شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

جلسه توجیهی آزمون های نوین مشاوره شهرستان هیرمند راس ساعت 9 صبح مورخه 93/08/27  با حضور مشاورین شهرستان هیرمند و آقای کیخا کارشناس مشاوره برگزار گردید .

 

مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند

 

مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند

 

مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند

 

مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند

[ چهارشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:٤٦ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

ستاد برگزاری آزمون های نوین مشاوره شهرستان هیرمند راس ساعت 8 صبح مورخه 93/08/21  با حضور اعضاء در محل دفتر مدیریت با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز و پس از آن آقای سارانی مدیر آموزش وپرورش و آقای فرزادی معاونت پرورشی پیرامون موضوعات و اهمیت مشاوره مطالبی بیان و بعد از آن آقای کیخا کارشناس مشاوره جهت هرچه بهتر برگزار نمودن آزمونها مطالبی ایراد نمودند .


مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند


مرکز مشاوره انوار شهرستان هیرمند

[ چهارشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]
 مشاورانی که تاکنون در سامانه ثبت نام آزمون علمی تخصصی مشاوران شرکت ننموده اند تنها تا ساعت 24 روز جمعه 30 ابان ماه می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و این مهلت به هیچوجه تمدید نخواهد شد


همکارانی که شماره پرسنلی ندارند بعد از اخذ رمز ، با ثبت هشت عدد یک (۱۱۱۱۱۱۱۱) بجای کد پرسنلی می توانند در سامانه ثبت نام نمایند .

شرکت در آزمون برای همه مشاوران اموزش و پرورش الزامیست و عواقب عدم شرکت در آزمون متوجه خود فرد خواهد شد .

[ چهارشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

مدارس غیردولتی ( متوسطه اول ودوم) ملزم به کمیل پرونده الکترونیکی مشاوره ای  بوده ومشاوران این مدارس می بایست دارای مدرک تحصیلی با رشته روانشناسی ومشاوره باشند وپس از تائید کارشناس وهسته مشاوره نسبت به اختصاص یوزرنیم وپسورد برای آنان اقدام واز دراختیار قرار دادن کدواژه ( کلمه عبور) به مشاوران غیرمتخصص دراینگونه مدارس خودداری گردد.

[ سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

انتخاب رشته تحصیلی وشغل آینده هر فردبه توانمندی ها و استعدادهایش بستگی دارد

تابتواندبا علاقه در کسب دانش گام برداردوپله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر

گذاردهمچنین انسان جدای از نیازهای زیستی به امنیت واعتماد بنفس احساس آرامش

نیز محتاج است  که وجود مشاورانی مجرب و دانا باعث دستیابی هر فرد به سطح عالی

این نیازها میشود.

[ سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳۱ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

[ یکشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ محمد سالاری (شهرستان میرجاوه) ]

آزمون های مشاوره ای دانش آموزان

عنایت به برگزاری آزمون های سه گانه مشاوره ویژه دانش آموزان سال اول متوسطه دوم در سال تحصیلی94-93 موارد ذیل جهت اجرا و اقدام اعلام می گردد.

1-       مسئولیت برگزاری و اجرای آزمون ها مانند سال گذشته به ادارات تفویض و واگذار می شود.

2-      ادارات با کمک همکاری شهرستان های قطب( هیرمند، ناحیه 2، خاش، ایرانشهر، سراوان، دشتیاری)

3-     نظر به آموزش نرم افزار  aneman به کارشناسی مشاوره شهرستان ها و مناطق در مورخ 20/8/93 مسئولیت چاپ سربرگ های آزمون های مذکور بر عهده ادارات آموزش و پرورش می باشد.

4-      ضمن تاکید بر استفاده از مشارکت های مردمی، خیرین، نهادها و سایر ادارات، در صورت استفاده از مشارکت مالی اولیای دانش آموزان موضوع در جلسات انجمن اولیا و مربیان واحد های آموزشی مطرح و پس از تصویب انجمن، نسبت به اخذ وجه اقدام شود.

5-     ادارات قطب آزمونها همچون سال گذشته با ادارات زیر مجموعه در خصوص تصحیح و تجزیه و تحلیل آزمون ها و ارسال نمودار ها و پروفایل ها همکاری نمایند.

6-      ادارات قطب عنایت داشته باشند که با توجه به فرسودگی دستگاههای اسکنر نسبت به تعمیر و راه اندازی آن با همکاری ادارات زیر مجموعه اقدام نمایند.

[ یکشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

هفته بهداشت و راوان

اداره آموزش و پرورش منطقه بمپور

 

[ یکشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ آقای دانش مهر بمپور ]
 
  ساعت ۸:۳۴ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۸/۱۱  کلمات کلیدی:  
 

همه می خواهند که از نظر دیگران خوب و باحال باشند، اما اکثرا نمی توانند. این کار هیچ رمز و رازی ندارد. فقط باید بدانید که چطور باشید و چطور رفتار کنید. راه های مختلفی برای رسیدن به این منظور وجود دارد.

در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم تا بدانید که چطور از نظر دیگران باحال جلوه کنید. این کارها را انجام دهید و بعد خواهید دید که چقدر دوستانتان علاقه مند به رفت و آمد با شما می شوند.   

زیاد به دوستانتان زنگ نزنید 

سعی کنید زیاد دنبال دوستانتان نرفته و مدام به آنها تلفن نکنید. حد مشخصی برای این مسئله وجود ندارد، اما دقت کنید همیشه کمتر از مقداری که آنها به شما زنگ می زنند به آنها زنگ بزنید.

 خوب لباس بپوشید 

مردم دوست ندارند با آدم های بدتیپ و ژولیده رفت و آمد کنند. البته نمی گویم وقتی می خواهید با دوستانتان بیرون بروید کت و شلوار و این چیزها تنتان کنید، اما سعی کنید همیشه مرتب و خوش پوش باشید. یادتان باشد که مردم معمولاً از روی قیافه و ظاهر در مورد افراد نظر می دهند.

 مطلع و آگاه باشید 

مردم دوست دارند با کسی رفت و آمد کنند که بتوانند از او مطلبی یاد بگیرند. اما هول نشوید، اطلاعاتتان را زمانی در اختیار آنها بگذارید که از شما سوال کنند. چون ممکن است فکر کنند قصد پز دادن دارید. و این اصلاً خوب نیست.  

 

شوخ و بذله گو باشید 
نمی گویم که دلقک باشید. اما اگر طبع شوخ دارید، کمی از آن را به دوستانتان نشان دهید. لازم نیست که منبع سرگرمی و خنده شوید. تعادل را حفظ کنید. و خواهشاً اگر می خواهید جوک تعریف کنید، سعی کنید که حداقل آنرا بی مزه تعریف نکنید که مردم جای خندیدن گریه کنند.   

افسرده  نباشید
اگر حالتان خوب نیست، بهتر است که در خانه بمانید. چون مردم دوست دارند که وقتی با دوستانشان بیرون می روند به آنها خوش بگذرد. کسی دوست ندارد در آن زمان شما را مشاوره روانپزشکی کند. بله، می توانید به یکی از دوستان نزدیکتان مشکلتان را در میان بگذارید، اما وقتی یک شب با دوستان بیرون رفته اید سعی کنید که مشکل را فراموش کنید.

 اسرارآمیز باشید 

اگر همه ی جزئیات زندگیتان را به دوستانتان بگویید، ممکن است زیاد جذب شما نشوند. همیشه چیزی را ناگفته نگاه دارید، و افراد همیشه علاقه مند به دانستن آن موضوع باقی می مانند.

 ضعف و ناتوانی هایتان را به کسی نگویید 

هر کسی ضعف و ناتوانی دارد، اما لازم نیست که این مسئله را به اطلاع همه برسانید. اگر این کار را بکنید، آن ضعفتان را باعث شوخی و خنده ی اطرافیان می کنید. اگر نسبت به چیزی حساسیت دارید، با کسی آن را مطرح نکنید و پیش خود نگاه دارید.

 با افراد اجتماعی و باحال رفت و آمد کنید

اگر بخواهید همیشه افراد شکست خورده و به دردنخور را وارد اکیپ دوستانتان کنید، خودتان هم خیلی زود جزء همان ها به حساب خواهید آمد. و از طرف دیگر، اگر افراد اجتماعی و درست و حسابی را در اطراف خود داشته باشید، مردم هم همان فکر را در رابطه با شما خواهند کرد.

افراد را به یکدیگر معرفی کنید 
جزء آن افرادی باشید که گروه ها و اکیپ های مختلف را به هم معرفی می کنند. اگر شما دو اکیپ دوست دارید، آنها را به هم معرفی کنید. البته اگر فکر می کنید که این دو گروه به هم می خورند. و از آنجا که آنها فقط شما را می شناسند، احتمالاً وقتی با هم روبه رو می شوند در مورد شما صحبت خواهند کرد.   

 به حرفهایتان عمل کنید 

عمل کردن به حرفها و قول هایتان به دیگران ثابت می کند که فرد قابل اعتمادی هستید و می توان رویتان حساب کرد. اما عمل نکردن به حرفهایتان، نه تنها شهرتتان را لکه دار می کند بلکه باعث می شود چند تا از دوستانتان را هم از دست بدهید.   

آخرین نفری نباشید که مجلس را ترک می کند 
اگر شما آخرین نفری باشید که جمع را ترک کند، نشان می دهد که شما مزاحم بوده اید. اگر بخواهید بیش از حد بمانید احتمالاً شانس دعوت شدن در آینده را از دست خواهید داد.

 برای بیرون رفتن برنامه ریزی کنید 

هر چند وقت یکبار (دوسال یکبار کافی است) برنامه ریزی کنید و دیگران را جایی دعوت کنید. همه چیز را مرتب کرده و بعد همه را دعوت کنید.   

سعی کنید تحت هیچ شرایطی خونسردیتان را از دست ندهید 
کسی دوست ندارد که با کسی بیرون برود که سریعاً عصبانی شده و کنترل خود را از دست می دهد. اتفاقات بد ممکن است بیفتد و شما هم باید واکنش نشان دهید. اما لازم نیست که کنترل اعصابتان را از دست بدهید. همیشه خونسردی خود را حفظ کنید.

 باحال باشید

ــــــــــــــــــــ 
رعایت همه ی این نکات باعث می شود که در جمع دوستان به عنوان فردی باحال و خوش مشرب شناخته شوید. اما لازم نیست که برای این کار خیلی تلاش کنید. بگذارید همه چیز عادی پیش برود.


[ جمعه ٢۳ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]
 

به استناد نامه مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت متبوع به شماره  ۲/۱۷۱۵۹۴/۱۸۰ مشاورانی که با استفاده از راهکارهای فصل پنجم بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی با تخصیص کد ۹۹ ساماندهی شده و ابلاغ ایشان تایید می شود )دیگر کسر ساعت موظف ندارند (نیروی مازاد مشمول بند <ط> ؛کسر حقوق؛ بخشنامه مذکور نخواهند بود و این بند فقط برای نیروهایی اعمال می شود که حتی پس از اعمال راهکارهای فصل ۵ بازهم ابلاغ آنان تایید نمی شود (کسر ساعت موظف دارند) .

 بنابراین ابلاغ صادر شده برای مشاوران دوره متوسطه اول و ابتدایی مشمول کسر حقوق نخواهد شد .

 

اداره  مشاوره تربیتی و تحصیلی

[ پنجشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

شیرازی ،رئیس اداره مشاوره و تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : گردهمایی یک روزه کارشناسان مشاوره باهدف تثبیت وتعمیق فعالیت های مشاوره وخدمات روان شناختی درخانه معلم زاهدان برگزارشد.

حسینعلی شیرازی ، رییس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی در گرد همایی کارشناسان مشاوره سطح استان اظهار کرد : یکی از اهداف مهم تعلیم وتربیت درمدارس ، تسهیل رشدمسیر شغلی دانش آموزان است ، بدین منظور لازم است دانش آموزان علایق وتوانایی وخصوصیات شخصیتی ونقاط قوت وضعف خودرابشناسند وباهمکاری مشاوران بتوانند تصمیم های درست رااتخاذ نمایند.
شیرازی اجرای آزمونهای سه گانه مشاوره ای رایک ابزار مهم دانست و افزود : این آزمون ها می تواند به دانش آموزان کمک نماید تاباشناخت وآگاهی از استعدادها ورغبت های خویش وشناخت کامل مشاغل گوناگون هدف خودرامناسب ودرست انتخاب نمایند.

وی درادامه از اجرای آزمون های سلامت روانی رفتاری،استرانگ شغلی وتشخیص استعداد برای حدود30هزاردانش آموز پایه اول متوسطه دوم خبرداد و خاطر نشان کرد :  امیدواریم امسئولین ادارات آموزش وپرورش شهرستان ها ومناطق استان به بهترین نحو این آزمون رابرگزارکنند واز نتایج بدست آمده درراستای هدایت تحصیلی دانش آموزان وتقویت سیستم ارجاع به هسته ومراکز مشاوره دانش آموزان استفاده نمایند.

 

 

 

سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان در این گردهمایی اظهار کرد :ارایه خدمات مشاوره ای و تربیتی درکلیه سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی ورورانی دانش آموزان لازم وضروری است .

 

سرگلزایی مقدم افزود : لازم است مشاوران مدارس به منظور ارایه خدمات مطلوب راهنمایی ومشاوره واجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های روانی واجتماعی وغربالگری دانش آموزان توجه جدی به اجرای ازمون های مشاوره ای داشته باشند.
وی درخصوص اجرای ازمون های مشاوره ای دانش آموزان رادربافت مدرسه وترسیم نیم رخ روانی رفتاری آنان گفت:این برنامه می تواند دراثربخشی فعالیت های پیشگیرانه سطح اول ودوم وارایه خدمات مشورتی درمدرسه موثرواقع شود.
گفتنی است در این جلسه بر لزوم طرح آزمون های مشاوره ای وبرنامه های حوزه مشاوره ازطرف کارشناسان مشاوره اداره کل مطرح وزمینه های اجرای آن درشهرستان ها ومناطق ومدارس سطح استان بررسی شد. 

[ پنجشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳٢ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

گردهمایی کارشناسان مشاوره

عنایت به تغییرات جدید درنحوه اجرای آزمونهای مشاوره ای ( استرانگ شغلی ، تشخیص استعداد ، سلامت روانی رفتاری )  وضرورت آموزش وتوجیه آن مقرر است گردهمایی یک روزه کارشناسان مشاوره ، روز سه شنبه مورخ 20/8/93راس ساعت 7صبح در محل خانه معلم زاهدان برگزار گردد . ضمن تاکید برحضور کارشناس مشاوره موارد ذیل مدنظر قرار گیرد.

1-    آمار دقیق دانش آموزان پایه اول متوسطه دوم را به تفکیک مدرسه همراه داشته باشند .

2-  آمار پرسشنامه های موجود در شهرستانها ومناطق ( استرانگ شغلی ، تشخیص استعداد، سلامت روانی رفتاری)

3- تاکید می شود تمامی  کارشناسان مشاوره شهرستان ها ومناطق  حتما لپ تاپ  جهت نصب نرم افزار مربوطه همراه داشته باشند .

4-   مناطق قطب آزمونها گزارشی از وضعیت سخت افزاری ونرم افزاری دستگاه اسکنر را درجلسه ارائه نمایند .

5-  ادارتی که کارشناس مشاوره ندارند فرد مطلع دیگری را معرفی نمایند وتاکید می شود فرد شرکت کننده در این گردهمایی ، مسئولیت تمامی مراحل آزمونهای مشاوره ای را تاپایان سال تحصیلی 94-93 برعهده خواهد داشت . 

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی

[ شنبه ۱٧ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به حول و قوه الهی توفیقی حاصل شد،مرکز مشاوره علی بن موسی الرضا برای رفاه حال خانواده ها و دانش آموزان محترم شهرستان ایرانشهر در شیفت بعدازظهر با حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر،ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) و ریاست محترم اداره بهزیستی افتتاح گردید.

 

[ پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

[ پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

از سوی اداره کل امور تربیتی و مشاوره ، تعداد منابع پیشنهادی آزمون علمی – تخصصی حرفه ای مشاوران تقلیل یافت.


ردیف

عنوان

مولفان/مترجمان

انتشارات

مشاوره  تحصیلی

1

راهنمایی و مشاوره تحصیلی

احمد صافی

رشد

2

برنامه ها و فعالیت های راهنمایی و  مشاوره در دوره متوسطه 

اداره کل امورتربیتی و مشاوره

ورای دانش

3

مشاوره تحصیلی شغلی

شفیع آبادی

سمت رشد

مشاوره شغلی

1

مشاوره شغلی (رویکرد کل نگر )

زونکر ، ترجمه علی محمد نظری

سمت

2

نظریه های انتخاب شغل

شفیع آبادی

رشد

بهداشت روان

1

بهداشت روانی با نگرش به منابع اسلامی

جمعی از مولفان

حوزه و دانشگاه

2

بهداشت روانی

سعید شاملو

رشد

3

بهداشت روانی

شهیدی و همکاران

سمت

آسیب شناسی روانی اجتماعی

1

آسیب شناسی روانی هالجین

ترجمه سید محمدی

رشد

2

مشکلات نوجوانی و جوانی

اکبری

ساوالان

3

روان شناسی مرضی (جلد 1و2)

دادستان

سمت

آزمون ها

1

راهنمایی سنجش روانی جلد 1و 2

حسن پاشا شریفی و نیک خو

رشد

2

آشنایی با آزمون سازی و آزمون های روانی

ابوالفضل کرمی

روان سنجی

3

آزمون های روانی جلد 1و2

هادی بهرامی

دانشگاه علامه طباطبایی

خدمات مشورتی مدرسه

1

سازماندهی و اداره خدمات راهنمایی و مشاوره

احمدصافی

انتشارات روان

2

مبانی راهنمایی و مشاوره

ثنایی و همکاران

رشد

مشاوره خانواده

1

دانش خانواده

جمعی از مولفان

سمت

2

خانواده درمانی کاربردی

اشرف السادات موسوی

دانشگاه الزهرا

3

فنون خانواده درمانی

فرشاد بهاری

رشد

 

[ چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای زمان ثبت نام آزمون را تمدید کرد . این اداره کل اعلام کرد: نظر به درخواست های مکرر مشاوران محترم مبنی بر تمدید فرصت ثبت نام در آزمون علمی و تخصصی مشاوران، بدین وسیله به اطلاع می رساند زمان ثبت نام تا روز شنبه مورخ 17/8/93 تمدید گردید.

[ چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

تقدیر و تشکر آقای نخعی مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان سیستان و بلوچستان  از مشاوران شهرستان هیرمند در هفته بهداشت روان «کسب رتبه اول فعالیت های مشاوره ای در استان»

 

مرکز مشاوره انوار

 

مرکز مشاوره انوار

[ شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

آن حسینى که شرف یافته دین از شرفش
سر و جان داد ز کف تا نرود دین ز کفش
هدف تیر بلا ساخت على اصغر خویش
تا که سرمشق بگیرد بشر از این هدفش

[ پنجشنبه ۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٩:٢٦ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

نشست علمی تخصصی مشاوران ناحیه دو زاهدان با حضور سرکارخانم سرگلزایی مقدم, معاون پرورشی و فرهنگی, شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل استان سیستان و بلوچستان , همکاران اداری حوزه پرورشی ناحیه دو زاهدان و مشاوران مدارس در محل کانون شهید مسلم کیخا برگزار شد.

 


   

 

در این نشست خانم سرگلزایی مقدم, ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفتند:مشاوران مایه امنیت و آرامش همه افراد خصوصا دانش آموزان هستند ومشاوران می توانند روحیه تازه ای به دانش آموزان بدهند.

وی گفت: چون دانش آموزان در مراحل آغازین تجربه های اجتماعی هستند نیاز به یک فرد صادق و قابل اعتماد دارند لذا طرح همدلانه در مدارس پاسخگوی این نیاز مهم می باشد.

 در ادامه شیرازی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران فعالی که طرح مذکور را در مدارس به خوبی انجام داده اند, ایراد فرمودند:اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی در نظر دارد به منظور بهره وری بیشتر شغلی وکاری مشاوران ودر راستای کیفیت بخشی به فعالیتهای مشاوره ای مدارس وبرای اینکه همه مشاوران به نوعی از خدمات راهنمایی ومشاوره بهره مند گردیده وبتوانند به تبع آن خدمات راهنمایی ومشاوره ای بهتری به دانش آموزان ارائه نمایند- این طرح را در کل استان برگزار نماید،

 

[ سه‌شنبه ٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

1- تشکیل ستاد اجرایی هفته ی بهداشت روان 2- سخنرانی مشاورین آموزشگاهها پیرامون برگزاری هفته ی بهداشت روان برای کلیه ی دانش اموزان 3- سخنرانی مدیران در هفته ی بهداشت روان 4- تهیه و نصب بلاکارد با موضوع هفته بهداشت روان در سر در اموزشگاه 5- نصب تراکت ها و پیام های مشاوره ای به مناسبت هفته ی بهداشت روان و شادی در زندگی در تابلو مشاور و دفتر اموزشگاه جهت استفاده همکاران ودانش آموزان 6- نصب پیام های مشاوره ای به صورت کتابچه در خصوص کنترل احساسات و تاثیر ان بر رفتار افراد برای مطالعه دانش اموزان و اولیاء و همکاران در هفته ی بهداشت روان 7- تهیه ی مطالبی با عنوان راه های شاد زیستن ،نقش تغذیه مفید و سالم و در کاهش استرس ، تا می توانید شاد باشید و کلیه ی سلامت روانی برای همکاران جهت اجرای مسابقه بین انان 8- تهیه مقاله درخصوص بهبود کیفیت زندگی توسط دانش اموزان و خواندن ان در برنامه صبحگاه مدرسه 9- تهیه بروشور در رابطه با هفته ی بهداشت روان 10- تهیه و نصب اسامی قبول شدگان کنکور سراسری در هفته ی بهداشت روان جهت تشویق و ایجاد انگیزه در دانش اموزان 11- نصب روز های هفته ی بهد اشت روان به وسیله ی شکل های زیبای میوه ها و اشکال هندسی در نمایشگاه 12- تشکیل نمایشگاهی از اثار دستی دانش اموزان 13- تشکیل نمایشگاهی از مقالات و نشریات دیواری دانش اموزان با موضوعات افسردگی و راه های درمان و اضطراب، استرس،خانواده سالم، خلاقیت، عزت نفس 14 - برپایی ایستگاه مجلات موفقیت ،خانواده،دنیای نوجوان و جوانان ،شاد کامی ،مدیریت زندگی ،پیک سنجش در سالن اموزشگاه 15- تشکیل نمایشگاهی از عکس ها و نقاشی های شاد و خنده اور با موضوع بهداشت روان و زندگی سالم و شاد 16- برگزاری مسابقه ورزشی دو و طناب کشی بین دانش اموزان با همکاری دبیر تربیت بدنی در هفته ی بهداشت روان. 17- تشکیل نمایشگاهی از تراکت ها و پیام های بهداشت روان و تربیت بدنی در هفته ی بهداشت روان 18- اراستن فضای اتاق مشاوره در هفته ی بهداشت روان تجهیز بانک اطلاعات دفتر مشاور و معرض نمایش گذاشتن برای دانش اموزان 19- گذاشتن بحث گروهی ٬ با عنوان روابط دختر و پسر ٬ نقش تلفن های همراه در رفتار دانش اموزان ٬ پرخاشگری ٬ابراز وجود ٬ راه های ارتباطی مختلف در کلاس درس برنامه ریزی 20- پخش موزیک ملایم شاد و کلاسیک در هفته ی بهداشت روان در سالن اموزشگاه 21- پذیرایی از دانش اموزان با شربت عرق بیدمشک و گلاب به عنوان عرقیات موثر در اعصاب و روان با همکاری خود دانش اموزان پایه ی اول در هفته ی بهداشت روان 22- پذیرایی از دانش اموزان و همکاران با شیرینی در هفته ی بهداشت روان 23- اجرای مسابقه بین دانش آموزان با موضوع اعتیاد و نقش آن در بهداشت روان و انتخاب بهترین آثار و اهداء جوایز به آنان 24- پاسخ به سوالات کتبی دانش آموزان از طریق صندوق مکاتبه با مشاور . 25- بازدید دانش آموزان سال اول از مرکز مشاوره


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ ] [ آقای جهانتیغ (کارشناس سیب سوران) ]

[ سه‌شنبه ٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ] [ آقای جهانتیغ (کارشناس سیب سوران) ]
پیرو نامه ها و اطلاعیه های قبلی در راستای آزمون علمی تخصصی و حرفه ای مشاوران منابع پیشنهادی برای آزمون مذکور به شرح جدول ذیل جهت استفاده و بهره برداری مشاوران اعلام و ابلاغ می گردد


زمان آزمون ۲۵ دی ۹۳

 

منابع پیشنهادی برای آزمون علمی تخصصی مشاوران

ردیف

عنوان

مولفان/مترجمان

انتشارات

مشاوره  تحصیلی

1

راهنمایی و مشاوره تحصیلی

سید مهدی حسینی بیرجندی

رشد

2

برنامه ها و فعالیت های راهنمایی و  مشاوره در دوره متوسطه  

اداره کل امورتربیتی و مشاوره

ورای دانش

3

مشاوره تحصیلی شغلی

شفیع آبادی

سمت رشد

4

راهنمایی و مشاوره تحصیلی

احمد صافی

رشد

مشاوره شغلی

1

مشاوره شغلی (رویکرد کل نگر )

زونکر ، ترجمه علی محمد نظری

سمت

2

نظریه های انتخاب شغل

شفیع آبادی

رشد

3

برنامه های آمادگی شغلی

‌سیزارا فمن ،‌ویلیام بندات ، دایان سرکی کیک ، ترجمه مرجان فرجی

رشد

بهداشت روان

1

بهداشت روانی با نگرش به منابع اسلامی

جمعی از مولفان

حوزه و دانشگاه

2

بهداشت روانی

سعید شاملو

رشد

3

بهداشت روانی

شهیدی و همکاران

سمت

4

بهداشت روانی

سید ابوالقاسم حسینی

آستان قدس

آسیب شناسی روانی اجتماعی

1

کاپلان

ترجمه پورافکاری

رشد- ساوالان-ارجمند

2

هالجین

ترجمه سید محمدی

رشد

3

مشکلات نوجوانی و جوانی

اکبری

ساوالان

4

روانشناسی مرضی (جلد 1و2)

دادستان

سمت

آزمون ها

1

راهنمایی سنجش روانی جلد 1و 2

حسن پاشا شریفی و نیک خو

رشد

2

آشنایی با آزمون سازی و آزمون های روانی

ابوالفضل کرمی

روان سنجی

3

آزمون های روانی جلد 1و2

هادی بهرامی

دانشگاه علامه طباطبایی

خدمات مشورتی مدرسه

1

سازماندهی و اداره خدمات راهنمایی و مشاوره

احمدصافی

انتشارات روان

2

مبانی راهنمایی و مشاوره

ثنایی و همکاران

رشد

3

مدارس بدون شکست

ویلیام گلاسر ترجمه خانم حمزه

رشد

مشاوره خانواده

1

دانش خانواده

جمعی از مولفان

سمت

2

خانواده درمانی کاربردی

اشرف السادات موسوی

دانشگاه الزهرا

3

نوجوان در خانواده درمانی

فریده همتی

رشد

4

فنون خانواده درمانی

فرشاد بهاری

رشد

5

مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی  

علی محمد نظری

علمی

 

[ دوشنبه ٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

اولین جلسه ستاد اجرایی آزمون های مشاوره ای صبح روز دوشنبه مورخ 5/8/93 با حضور معاونت پرورشی و فرهنگی ، رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی و همکاران اداره مشاوره تربیتی اداره کل در دفتر معاونت محترم پرورشی وفرهنگی تشکیل گردید.
دراین جلسه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن در خواست اجرای دقیق و به موقع آزمون مذبور فواید بی شمار آزمون های تشخیص استعداد و استرانگ شغلی در روند هدایت تحصیلی دانش آموزان را برشمرد.
در ادامه شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی ضمن برشمردن اهمیت اجرای آزمون ها وچگونگی برگزاری آن، موارد ذیل را جهت پیگیری و اقدام مصوب کردند.

1-آمار دانش آموزان سال اول متوسطه دوم شهرستانها ومناطق توسط کارشناسی مشاوره از طریق فن آوری اخذ شود

2- مکاتبه با شهرستان ها و مناطق در خصوص چگونگی مشارکت مالی توسط کارشناسی مشاوره صورت پذیرد.

3-برای تمامی اعضای ستاد ابلاغ صادر شودو چگونگی و فرایند آزمون از طریق سایتها و وبلاگ ها اطلاع رسانی شود.

4- هماهنگی با وزارت مبنی بر استفاده از نرم افزار جدید برای اسکنر های جدید

5-بررسی دستگاههای اسکنر شهرستانها و مناطق

6-برگزاری جلسه آموزشی ویژه کارشناسان  قطبهای شش گانه

7-پیگیری چاپ پرسشنامه و پاسخنامه جدید از انتشاراتی های مربوطه

[ دوشنبه ٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

نام کاربری و گذرواژه (سامانه پرونده الکترونیکی مشاور به آدرسwww. moshavereh.medu.ir) کارشناسان مشاوره شهرستانها و مناطق تمدید وهمچنین اکانت برای کارشناسان جدید تعریف گردید.

مقتضی است کارشناسان محترم نسبت به تمدید ، صدور ابلاغ و تعریف اکانت جدید( در صورت جابجایی آموزشگاههای همکاران) برای مشاوران مدرسه اقدام نمایند.

اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی

 

[ دوشنبه ٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٧:٢٦ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

بروشور هفته بهداشت روان

دانلود

[ یکشنبه ٤ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ حیدری (سرگروه آموزشی مشاوره استان) ]

اداره کل امور تربیتی و مشاوره با همکاری مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اقدام به راه اندازی سایت www.emoshaver.medu.ir برای مراجعه و ثبت نام مشاوران مدارس نموده است .


۱- شروع ثبت نام از روز پنجشنبه اول آبان ۹۳ لغایت روز شنبه دهم آبان ۹۳ می باشد .

۲- زمان آزمون صبح روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه ۹۳ به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود .

۳- منابع پیشنهادی آزمون متعاقبا از طریق همین سایت اعلام خواهد شد . لذا اخبار و شایعات در رابطه با منابع آزمون مذکور در سایر سایت ها ، از نظر این اداره کل فاقد اعتبار می باشد و قابل پیگرد قانونی خواهد یود.

۴- شرایط شرکت در آزمون :

- مشاوران رسمی شاغل در تمامی مدارس ( دولتی،شاهد،نمونه دولتی،تیزهوشان،هیات امنایی،استثنایی)

- مشاوران مدارس شاغل در پست های دیگر (آموزشی و اداری)

[ پنجشنبه ۱ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
در ششمین روز از هفته بهداشت روان , مرکز مشاوره و خدمات روانشاختی دانش آموزی در سراوان با حضور معاونت محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ،رؤسای ادارات حوزه پرورشی افتتاح شد.
سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهارداشت:بهتر است فعالیت های مرکز مشاوره جهت پیشبرد اهداف آموزشی دانش آموزان صورت گیرد. وی افزود: در این مرکز خدمات مشاوره ای، روانشناختی، عاطفی، شغلی، تحصیلی و رفتاری به دانش آموزان ارائه می گردد.

همچنین شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی گفتند:در این مرکز مشاوره خدمات مشاوره ای تحصیلی و شغلی در دو بخش پیشگیری و درمان ارایه می شود.

وی بیان کرد: در بخش پیشگیری عمده فعالیت در حوزه آموزش به والدین و دانش آموزان است و در بخش درمان نیز مشاروه به صورت انفرادی و گروهی انجام می شود.

 

[ پنجشنبه ۱ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان روز سه شنبه درآیین افتتاح این مرکز گفت: هسته مشاوره در 26 اداره آموزش و پرورش استان فعال است و در پنج شهرستان این هسته ها به مرکز ارتقا پیدا کرده اند.

سرگلزایی مقدم افزود: خاش به عنوان پنجمین شهرستان از مرکز مشاوره و روانشناختی دانش آموزی برخوردار شد. وی اضافه کرد: دراین مرکز خدمات مشاوره ای، روانشناسی، عاطفی، شغلی، تحصیلی و رفتاری به دانش آموزان ارائه می شود. معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان اظهار داشت: تمام شهروندان شهرستان خاش می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

[ پنجشنبه ۱ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
در پنجمین روز از هفته بهداشت روان سومین همایش علمی پژوهشی استانی حوزه تربیت در آموزش و پرورش در تاریخ 28 مهرماه جاری به میزبانی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی برگزار شددر برگزاری همایش علاوه بر پژوهشگران ارائه دهنده مقاله، معاون پرورشی و فرهنگی ،معاون پژوهش وبرنامه ریزی و رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش حضور داشتند.شیرازی رئیس همایش و رئیس اداره مشاوره تربیتی هدف از برگزاری این همایش را   طرح و  ارائه آخرین تحقیقات و دست آورد های پژوهشی جامعه آماری دانش آموزی در استان، ارزیابی مشکلات بومی و منطقه ای آسیب های اجتماعی درآموزش و پرورش استان و ایجاد فرصت ارتقاء سطح علمی و دانش کارشناسان آموزش و پرورش بیان نمودو گفت:از مجموع 72 مقاله ای که به دبیرخانه همایش ارسال شده بود، تعداد 11 مقاله بصورت سخنرانی و 27  مقاله بصورت پوستر پس از طی مراحل داوری پذیرش شدند.

در ادامه سرگلزایی مقدم معاون پرورشی وفرهنگی گفت: لزوم وجود پژوهش و پژوهش‌گر بیش ازپیش احساس می‌شودو اجرای برنامه‌های پژوهشی در مدارس می‌تواند کودکان را به نگاهی دوباره و تفکری دیگر دعوت و روحیه کندوکاو را در آنان نهادینه کند. همچنین ایشان بر فعالیتهای  مرکز مشاوه و خدمات روانشناختی در حوزه پژوهش تاکید خاص داشتند.

دکتر حسین بر معاون پژوهش وبرنامه ریزی اداره کل ضمن دعوت از کلیه همکاران در امر پژوهش و تحقیق تاکید داشتند جامعه ی آموزش و پرورش، نیاز وافری به وجود محقق معلمان یا معلمان پژوهنده ای دارد که در درون و در بطن وظایف حرفه ای خود، سعی کنند نحوه ی فعالیت های کاری خودشان را به یک، یا چند، نظریه بکشانند و نظریه ها را در عمل بازبینی کنند.

در ادامه برنامه همکاران به ارائه پژوهش های خود در قالب سخنرانی و پوستر پرداختند.

[ پنجشنبه ۱ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب