شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

((رونمایی از کتاب دنیایی به رنگ آرامش در هفته اول اردیبهشت ماه 94 مصادف با هفته معرفی مشاغل))

                    

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از رونمایی کتاب دنیایی به رنگ آرامش در هفته اول اردیبهشت ماه 94 در زاهدان خبر داد و گفت این کتاب به همت همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تدوین و تالیف شده است که به عنوان  راهنمای عملی مشاوران مدارس می تواند در به ثمر رسیدن نظام جامع ، راهنمایی و مشاوره و خدمات روانشناختی در آموزش و پرورش استان مفید و موثر باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل افزود مسئولیت فنی و تخصصی اجرای برنامه های راهنمایی و مشاوره مدرسه بر عهده مشاور است چرا که او در زمینه اجرای صحیح برنامه آموزش دیده و تخصص دارد.

مشاور نباید از راهنمایی دانش آموزان و اولیای آنان غافل بماند و از طریق  تشکیل جلسات  راهنمایی و مشاوره فردی و گروهی، اطلاعات مفیدی در زمینه تحصیلی ، شغلی و خانوادگی در دسترس دانش آموزان و خانواده های آنان قرار دهد و آنان را در تصمیم گیری صحیح در هر مورد کمک کند و از بروز مشکلات آینده پیشگیری به عمل آورد. لذا با توجه به حساسیت های بیان شده همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی با تالیف این کتاب مطالبی را که مشاوران در مورد کار خود در مدارس باید بدانند آماده و در اختیار آنان قرار داده اند.

سرگلزایی مقدم همچنین عنوان کردند که این کتاب پس از رونمایی در هفته اول اردیبهشت 94 در اسرع وقت در اختیار مشاوران و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم استان قرار خواهد گرفت و قرار است در تابستان 94 دوره ضمن خدمت مجازی کتاب مذکور برگزار گردد. وی با اشاره به اینکه تعداد 60سئوال کاربردی از این کتاب تهیه و در اختیار معاونت پژوهش و برنامه ریزی وآموزش نیروی انسانی اداره کل قرار گرفته تا در سامانه جامع آموزش و یادگیری فرهنگیان  (LTMS)  برای ضمن خدمت در تابستان 94 تعبیه شود اظهار امیدواری کرد که در راستای سازمان یادگیرنده در اداره کل بتوانیم دوره های ضمن خدمت مجازی برای مشاوران برگزار نماییم.

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان نیز ضمن تشکر از زحمات همکاران اداره مشاوره در همراهی و همکاری برای تدوین و تالیف این کتاب بیان داشتند که این کتاب به صورت راهنمای عملی برای مشاوران در 12 فصل و 248 صفحه تالیف شده و می تواند به عنوان یک منبع علمی و کاربردی کمک موثر و مفیدی برای مشاوران در حیطه فعالیت های راهنمایی و مشاوره باشد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل اظهار داشتند برای مشاوران مدرسه در قرن 21 چهار ویژگی مطرح است که عبارتند از حرفه ای بودن در عملکرد خود، احترام به همه دانش آموزان و حمایت و شکوفایی استعداد های آنان، توانایی رهبری در ایجاد برنامه های مشاوره ی مدرسه و ارائه و قبول مسئولیت در خصوص هدف های گسترده تعلیم و تربیت و پذیرش  کمک هایی که موسسات ، خانواده ها و دیگران می توانند ارائه نمایند که سعی شده دراین کتاب به این 4 ویژگی اهتمام ویژه توسط همکاران شود، شیرازی با اشاره به اینکه قرار است از این کتاب در تابستان 94 دوره ضمن خدمت مجازی برای مشاوران و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم استان برگزار شود از طراحی دو دوره ضمن خدمت مجازی دیگر برای مشاوران در سال 94 خبر داد و گفت که این آموزش ها در راستای سازمان یادگیرنده و رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده بهینه از فضای مجازی طراحی شده است.

[ چهارشنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 پوستر هفته معرفی مشاغل جهت استفاده و نصب در مدارس و نمایشگاههای مشاغل

              

 دانلود با کیفیت بالا

download

[ سه‌شنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل با اعلام این مطلب گفت: با توجه به سیاست های مدیر کل محترم استان مبنی بر نامگذاری اداره کل بعنوان سازمان یادگیرنده و توصیه های معاون پرورشی و فرهنگی استان مبنی بر انجام کار علمی و در راستای راهکار 4-17 سند تحول بنیادین و عملیاتی نمودن اصلاح برخی از فرایند های آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی و بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری در راستای استفاده مناسب از فضاهای مجازی ،با همکاری معاونت پژوهش و آموزش نیروی انسانی اداره کل طرح ایجاد شبکه های مجازی علمی ،اجتماعی و فرهنگی مشاوران استان سیستان و بلوچستان در سال 94 طراحی و تدوین شده و به تایید رسیده و مقرر است مناطق 32 گانه آموزش و پرورش استان در 6 قطب سازماندهی و فعالیت نمایند. و متناسب با فعالیت های علمی اجتماعی و فرهنگی خود گواهی ضمن خدمت دریافت نمایند. که نامه مذکور با شماره 649/1251 موررخ 23/1/94 ابلاغ شده است.

                      

 

 


شرایط عضویت

 

ایجاد  شبکه های مجازی علمی،اجتماعی،فرهنگی مشاوران استان سیستان و بلوچستان  (MOBIL LERNING)

                        بااحترام وصلوات برمحمد وآل محمد،در راستای تحقق سازمان یادگیرنده و راهکار4-17سندتحول بنیادین آموزش وپرورش،وعملیاتی نمودن اصلاح برخی ازفرایندهای آموزش وتوانمندسازی نیروی انسانی،وبراساس دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)مبنی براستفاده مناسب ازفضاهای مجازی،اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی طرح استفاده از شبکه های مجازی علمی،اجتماعی،فرهنگی تحت عنوان  MOBIL LERNINGرابرای تمامی مشاوران سطح استان به اجرا گذاشته است،لذا مهمترین شرایط عضویت واستفاده ازشبکه مذکور به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می گردد.

  1. 1.کاربر عضو در شبکه مجازی مشاوران باید عضو مشاورین رسمی آموزش و پرورش استان سیستان و  بلو چستان باشند.
  2. 2. ساعت کار شبکه مجازی مشاوران در روز فقط دو ساعت  از 7 تا 9 شب می باشد و در غیر این ساعات مشاوران حق ارسال مطلب ندارند.
  3. 3. موضوعات قابل بررسی  توسط مدیر بصورت هفتگی یا ماهانه ایجاد و مورد تبادل نظر همکاران قرار   می گیرد. و مدیر هر شبکه  cd اطلاعات را بصورت ماهانه به اداره مشاوره ارسال خواهد کرد و اداره مشاوره با همکاری معاونت پژوهش  و نیروی انسانی نسبت به صدور گواهی ضمن خدمت افراد فعال اقدام خواهد کرد.
  4. 4.  در صورت فعال بودن مشاوران و تایید توسط مدیر و ناظر استانی در شبکه مجازی برای مشاوران گواهی دوره ضمن خدمت تخصصی صادر می گردد.
  5. 5.  کاربران محترم نام و نام خانوادگی خود را بعنوان شناسه پروفایل خود ثبت نمایند و از ارسال مطالب به جز مطالب علمی خودداری نمایند.
  6. 6.  استفاده از شبکه مجازی مشاوران کاملا رایگان بوده و  هیچ گونه مبلغی از کاربران اخذ نخواهد شد.
  7. 7.  شبکه مجازی مشاوران می تواند در صورت مشاهده تخلف از قوانین سرویس جامعه مجازی  مشاوران  ، عضویت کاربران متخلف را حذف یا اکانت آنها را مسدود کند.
  8. 8. ناظر استانی بر کلیه روند فعالیت گروه نظارت دارد.
  9. 9. همکاران مشاوری که تمایل دارند در این طرح شرکت نمایند شماره تلفن خود را جهت ثبت در گروه به مدیران ذیل اعلام نمایند.

1)  قطب زابل شامل ادارات :(زابل -هیرمند- هامون نیمروز- زهک- بنجار) با مدیریت آقای مهدی کیخایی

2)  قطب ناحیه 1 زاهدان شامل ادارات :(ناحیه1-میرجاوه عشایر- خاش-استثنائی) با مدیریت خانم فریبا پیری

3)  قطب ناحیه2 شامل ادارات :(ناحیه2-نصرت آباد نوک آباد )با مدیریت آقای احمدشهرکی زاد

4)   قطب سراوان شامل ادارات :(سراوان-سیب سوران- مهرستان- جالق بم پشت )با مدیریت آقای خدا بخش جنگی زهی

5)  قطب ایرانشهر شامل ادارات :(ایرانشهر- بمپور- بزمان دلگان لاشار اسپکه- فنوج سرباز) با مدیریت خانم آذر کامیاب

6)  قطب چابهارشامل ادارات :(چابهار- دشتیاری-راسک- کنارک- قصرقند- نیکشهر ––بنت) بامدیریت خانم رویا صمدی

10. مدیران محترم هر قطب به محض راه اندازی گروه  WhatsApp Messenger شبکه مجازی  علمی ،اجتماعی و فرهنگی مشاوران) مراتب را به استان اعلام و فعالیت خود را ازاول اردیبهشت ماه 94شروع نمایند.

امید است با همکاری همه شما مشاوران عزیز مدارس شاهد این امر باشیم که مشاوران از هر فرصتی برای ایجاد و شرایط بهتر برای خود و دانش آموزان و سایر مراجعین خود استفاده می نمایند و مشاوران اولین گروهی باشندکه در راستای سازمان یادگیرنده آموزش و پرورش استان به فعالیت در فضای مجازی می پردازند.

 

اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان


 

[ سه‌شنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ٧:٢٦ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

قابل توجه کارشناسان محترم مشاوره : عملکرد هفته معرفی مشاغل آن شهرستان و منطقه بر اساس فرم پیوست ارزیابی خواهد شد. 

 

DOWNLOAD

 

 
[ دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ۸:٥٦ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
 
 

 

ردیف

روز

تاریخ

عنوان

1

سه شنبه

1/2/1394

دانش آموزان و ترسیم چشم انداز مسیر زندگی تحصیلی- شغلی

2

چهارشنبه

2/2/1394

دانش آموزان و راه های تشخیص استعداد ، رغبت ، شخصیت و ارزش های آنان

3

پنج شنبه

3/2/1394

دانش آموزان و راه های کسب اطلاعات لازم در زمینه شناخت مشاغل موجود در جامعه

4

جمعه

4/2/1394

دانش آموزان و هدایت تحصیلی صحیح آنان به شاخه ها و رشته های تحصیلی

5

شنبه

5/2/1394

دانش آموز و انطباق پذیری تحصیلی شغلی

6

یکشنبه

6/2/1394

دانش آموزان و نهادینه کردن فرهنگ کار ، کارآفرینی و خود اشتغالی

7

دوشنبه

7/2/1394

دانش آموزان و همدلی و هماهنگی سازمان های متولی شغلی کشور

[ پنجشنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

ضمن تبریک پیشاپیش هفته معرفی مشاغل سال 1394 باشعار ((ترسیم چشم انداز تحصیلی ، شغلی نوجوانان و جوانان تضمین سلامت آینده)) شایسته است نسبت به ارسال اطلش مشاغل بومی شهرستان و منطقه تا پایان فروردین ماه به ادراه مشاوره تربیتی و تحصیلی استان اقدام نمایند.

[ چهارشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

در مورخ 18/1/94 روز سه شنبه اولین جلسه شورای برنامه ریزی هفته معرفی مشاغل اداره کل استان سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

در این جلسه سرکار خانم سرگلزایی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های اداره مشاوره در تمام شاخص ها ، تاکید بر اجرای مطلوب برنامه های هفته معرفی مشاغل داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در خصوص آماده سازی نیروی انسانی موردنیاز جامعه افزودندماباید بابرگزاری نمایشگاه های تخصصی مشاغل ،دانش آموزان را بامراکز وموسسات شغلی ،شناخت توانمندیهای خود وتفکر درخصوص انتخاب صحیح مسیرزندگی تحصیلی وشغلی آینده آشنا سازیم.

همچنین رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی در این جلسه ضمن مهم بر شمردن برنامه های هفته معرفی مشاغل تاکید داشتند یکی از اقدامات ما،  برگزاری برنامه ها ، فعالیت ها و نمایشگاههای تخصصی در سطح شهرستان ها و مناطق می باشند.

شیرازی افزود: تشخیص استعداد ، رغبت ، توانایی ها و شخصیت شغلی همراه با تعیین و پیش بینی نیاز های شغلی و حرفه ای ضرورتیست که علاوه بر آموزش و  پرورش که نقش اساسی را دارد  نیازمند مشارکت و همراهی دستگاه های ذی ربط و اثر گذار می باشد.

وی با اشاره به شعار هفته معرفی مشاغل (( ترسیم چشم انداز تحصیلی – شغلی نوجوانان و جوانان ، تضمین سلامت جامعه )) تاکید داشتند هدایت صحیح دانش آموزان به شاخه ها ، رشته های تحصیلی – شغلی به منظور ورود به بازار کار متناسب با استعداد و توانایی – ارزش ها و علایق و رغبت ها با توجه به امکانات و نیازهای جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

بنابر این ما باید دانش  آموزان را با مشاغل موجود در جامعه آشنا سازیم تا بتوانند تصمیم گیری مناسبی در خصوص انتخاب رشته تحصیلی داشته باشند و با برگزاری نمایشگاه های تخصصی مشاغل بتوانیم کمک شایانی در روند تصمیم گیری مسیر زندگی تحصیلی و شغلی آنان داشته باشیم.

[ چهارشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٤ ] [ ٩:۳٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب