شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

به حول وقوه الهی ازمون سلامت روانی ورفتاری ایرانشهروبمپورواسپکه فنوج وسربازباموفقیت به اتمام رسید.

[ شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]
[ شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٦:٠٤ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

روزچهارشنبه 26/09/93 مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده درکانون اقبال لاهوری زهک برگزارگردید. این کارگاه به مدت ۳روزادامه داشت وحجت الاسلام قائمی درخصوص روشهای تحکیم بنیان خانواده وروابط زن وشوهروتربیت همسراحادیث وروایاتی ازپیامبراسلام (ص)وائمه اطهاربیان نمودند.دراین کارگاه ۳۶۶نفرازفرهنگیان حضورداشتندکه به قیدقرعه به ۲۵نفرآنان کمک هزینه سفربه کربلای معلی اهداگردید.

[ شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ] [ آقای باراجی کارشناس زهک ]

جلسه همدلانه مشاوران مدارس شهرستان سیب و سوران با حضور کارشناس مشاوره و مشاوران مدارس در محل دبیرستان نمونه حضرت مریم(س) سوران برگزار گردید. در این جلسه جهانتیغی کارشناس مشاوره مدیریت آموزش و پرورش سیب و سوران توضیحات کافی نسبت به تجزیه و تحلیل جواب آزمون سلامت روان و نکات مربوط به روند اجرا و حساسیت موضوع امتحانات نوبت اول مدارس جهت برنامه ریزی دقیق تر سخنانی ارائه نمودند. در ادامه مشاوران مدارس تجربه های راهبردی خود را به بقیه همکاران ارائه دادند و در پایان مصوب شد: تا مدارسی که مشاور ندارند اعضای مرکز مشاوره به صورت متوالی در مدارس حضور یابند و به دانش آموزان در زمینه های مختلف مشاوره دهند

[ شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:٠٧ ‎ق.ظ ] [ آقای جهانتیغ (کارشناس سیب سوران) ]

جناب آقای حسین کیخا کارشناس مسئول مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان روز چهارشنبه 26 آذر ماه 93 از مدرسه استثنایی باغچه بان شهرستان هیرمند بازدید نمودند

 

[ چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

جناب آقای حسین کیخا کارشناس مسئول مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان روز چهارشنبه 26 آذر ماه 93 از کتابخانه و اتاق مشاور دبیرستان رسالت شهرستان هیرمند بازدید نمودند

 

[ چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

[ چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ آقای بهنامی کارشناس مشاوره شهرستان فنوج ]

[ چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ ] [ آقای بهنامی کارشناس مشاوره شهرستان فنوج ]

دوره آموزشی مشاوره و آسیب شناسی خانواده با حضور حجت الاسلام والمسلمین حامد قائمی مدیر موسسه فرهنگی ایستگاه هدایت و جناب آقای حسین کیخا کارشناس مسئول مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان از  24 آذر الی 27 آذر ماه 93 در محل سالن کنفرانس آموزش و پرورش شهرستان هیرمند برگزاری می گردد.

 

[ دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

اجراء می گردد:
طرح مشاور سلامت نگر از دیماه 93 در تمامی مدارس متوسطه دوم و مدارسی که دارای مشاوره می باشند در استان سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی 94-93 اجرا می شود.
حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان در گردهمایی مدیران، معاونین پرورشی, مشاورین و رابطان هسته های مشاوره شهرستان زهک با اعلام این مطلب گفت: این طرح در راستای شعار سال آموزش و پرورش استان ( سال اصلاح و بهبود فرایند ها و حسن استفاده از ظرفیت ها) که توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان اعلام شده است توسط همکاران اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان تدوین شده است.

                 
  

حسینعلی شیرازی گفت: این طرح یک برنامه عملیاتی پیشگیرانه سطح اول در مدارسی بوده که به منظور بهرمندی تمامی دانش آموزان از خدمات راهنمایی و مشاوه طراحی شده است.

وی اظهار کرد: در رویکرد سلامت نگر دیگر مشاور منتظر مراجعه یا معرفی دانش آموز مشکل دار نیست تا به آنها خدمات مشاوره ای ارائه دهد بلکه باید بگونه ای برنامه ریزی و فعالیت نماید تا همه دانش آموزان از خدمات راهنمایی و مشاوره ای او بهرمند شوند.

وی ادامه داد در این رویکرد: مشاور فرصت مشاوره موردی در چندین جلسه با یک دانش آموز یا والدین او را ندارد بلکه باید به مشاوره گروهی اهمیت ویژه و بیشتری قائل شود  و در صورت وجود دانش آموزانی که مسائل خاص داشته و مشاوره با آنان موجب از دست دادن فرصت ها می شود باید دانش آموز را به هسته ها یا مراکز مشاوره آموزش و پرورش  استان ارجاع دهند وی در خصوص موضوعاتی که در این طرح به دانش آموزان ارائه می شود گفت: در راستای این طرح موضوعاتی مانند اعتماد به نفس، تقویت نگرش مثبت، روش های مطالعه مهارتهای حل مساله، مهارت های تصمیم گیری و سایر مهارتهای زندگی به دانش آموزان مدارس استان آموزش داده می شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مشاورانی که این طرح را از مهر ماه 93 در مدارس اجراء نمودند؛ از تمامی مشاوران مدارس خواستند تا به صورت عملیاتی و فراگیر این طرح را از اول دیماه 93 در مدارس استان اجراء نمایند.

[ دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:٥٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به یاری خداوند سبحان و با همت مسئولین محترم آموزش و پرورش نطقه لاشار آزمون سلامت روانی - رفتاری در پایه اول مقطع متوسطه دوره دوم در روز دو شنبه مورخ 17 آذر 93 به طور هم زمان در آموزشگاه های منطقه برگزار گردید.

[ دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ آقای ناروئی ]

دراین کارگاه شیرازی رئیس اداره مشاوره وتریبتی اداره کل آموزش وپرورش استان درموردآسیبهای اجتماعی ،راههای تعامل سازنده بادانش آموزان واستقرارنظام جامع راهنمایی ومشاوره وخدمات روانشناختی درآموزش وپرورش بااستفاده ازظرفیتهای دانش آموزان وکلیه همکاران واحیاء نقش راهنمایی ومشاوره کارکنان مدارس توضیحاتی رابیان نمودند.

[ یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:٤٢ ‎ق.ظ ] [ آقای باراجی کارشناس زهک ]

این تاریخ به هیچوجه تمدید نخواهد شد .

                        

با توجه به درخواست های مکرر مشاوران محترم که تا کنون موفق به ثبت نام در آزمون علمی و تخصصی مشاوران نگردیده اند، به اطلاع می رساند، سایت ثبت نام از تاریخ یکشنبه 93/9/23 لغایت 93/9/29 مجدد باز می باشد .

لازم به ذکر است تاریخ ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، و بعد از این تاریخ فرایند ثبت نام از مشاوران رسما به پایان می رسد .

شرکت در آزمون برای همه مشاوران اموزش و پرورش الزامیست و عواقب عدم شرکت در آزمون متوجه خود فرد خواهد بود .

 

                                  ثبت نام آزمون

[ چهارشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

دسته بندی مشکلات

دانش آموزان


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ ] [ آقای امیریان مشاور بمپور ]

 

 مزیت های ادامه تحصیل  دانش آموزان در

 

هنرستانها نسبت به دبیرستانها


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:۳۱ ‎ب.ظ ] [ آقای امیریان مشاور بمپور ]

آدمی را تصور کنید که در بیابانی راه را گم کرده است اگر در این حالت فردی پیداشده و دست این بابا را بگیرد و راه و چاه را نشانش بدهد، این فرد راهنما نام دارد. حال اگر لطف ایشان مزید شود و همراه این گمشده گردد با او راه برود، حرف بزند، حرف بشنود، با او غذا بخورد و در نهایت به مقام دوستی برسد و در آخر در راه رسیدن به مقصد به معنی کلمه با او باشد، کلمه راهنما یه کمی برایش کم لطفی است و باید به دنبال واژه ای بهتر برای او بگردیم حالا شما فرض کنید همان مشاور!!! این حقیر در طول عمر هر بار که به سال گذشته ای که الان دیگر نیست یه نیم نگاهی می اندازم می بینم که اجالتا هرسال همان گمشده هه هستم. که اگر آن موجودی که ازش در بالا ذکر خیر شد! با من تمامی مراحل فوق را طی سال همراه بود، اینی که الان هستم، بودم، اما در ورژنی به مراتب بهتر! اما نمی دانم چرا این فرد به سراغ من نمی آید!؟ این سؤال را از خودم پرسیدم و بعد به خودم جواب دادم )و یا به عبارت بهتر پرسیدم(: مگه من وقتی به ابزاری، وسیله ای، آدمی، فروشنده ای، بقالی، چیزی، احتیاج دارم آن موجود خودش می داند؟ وپیش من می آید؟ همراه شما که به حرف من گوش کردید و این تصورات را از ذهنتان گذراندید می شوم و با درک تمام مشکلاتتان می گویم: رفیق! کسی به سراغت نمی آید. حرکت کن! اجالتا به سمت موجودی به نام مشاور!


[ سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٥:٤۳ ‎ب.ظ ] [ حمید برهانزهی سرگروه مشاوره ایرانشهر ]

آزمون سلامت روانی -رفتاری در کلیه مدارس متوسطه دوره دوم منطقه دشتیاری در حال برگزاری است و انتظار می رود تا پایان هفته از کلیه دانش آموزان پایه اول متوسطه دوم بتوان آزمون را بعمل آورد.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در جلسه کارگروه مشاوره استان که در اداره کل سیستان و بلوچستان برگزار شد از اجرای آزمون سلامت روانی – رفتاری در مدارس متوسطه دوم استان خبر داد.

شیرازی در این جلسه اظهار داشتند به منظور ارائه خدمات مطلوب راهنمایی و مشاوره و اجرای برنامه های پیشگیرانه از آسیب های روانی و اجتماعی، غربالگری و دستیابی به نیم رخ روانی – رفتاری دانش آموزان این آزمون از دیروز 15 آذر ماه شروع و تا پایان آذر ماه برای دانش آموزان پایه اول متوسطه دوم در کلیه مدارس دولتی و غیر دولتی در 32 منطقه آموزش و پرورش استان برگزار می گردد .

            

 

وی هدف از اجرای این آزمون را غربالگری دانش آموزان گروه سنی 19-14 سال و تعیین نقشه جامع نا بهنجاری های روانی، رفتاری و تحصیلی دانش آموزان در سطح کلاسی، مدرسه ، منطقه، استان و کشور و مشخص نمودن ویژگی های شخصیتی آنان اعلام نمودند و افزودند پس از برگزاری این آزمون پاسخنامه ها جهت تصحیح و تجزیه و تحلیل به مناطق شش گانه قطب این آزمون ها( ناحیه 2 زاهدان، هیرمند، خاش، سراوان، ایرانشهر، دشتیاری) ارسال می شود و پس از آن نیمرخ روانی و پروفایل های مربوطه جهت مداخلات و اقدامات مشاوره ای در اختیار مشاوران مدارس، هسته ها و مراکز مشاوره استان قرار می گیرد. تا بر اساس استاندارد های علمی خدمات مشاوره ای مطلوب به دانش آموزان ارائه شود.

 

شیرازی یکی دیگر ازاهداف آزمون مذکور را شناسایی فراوانی مشکلات باتوجه به مولفه های آزمون دردانش آموزان برشمردندکه منظور ازمولفه های آزمون همان هیجانات عواطف- نشاط وشادکامی- رفتارهای پرخطر-مشکلات شدیدروانی-خودآگاهی-طرح ریزی تحصیلی شغلی-نحوه مقابله با استرس وفشار روانی-اوقات فراغت و...می باشد.

 

رئیس اداره مشاوره  تربیتی وتحصیلی استان اضافه کردند:به منظور شناخت بهتر دانش آموزان وشرایط اجرای یکسان درتمام مدارس توصیه می شودتمامی موازین علمی براساس تعهدحرفه ای مشاوران درمدارس رعایت شود.ودسترسی به اطلاعات گردآوری شده ی بعدازآزمون(اطلاعات ونتایج آزمون دانش آموزان)محرمانه تلقی می گرددوبایدفقط مشاور مدرسه جهت انجام مداخلات مشاوره ای به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

 

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان از تمامی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان، مدیران مدارس، والدین و مشاوران خواستند تا با این اداره در برگزاری مطلوب این آزمون همکاری نمایند تا شاهد ارائه خدمات مشاوره ای و تربیتی بهتر در کلیه سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در راستای راهکار 7-3 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشیم.

 

[ یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

افکارهرانسان میانگین افکارهرپنج نفری است که بیشتروقت خودراباهم میگذرانندخودرادرمحاصره افرادموفق قراردهید .

شادباشیدوهمیشه لبخندبزنید

[ یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳٢ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

مرکز مشاوره انوار

[ شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

مرکز مشاوره انوار

[ شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

[ سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٥:٥٦ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

بازدید آقای شیرازی رییس گروه مشاوره و تربیتی استان به همراه آقای سجادی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر انجام شد و با تشکیل کار گروه تخصصی با اعضای مرکز و در ضمن بررسی مشکلات مرکز با راهکارهای تخصصی در خصوص هدایت تحصیلی و موفقیت در کنکور بحث و تبادل نظر شد


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٦:۱۱ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در بازدید از مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی علی ابن موسی الرضا(ع) شهرستان ایرانشهر اظهار کرد: ارتقای سطح کیفی عملکرد اعضای مرکز مشاوره ایرانشهر درخدمات رسانی به مراجعین و ارائه خدمات تخصصی مطلوب به دانش آموزان و شهروندان مورد درخواست اینجانب و اداره مشاوره استان می باشد.

وی افزود: از توان و ظرفیت علمی اعضای تخصصی مرکز می توان در راستای توانمند سازی هسته ها و رابطین مشاوره مدارس ابتدایی در قالب کارگاهای آموزشی استفاده نمود.

ایشان بررسی و تدوین گزارش توصیفی و تحلیلی از سیمای روانی رفتاری دانش آموزان شهرستان و مناطق زیر مجموعه و ارائه برنامه های مداخله ای با تاکید بر آسیب شناسی منطقه و شهرستان را از وظایف مهم اعضای تخصصی مرکز مشاوره برشمردند.

[ دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

یکشنبه مورخ 9/9/93 با حضور معاونت پژوهش و برنامه ریزی و رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل جلسه کیفیت بخشی به فعالیت های مشاوره ای برای مدیران مدارس شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

معاونت پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفتند: شما مدیران مدارس می توانید با برنامه ریزی دقیق و اجرای آن در سطح مدرسه و دربین دانش آموزان  شاخص های تحصیلی آموزش و پرورش استان را تغییر داده و نسبت به سال گذشته ارتقاء دهید.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم نرخ پوشش تحصیلی و نرم معدل دانش آموزان را نه تنها در حوزه ایرانشهر بلکه در تمام استان ارتقاء دهیم و این امر مستلزم آگاهی بخشیدن به اولیاء و دانش آموزان و افزایش سطح علمی مسولین ودبیران و مجموعه آموزش و پرورش می باشد.

                       

تثبیت و تعمیق فعالیت های مشاوره ای در مدارس

حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل در جمع مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر سخن می گفت، بیان داشتند: هدف از برگزاری آزمون های مشاوره ای تعیین بهره هوشی دانش آموزان در حیطه های مختلف رشته های تحصیلی و نهایتاً هدایت تحصیلی می باشد. لذا می طلبد که مدیران گرانقدر مدارس شرایط برگزاری آزمون را به نحو احسن برای دانش آموزان و مشاوران آماده کنند.

وی اضافه کرد: اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان در جهت تثبیت و تعمیق فعالیت های مشاوره ای طرح ها و برنامه های خوبی منجمله- طرح ترنم مشاوره- طرح همدلانه  - طرح تامه – طرح مشاوره سلامت نگرو... برای 32اداره آموزش وپرورش سطح استان در حال اجرا دارد و برگزاری آزمون های مشاوره ای در راستای تثبیت فعالیت های مشاوره و هدایت تحصیلی دانش آموزان برای تعمیق فعالیت های مشاوره ای انجام می پذیرد.

                      

شیرازی تصریح کرد: روند هدایت تحصیلی دانش آموزان  در سال جاری در متوسطه دوم صورت می گیرد که ان شاالله از سال آینده این روند در بین دانش آموزان متوسطه اول برگزار خواهد شد .

وی در جمع مدیران مدارس خواستار بستر سازی و تامین شرایط مناسب در مدارس برای توسعه خدمات مشاوره ای مناسب به دانش آموزان در زمینه آداب صحیح مطالعه و ایجاد تغییرات مثبت در دانش و نگرش و رفتار دانش آموزان به مدرسه ، اولیاء و جامعه شدند.

[ دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:۳٥ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

در راستای عملیاتی نمودن بند یک موافقت نامه ارتقاء شاخص های مشاوره ای ،طرح مذکور در کل استان سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد.
در اولین دوره طرح تامه که برای مشاورین شهرهای ( ایرانشهر، بمپور، دلگان، سرباز، بزمان )به مرکزیت شهرستان ایرانشهر برگزار می شود.

 

 

آقای حسین بر معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اعلام داشتند ارتقا و تعالی مشاوران و افزایش سطح آگاهی و عملکرد مناسب مشاوران مدارس سطح استان در زمینه هدایت تحصیلی و کنکور و خدمات راهنمایی و مشاوره در این طرح جز اولویت ها می باشد.

 

همچنین شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان ابراز داشتند:هدف از اجرای طرح ،ضمن توانمندسازی وارتقاء علمی تمامی مشاوران استان -استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود وحداقل 24ساعت آموزش ضمن خدمت به مشاوران –افزایش میانگین معدل دانش آموزان،همچنین کاهش میزان آسیب های اجتماعی و روانی موجود درمدرسه که مستندبه  راهکار 6-11 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش وعملیاتی نمودن بند1موافقت نامه ارتقاء شاخص های مشاوره ای درسال 94-93می باشد

 


 

[ یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:٢۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

توزیع یک صد هزار/100000 پاسخ نامه آزمون های مشاوره ای ( سلامت روان، استرانگ شغلی و تشخیص استعداد) دانش آموزان در 32 منطقه و شهرستان آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

 

شیرازی در جلسه ای که با کارشناسان قطب آزمون مذکور در محل مرکز مشاوره داشتند ضمن توجه و تاکید به اجرایی و عملیاتی نمودن بند هفتم توافق نامه ارتقای شاخص های مشاوره ای ،از تمامی مشاوران سطح استان خواست تا طبق جدول زمان بندی آزمون با حساسیت و مدیریت انجام پذیرد. 

[ شنبه ۸ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۸:۱۱ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

جهت دانلود فرم های اختلالات روانی رفتاری دانش آموزان بر روی لینک زیر کلیک کنید

لینک دانلود

[ پنجشنبه ٦ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به اطلاع کلیه کارشناسان مشاوره شهرستا نهای قطب برگزاری آزمون ها می رساند

پاسخنامه های خام آزمون های مشاوره را در تاریخ 5/9/93و6/9/93 از محل مرکز مشاوره واقع در تقاطع خیابان مصطفی خمینی و آیت الله کفعمی دریافت نمایند.

[ چهارشنبه ٥ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی در جلسه برنامه ریزی طرح تعالی و ارتقاء مشاوره و هدایت تحصیلی مشاوران که در اداره کل برگزار گردیددر سخنانی فرمودند: ارزیابی عملکرد مشاوران مدارس ،ریشه یابی مشکلات وتنگناها و محدودیت های موجود مشاوران،با هدف ارتقاءوبهبود سطح عملکرد ازطریق توسعه ی توانمندی ها وقابلیت های مشاوران ودرک فرصت ها وتهدیدهای موجود از ضروریات کاری اداره مشاوره استان است.ارزیابی ها و بررسی ها نشان میدهد آن چنان که می بایست مشاوران در حیطه فرایندهای هدایت تحصیلی وکنکور تاکنون ورود مناسبی نداشته اند که این امر ناشی ازعوامل مختلفی ازجمله عدم آموزش وتوانمندسازی آنان بوده ،لذا این طرح می تواند به منزله ی پایه ای علمی و درست برای هدایت تحصیلی مناسب دانش آموزان وتوانمندسازی مشاوران باشد.هدف از این کارایجاد توانایی های لازم درمشاوران از سویی و پاسخگویی به نیازهای جدید دانش آموزان از سوی دیگر است.

لذا اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی در نظر دارد،درراستای توافق نامه ی شاخص های سال 94-93 حوزه مشاوره ،باهمکاری معاونت پژوهش وبرنامه ریزی نیروی انسانی ،دوره های ضمن خدمت برای تمامی مشاوران مدارس به شرح ذیل برگزارنماید.

 

ردیف

مرکز مجری

تاریخ اجرا

شهرستان ها ومناطق شرکت کننده

1

ایرانشهر

8/9/93 لغایت 11/9/93

ایرانشهر-بمپور-بزمان-دلگان-سرباز

2

زابل

24/9/93 لغایت 27/9/93

زابل-هامون-هیرمند-بنجار-نیمروز-زهک

3

چابهار

6/10/93 لغایت 9/10/93

چابهار-دشتیاری-کنارک-راسک

4

نیک شهر

10/10/93 لغایت 13/10/93

نیک شهر-قصرقند-فنوج-بنت-لاشار

5

سراوان

27/10/93 لغایت 30/10/93

سراوان-سیب وسوران-مهرستان-بم پشت-جالق

6

ناحیه یک زاهدان

4/11/93 لغایت 7/11/93

ناحیه یک-ناحیه دو-میرجاوه-نصرت آباد-خاش-نوک آباد-عشایر-استثنایی

 

[ چهارشنبه ٥ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

شایسته است گزارش سه ماه ( مهر، آبان، آذر) فعالیت های سرگروه مشاوره، شهرستانها و مناطق در قالب فرمت world تا تاریخ 25/9/93 به پست الکرونیکی سر گروههای آموزشی به آدرس sr.moshavereh@gmail.com   ارسال نمایید.

ضمناً همکارانی که تمایل دارند مطالب آنها در نشریه همراز چاپ شود نیز مطالب خود را به آدرس الکترونیکی گروه های آموزشی ارسال نمایند

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی

گروههای آموزشی مشاوره

[ چهارشنبه ٥ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

[ یکشنبه ٢ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ] [ محمد سالاری (شهرستان میرجاوه) ]

پیامهای بهداشت روان

بهداشت روان:سازگاری با فشارهای مکررزندگی روزانه وسازگاری عبارتست ازایجاد تعادل وهماهنگی رفتار فرد با محیط به گونه ای که فردبه تطابقی موثروسازنده دست یابد.

[ یکشنبه ٢ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٧:٥٥ ‎ق.ظ ] [ آقای شهداد زهی(مهرستان) ]

جهت دریافت فرم های آماری وضعیت نیروی انسانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود

ضمنا آخرین مهلت ارسال تا تاریخ 93/9/10 می باشد.

[ شنبه ۱ آذر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
[ شنبه ۱ آذر ۱۳٩۳ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب