شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

به منظور تکمیل نیروی موردنیاز برخی از شهرستان و منا طق در پست مشاوره مدرسه، مصاحبه تخصصی برای تغییر سمت نیروهای رسمی  آموزش و پرورش ( 26 مرد و 12 زن)  با حضور  مصاحبگران تخصصی در محل مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در این زمینه اظهار داشتند:

با توجه به نیاز روزافزون مدارس جهت ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان در تمام سطوح تحصیلی و همچنین کمبود مشاور هر ساله جهت پوشش بخشی از این نیازهای اداره مشاوره اقدام به جذب نیرو از بین نیروهای واجد شرایط و علاقمند به پست مشاور مدرسه که دارای مدرک تحصیلی مرتبط هستند می نماید که امسال بحمد الله با پیگیری ها و رایزنی های انجام شده ، تعداد زیادی از همکارانی که مدرک مرتبط با روانشناسی و مشاوره اخذ کرده بودند و متقاضی تغییر وضعیت به مشاور مدرسه بودند که در نهایت با 38 نفر از  آنها توسط ادارات موافقت شده و مصاحبه تخصصی آنان برگزار شد .

 

 شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان گفت: نیاز مشاور در سطح استان بیش از این می باشد که نیازمند برنامه ریزی در سطوح بالاتر است که انشاالله بحول قوه الهی با رویکرد جدید آموزش و پرورش که طرح جامع نظام راهنمایی و مشاوره و خدمات روانشناختی می باشد به زودی این امر محقق خواهد شد.

وی در ادامه افزود 266 نفر نیروی آموزشی با مدرک روانشناسی و مشاوره در استان شناسایی شده اند که هر ساله تعدادی از آنها از طریق تغییر وضعیت وارد چرخه ی مشاوره می شوند و تعدادی از آنها به صورت موقت یکساله در این سمت ابلاغ دریافت می نمایند و خدمات مشاوره ای و روان شناختی به دانش آموزان استان ارائه می نمایند .

شیرازی در خصوص مصاحبه تخصصی متقاضیان اظهار داشتند : از میان 38 نفر متقاضی اکثریت آنان در مصاحبه تخصصی قبول شدند و چند نفر نیز به دلیل عدم ارتباط مدرک تحصیلی و عدم کسب نمره حدنصاب مصاحبه شرایط احراز به تغییر وضعیت را نداشته اند.

[ یکشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:٠٧ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

پوستر انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد سال 94 جهت دانلود و توزیع در مدارس متوسطه دوره دوم

دانلود

 

در صورت اشکال در دانلود به سایت معاونت پرورشی و فرهنگی مراجعه کنید

آدرس سایت

[ شنبه ٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٤:٤۳ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل اعلام کرد:

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان رتبه برتر کشوری در فعالیت ها و برنامه های بهداشت روان را کسب نموده است، وی که در جمع اعضای کمیته مشورتی و کارگروه مشاوره استان سخن می گفت ضمن تقدیر و تشکر و تمجید از همکاران اداره مشاوره کسب رتبه برتر کشوری برنامه های هفته بهداشت روان را به همه همکاران ائم از روسای محترم ادارات آموزش و پرورش استان ,معاونین پرورشی مناطق و شهرستان ها، کارشناسان مشاوره و مشاوران , مدیران و معاونین مدارس تبریک عرض نمودند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل بیان کرد ، طرح ها و برنامه هایی که در حوزه مشاوره ی اداره کل در حال انجام و پیگیری می باشد ضمن علمی بودن ، در راستای تحقق شعار سال آموزش و پرورش استان(( سال  اصلاح و بهبود فرایند ها و حسن استفاده از ظرفیت ها)) بوده و به حمدالله با تلاش و کوشش علمی تمامی اعضای مجموعه مشاوره ثمر بخش و مفیدبه فایده بوده است.

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش جامع و کامل برنامه های در دست اقدام ، کسب دو رتبه برتر کشوری (( گروه های آموزشی مشاوره – فعالیت های هفته بهداشت روان)) در سال جاری را حاصل زحمات ، تلاشها و نظارت و پیگیری  همکاران مجموعه ستادی اداره کل و اجرای دقیق برنامه ها توسط کارشناسان و مشاوران سطح استان دانسته و از تمامی همکاران این مجموعه تقدیر و تشکر نمودند.

شیرازی یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت در امورات اداره مشاوره را انسجام و یکپارچگی مجموعه و دقت نظر  و پیگیری خوب مشاوران ما در مدارس دانسته و صد البته که همراهی ها و توجه و امعان نظر ویژه معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل با اداره مشاوره نقش مهم و بسزایی در این پیشرفت ها و موفقیت ها داشته و دارد.

وی افزود در حال حاضر یکی از مهمترین وظایف مشاوران گرانقدر ما در مدارس، توجه ویژه به هدایت تحصیلی دانش آموزان در شاخه ها و رشته های تحصیلی می باشد و تاکید بنده بر این است که مدیران و مشاوران مدارس با توجه به اهداف و برنامه های توسعه متوازن شاخه ای و  رشته ای ، ضمن در نظر گرفتن ظرفیت ها و سیاستهای اعلام شده میل و رغبت خود دانش آموز اقدامات لازم را برای هدایت صحیح دانش آموزان انجام دهند.

[ پنجشنبه ٧ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٩:٠۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل در جلسه توجیهی این طرح بیان کرد:

با توجه به فراوانی آسیب های روانی - اجتماعی و چگونگی پیشگیری از آن در دوره نوجوانی ضرورت اجرای طرح بر اساس راهکار 7-3 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر ارائه خدمات مشاوره ای – تربیتی در تمامی سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روحی دانش آموزان  و به منظور پاسخ به نیاز واقعی نظام تعلیم و تربیت در فرآیند تبیین و پیشگیری از  بروز آسیب های اجتماعی دانش آموزان تاکید بر اجرای این طرح نمودند.

 

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل اهداف  این طرح را  :

1-      شناسایی آسیب ها و تعیین امکانات مورد نیاز جهت ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان دختر در معرض خطر

2-      شناخت موانع و آسیب های موجود در فرایند ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان دختر در معرض خطر

3-      پیشنهاد الگوی مناسب جهت جهت ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان دختر در معرض خطر  بر اساس نتایج آسیب شناسی و موانع موجود

دانسته و بیان داشتند طرح مذکور در 9 شهرستان و منطقه سطح استان ( نیمروز ، زابل ، ناحیه 2 زاهدان ، نصرت آباد ، خاش ، سراوان ، مهرستان ، بپور و کنارک ) بر اساس نمونه گیری تصادفی خوشه ای و انتخاب مدارس بر حسب برخوردار – نیمه برخوردار و محروم  بر گزار خواهد شد.

شیرازی  اظهار داشتند: تعداد نمونه در استان 700 دانش آموز دختر بوده که در مرحله اول اجرای آزمون سلامت روانی رفتاری و پس از آن اجرای پرسشنامه SCL-90-R  را خواهیم داشت.

[ سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:٠٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب