافته اند و مشارکت بسیار خوبی دارند.

و این 17 پایگاه انتخاب رشته فرصت طلایی برای بهرمندی از پتانسیل هال و ظرفیت های آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

شیرازی گفت: مشاوره فرصت طلایی خوبی برای جامعه علمی ، تخصصی و حرفه ای و کمکی به دانش آموزان است و هدایت تحصیلی نباید شخصیت دانش آموزان ما را به اشتباه بیندازد زیرا هدایت تحصیلی یه پروژه نیست بلکه یک پروسه و فرایند است.

[ سه‌شنبه ٦ امرداد ۱۳٩٤ ] [ ٥:٤۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب