شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

با هدف همسویی با شیوه انتخاب رشته و هدایت صحیح تر مشاوران پایگاه های انتخاب رشته و اطلاع رسانی دقیق از امکانات تحصیلی و تخصصی مورد نیاز جامعه، فرصت های شغلی و آخرین اطلاعات و آمار و توصیه های لازم طی جلسات و همایش های بعدی اولین جلسه کارگروه پایگاه های انتخاب رشته  در سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا  سرگلزایی مقدم  معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل پیرامون  اهمیت و ضرورت انتخاب رشته  و نقش آن در زندگی دانش آموزان سخنانی را ایراد کرد.

وی در ادامه  ضمن تاکید بر استفاده از نیرو های متخصص و توانمند در زمینه انتخاب رشته کنکور و جلوگیری از فعالیت مراکز و افراد غیر متخصص در این زمینه هشدار داد.

 سپس شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل پیرامون تهیه نرم افزار و نحوه صدور مجوز برای پایگاه انتخاب رشته کنکور، اعلام تعداد و معرفی اعضای تخصصی پایگاه های انتخاب رشته کنکورسخنانی ایراد نمود.

در ادامه جلسه کارشناسان نیز به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص موضوعات ذکر شده پرداختند و مقرر گردید فعالیت پایگاههای انتخاب رشته همزمان با اعلام نتایج کنکور خدمات راهنمایی و مشاوره ای خود را به دانش آموزان ارائه نمایند.

لیست پایگاه های انتخاب رشته استان در سال 94

ردیف

شهرستان

آدرس پایگاه

تلفن پایگاه

1

زابل

خیابان شهید باقری – مرکز مشاوره ترنم    

3224318

2

زهک

دبیرستان نمونه بنت الهدی

32612448

3

مرکز مشاوره

تقاطع خ مصطفی خمینی وآیت الله کفعمی

33219977

4

ناحیه 1

خیابان امیر المومنین دبیرستان شهید بهشتی 2              

33264019                                 

5

ناحیه 1

امیرالمومنین 31- غیر دولتی رضوان

33228242

6

ناحیه 2

بلوار معلم دبیرستان ستایش

33422520                               

7

ناحیه2

بلوار شهید مزاری دبیرستان شاهد                                                    

۳۳۴۴۶۰۲۲

8

زاهدان

خیابان شریعتی-ساختمان پژوهشکده تعلیم و تربیت

۳۳۲۵۱۷۳۴

9

خاش

خیابان فردوسی – مرکز مشاوره امام سجاد(ع)             

33715860 

10

سراوان

بلوارمعلم دبیرستان نمونه شهید مطهری

37643360

11

سیب وسوران

خیابان امام خمینی –دبیرستان حضرت مریم         

37693341                                                                                                                                                                                                          

12

ایرانشهر

خیابان نور شمالی مرکز مشاوره علی ابن موسی الرضا   

32612448

13

فنوج

بلوار معلم- اداره  آموزش و پرورش

37184063

14

چابهار

بلوار امام دبیرستان نمونه صاحب الزمان (عج)

35330730

[ یکشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩٤ ] [ ۸:۳٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

                          

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از چاپ کتاب مجموعه مقالات سومین همایش علمی پژوهشی حوزه تربیت در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت فراخوان این همایش در فروردین 93 اعلام شد که  همکاران فرهنگی استان با ارسال مقالات خود به دبیرخانه این همایش واقع در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزی استان از برگزاری همایش علمی پژوهشی استقبال کردند و پس از آن داوری مقالات رسیده در تابستان 93  انجام گرفته و نهایتاً همایش 28 مهر ماه 1393 همزمان با هفته بهداشت روان (24 لغایت 30 مهرماه) با حضور مسئولین آموزش و پرورش استان و محققین و پژوهشگران برگزار گردید که الحمدالله با همت و تلاش همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان چکیده مقالات در کتابی تحت عنوان مجموعه مقالات سومین همایش علمی پژوهشی حوزه تربیت در آموزش و پرورش استان به چاپ رسید.

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل  با تقدیر و تشکر از زحمات همه محققین و پژوهشگران و همکاران حوزه مشاوره در برگزاری این همایش و چاپ کتاب خواستار برگزاری این نوع همایش ها در حوزه آموزش و پرورش شدند و گفتند باید در حوزه پرورشی و مشاوره کار ها بر اساس کار علمی و تخصصی پیش برود  و این انتظار من از حوزه پرورشی و مشاوره اداره کل می باشد.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان سیستان و بلوچستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران و استقبال محققین و پژوهشگران آموزش و پرورش و دانشگاهی از این همایش چاپ کتاب مجموعه مقالات سومین همایش علمی پژوهشی حوزه تربیت در آموزش و پرورش استان را افتخاری دیگر از افتخارات حوزه مشاوره استان بر شمردند.

شیرازی گفت: این کتاب حاوی مقالات علمی پژوهشی همکاران فرهنگی و دانشگاهی می باشد که از بین 84 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش تعداد 42 مقاله جهت ارائه بصورت سخنرانی و پوستر برگزیده شده بود، که در همایش بهداشت روان مهرماه 93 تعداد 10 مقاله بصورت سخنرانی و 32 مقاله دیگر بصورت پوستر ارائه شده است.

 وی گفت این کتاب هم اکنون در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی آموزش و پرورش استان آماده توزیع می باشد و قرار است در سال تحصیلی جاری از یافته های پژوهش های انجام شده در حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزی استفاده و  بهره برداری گردد.

گفتنی است این کتاب سومین کتاب چاپ شده در حوزه مشاوره آموزش و پرورش استان پس از کتاب های اطلس مشاغل بومی استان و دنیایی به رنگ آرامش می باشد.

انتهای خبر/

[ چهارشنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٤ ] [ ٧:۳٢ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

مدیر کل : خدمات مشاوره ای در مدارس استان باید توسعه یابد

علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور در اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل از ارائه خدمات راهنمایی، مشاوره و خدمات روانشناختی به دانش آموزان تقدیر و تشکر کرده و  ابراز داشت همه مدیران ، معلمان و کارکنان مدارس باید در وهله اول مشاور و مربی تربیتی باشند.

نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه همکاران مشاور در تمامی مدارس ، هسته ها و مراکز مشاوره کسب دو رتبه برتر کشوری را تبریک گفته و تاکید داشتند که با تمام تلاش های که صورت گرفته و جای تقدیر دارند اما این کافی نمی باشد.

مدیر کل آموزش وپرورش گفت: ما در حوزه پرورشی و مشاوره علی رغم کارهایی که انجام داده ایم باز هم جا برای کار هست و در حوزه مشاوره بخصوص باید تلاش بیشتری صورت بگیرد وی با انتقاد از روند هدایت تحصیلی دانش آموزان استان تراکم انتخاب رشته در رشته علوم تجربی را 40٪  در استان بیان کردند و نا مطلوب دانسته و خواستار برقراری توازن رشته ای در بحث هدایت تحصیلی شدند.

نخعی خطاب به همکاران اداره مشاوره : ضمن تشکر از همه کارهایی که انجام گرفته لازم است فکر کنیدوبرنامه ریزی نماییدکه چگونه می توانیم خدمات مشاوره ای را درمدارس توسعه داد،ما می توانیم مشاور درمدارس نداشته باشیم اما مشاوره داشته باشیم ،الان ما مشاور درمدارس داریم اما خدمات مشاوره ای مطلوب به دانش آموزان ارائه نمی شود که تاکید می شود دراین خصوص همه معلمان،کارکنان ومدیران نقش مشاوره ای داشته باشند.

نخعی باتوجه به ایفای نقش مشاوره ای کارکنان ومعلمان گفتندباید نقش مشاوره ای همکاران احیا شود وهمه مدیران ومعلمان در وهله اول مشاور ومربی باشند ودرمجموعه آموزش وپرورش یک نفر نمی تواندباشد اما مربی ومشاور نباشدواگر ما بخواهیم موفقیتی داشته باشیم باید چنین باشیم.  

در این دیدار که سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل نیز ایشان را همراهی می کردند از کسب دو رتبه برتر کشوری اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در سال تحصیلی 94-93 در بحث فعالیت های بهداشت روان دانش آموزان وگروه های آموزشی مشاوره تقدیر وتشکر شد.

دراین مراسم که همکاران اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی و اداره فرهنگی هنری حضور داشتند،سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل با توجه به زحمات همکاران حوزه پرورشی علی الخصوص همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی بیان کرد رشد و توسعه کمی و کیفی و تحقق اهداف نظام راهنمایی ،مشاوره و خدمات روانشناختی در آموزش و پرورش مرهون همت و تلاش تمامی همکارن فرهیخته و تلاشگری است که در سنگر آموزش و پرورش خدمات شایسته انجام می دهند.

وی در خصوص فعالیت های انجام شده در حوزه مشاوره استان اشاره کردند که 10 شاخص مشاوره ای در قالب تفاهم نامه با وزارت و شهرستان ها منعقد شد که بحمدالله اداره مشاوره استان  در تمامی این شاخص ها موفقیت های خوبی داشته و در دو شاخص در سطح کشور مقام برتر را کسب نموده است.

سرگزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی استان یکی از مهمترین برنامه های مشاوره در سال تحصیلی 94-93 را برگزاری آزمون های سه گانه ای مشاوره ای ( استرانگ شغلی – تشخیص استعدا – سلامت روانی رفتاری)   برای 33909 نفر دانش آموز متوسطه دوم استان اعلا م کرد و در خصوص مزایای این آزمون ها گفتند از نتایج آزمون تشخیص استعداد و استرانگ شغلی در هدایت تحصیلی دانش آموزان استفاده شده است . و آزمون سلامت روانی رفتاری با هدف غربالگری دانش آموزان و ارائه خدمات مشاوره بهتر به دانش آموزان برگزار شد.

[ سه‌شنبه ٢ تیر ۱۳٩٤ ] [ ٦:۳۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
 
نظربه برنامه ریزی های علمی برای شبکه مجازی،علمی،فرهنگی واجتماعی مشاوران استان وعنایت به پیگیری ها وهماهنگی هایی که بامعاونت پژوهش وبرنامه ریزی اداره کل انجام شده و در نشستی که رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی و رئیس اداره برنامه ریزی وآموزش نیروی انسانی(ضمن خدمت)اداره کل در راستای چگونگی تحقق اختصاص ساعت ضمن خدمت مجازی به مشاوران داشتند،مقرر گردید: مدیران شبکه های شش گانه استان نسبت به جمعبندی وارسال گزارش یک صفحه ای از موضوعات هفتگی ارائه شده(برای هر موضوع یک صفحه)به مشاوران تحت پوشش شبکه درقالب لوح فشرده تامورخ7/4/94به اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی اداره کل اقدام نمایند.
 مدیران شبکه های مذکور می بایست اطلاعات کامل مشاوران عضو درشبکه که فعالیت چشم گیر در ارائه مطالب مفید وعلمی داشته اند رانیز جهت صدور ساعت ضمن خدمت به اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی اداره کل ارسال نمایند.( از فرم اطلاعات ضمن خدمت استفاده گردد)
اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی
پایان خبر/
[ دوشنبه ۱ تیر ۱۳٩٤ ] [ ٧:۳۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب