شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

وظیفه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی با مدیران و مشاوران مدارس است

 

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی بیان کرد :هدایت تحصیلی دانش آموزان از اهمیت شایانی در فرایند آموزشی برخوردار است و بی توجهی به این مسئله می تواند آثار و نتایج نامطلوبی در سال های آینده داشته باشد

 لذا براساس قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت آموزش و پرورش مکلف است ضمن هدایت تحصیلی دانش‌آموزان براساس علایق و ویژگی‌های آنان، برنامه‌ریزی لازم را برای برقراری توازن بین تعداد دانش‌آموزان و بین رشته‌های مختلف تحصیلی و نیازهای جامعه برقرار کند.

وی افزود :  با استناد بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به صراحت در خصوص استقرار نظام جامع هدایت تحصیلی و استعدادیابی به منظور هدایت دانش‌آموزان به سوی رشته‌ها و حرفه و مهارت‌های مورد نیاز حال و آینده کشور و استان متناسب با استعدادها، علاقمندی و توانایی‌های آنان تاکید شده است.

شیرازی گفت: تحلیل نتایج اجرای آزمون‌های تشخیص استعداد و رغبت سنج شغلی جهت مشخص کردن ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان در زمینه روانی ـ رفتاری و تحصیلی و تعیین استانداردهای روانی لازم در فضای کاری و شغلی به منظور تبیین صحیح و توزیع متوازن شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی براساس نیاز دانش آموزان، جامعه و ظرفیت منطقه انجام می‌شود و بررسی‌های مشاوره‌ای و ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره‌ای گروهی و انفرادی به دانش‌آموزان و والدین در خصوص رشته‌های تحصیلی، مشاغل مرتبط و سیاست‌های توسعه، دریافت نظرات معلمان دروس مختلف، نظرات دانش‌آموزان و والدین و بررسی نمرات علمی دانش‌آموزان در دوره متوسطه اول بخشی دیگری از این فعالیت‌ها به شمار می رود.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در پایان گفتند :مشاوره تخصصی، شناخت همه جانبه دانش‌آموزان در ابعاد جسمانی، اجتماعی و روانی ـ رفتاری، در طراحی برنامه‌های کلان و آینده‌نگر آموزش و پرورش است.

[ سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ٧:٤٢ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

نمایشگاه معرفی مشاغل منطقه لاشار - اسپکه در کتابخانه آل رسول اسپکه با حضور معاونین و کارشناسان  اداره آموزش و پرورش منطقه افتتاح گردید.

مدیر نمایشگاه سرکار خانم فاطمه عربی ضمن خیرمقدم به مدعوین محترم با اشاره به هفته معرفی مشاغل اظهار داشتند یکی از برنامه های هفته مشاغل برگزاری نمایشگاه معرفی مشاغل بومی منطقه می باشد که هدف آن آشنایی دانش آموزان با ویژگی های شخصی ، توانایی ها و استعدادها و همچنین آشنایی با مشاغل جهت انتخاب درست است.

ایشان اضافه کردند برای اولین بار در منطقه در این نمایشگاه به ادارات برق، جهاد کشاورزی و همچنین داروخانه منطقه غرفه اختصاصی جهت معرفی مشاغل اختصاص داده شده است.

[ یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ٧:۱۳ ‎ق.ظ ] [ آقای ناروئی ]

[ دوشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ٩:٢۳ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

[ دوشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ٩:٠٠ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

کتاب دنیایی به رنگ آرامش (( راهنمایی عملی مشاوران )) که توسط همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل تالیف شده بود در ششمین روز از هفته معرفی مشاغل با حضور نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه زاهدان  ، استاندار محترم استان وتمامی اعضاء شورای آموزش وپرورش استان درمحل استانداری  سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان نیز ضمن تشکر از زحمات همکاران اداره مشاوره ، این کتاب را یکی از بهترین منابع علمی و کاربردی مفیدی برای مشاوران در حیطه فعالیت های راهنمایی و مشاوره در مدارس بر شمرد.

همچنین شیرازی اعلام کرد: با توجه به پیش بینی برگزاری دوره ضمن خدمت مجازی از محتوای  این کتاب در تابستان 94 - بزودی این کتاب در اختیار مشاوران و  مدیران  مدارس سطح استان قرار می گیرد.

[ دوشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ۸:۱۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

ماهنامه همراز - شماره 6- گروه های آموزشی استان سیستان و بلوچستان

download

[ یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

نمایشگاه معرفی مشاغل آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان در هنرستان فنی و حرفه ای خدیجه کبری با حضور سرکار خانم سرگلزایی معاونت محترم پرورشی اداره کل ، شیرازی رئیس اداره مشاوره تحصیلی و تربیتی اداره کل ، گنجعلی رئیس اداره فنی و حرفه ای استان ، سرکارخانم طاهری مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 زهدان ، بروشکی معاون پرورشی و تربیت بدنی و جمعی از مسئولین و کارشناسان اداره کل و آموزش و پرورش نواحی زاهدان افتتاح شد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ضمن خیر مقدم به مدعوین محترم  با اشاره به آغاز هفته معرفی مشاغل اظهار کرد: هفته مشاغل فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط بین خصوصیات فردی و شغلی است.

وی هفته معرفی مشاغل را فرصت مناسبی برای آشنایی دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی با مشاغل مختلف و ضرورت آنها در جامعه عنوان کرد.

همچنین گنجعلی رئیس اداره فنی و حرفه ای استان در سخنانی ضمن تشکر از مشاوران مدارس در برپایی نمایشگاه های معرفی مشاغل در سطح استان  بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و به کارگیری دانش‌آموزان دوم متوسط در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش از مهم‌ترین مسائل آموزش و پرورش  دانست.

همچنین نمایشگاه های معرفی مشاغل در 32 منطقه و 200 آموزشگاه دوره متوسطه سطح استان نیز افتتاح گردید

[ یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

                                            

به مناسبت فرا رسیدن هفته معرفی مشاغل (یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه 1394) گاهنامه ندای مشاور- ویژه هفته معرفی مشاغل استان سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی 94 - 1393 جهت استفاده در نمایشگاه ها و مدارس ارسال می گردد.

دانلود

[ سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ۸:۳٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب