شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

مرکز مشاوره انوار

[ شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

مرکز مشاوره انوار

[ شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:۳٥ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

[ شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:٢۱ ‎ق.ظ ] [ آقای کیخا جوان(کارشناس هیرمند) ]

در راستای سیاست های پرورشی وفرهنگی ابلاغ شده توسط مقام عالی وزارت ، کمیته هماهنگی وراهبردی سیاست های ابلاغی ، در اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی تشکیل واولین جلسه خودرا درمورخه 21/1/93 برگزارنمود .

دراین جلسه شیرازی رئیس اداره مشاوره ضمن تشکر از زحمات تمامی همکاران در فعالیتهای  مشاوره ای ،  با تاکید برسخنان سرکارخانم عزیزی ، معاون محترم پرورشی وفرهنگی اداره کل ، مبنی برتشکیل کمیته ها ی هماهنگی وراهبردی وتوجه جدی به سیاست ها ی ابلاغی مقام عالی وزارت ،  خواستار برنامه ریزی همکاران براساس این       سیاست ها وراهبردهای ابلاغ شده به ادارت در سال 93شدند .

ایشان  همچنین اشاره کرد که از 20 سیاست ابلاغ شده ، سیاست های 7، 11و13 مربوط به اداره مشاوره تربیتی میباشد که لازم است در این خصوص تفکر وبرنامه ریزی دقیق انجام شود .

شیرازی در ادامه با اشاره به محورهای هشت گانه حوزه پرورشی که توسط آقای کفاش معاون محترم پرورشی وفرهنگی وزارت تبیین وتعریف شده است ، فرمودند که از این محورهای هشتگانه اولین محور مستقیم به فعالیتهای مشاوره ای اختصاص دارد وتحت عنوان تدوین واستقرار نظام جامع راهنمایی ، مشاوره وخدمات روانشناسی در آموزش وپرورش وبحث هدایت تحصیلی دانش آموزان است ومحور 2،3،7و8   نیز غیرمستقیم به فعالیتهای ما اختصاص دارد که دراین زمینه هم باید تلاش وکوشش شود .

وی خاطرنشان کرد تمامی برنامه هاوفعالیت های مشاوره ای از این به بعد با رویکرد تمرکز زدایی وبه صورت منطقه ای ومدرسه ای و درراستای تقویت برنامه های شهرستان ها ومناطق وبهبود مدیریت آموزشگاهی باشد  وهمکاران اداره مشاوره نقش نظارتی ، کنترلی وراهنمایی داشته باشند و از مداخله مستقیم دربرنامه های اجرایی پرهیز نمایند .

[ جمعه ٢٢ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:۱٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

به زودی جمع بندی سئوالات دانش آموزان استان که در جلسات پرسش و پاسخ سئوالات خود را مطرح نمودند جهت اطلاع و پیگیری همکاران در سایت معاونت گذاشته خواهد شد

[ جمعه ٢٢ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٦:٤٤ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

بسمه تعالی

 

 

گزارش برگزاری دومین بازارچه کارآفرینی هنرستان نمونه حرفه ای کوثر

 

 

کار آفرینی و توسعه مهارتهای شغلی می تواند به اقتصاد خانواده و در نهایت به تقویت پایه های اقتصادی جامعه کمک نماید. بدیهی ست ایجاد فرهنگ کار و اشتغال و هدایت آن به سمت اقتصاد مولد با ارزش نهادن به کار آفرینی و حمایت از کارآفرینان و صاحبان حرف و مشاغل امکان پذیر است ، لذا با توجه به مهم بودن این امر و با هدف آشنایی دانش آموزان با مشاغل مختلف و معرفی رشته های شاخه فنی حرفه ای و به منظور حمایت و تشویق کارآفرینان و همزمان با ایام ا... دهه فجر و هفته ی آشنایی با 02/1/92 این آموزشگاه دومین بازارچه کارآفرینی در تاریخ مشاغل در محل هنرستان برگزار گردید ، در این بازارچه که دستاوردهای هنری و حرفه ای در بیش از 20 غرفه به نمایش گذاشته شد و در آنها انواع مواد غذایی و ترشیجات و سبزیجات ، پوشاک ، دوختهای تزئینی ، چرم دوزی ، سفالگری ، تولید محتوای الکترونیکی ، طراحی و نقاشی ، آئینه کاری ، سرمه دوزی ، لبنیات ، بافتنی دستی و ماشینی ، تولیدات کفش و محصولات گلخانه ای در معرض بازدید و فروش قرار گرفت .

همزمان با برپایی بازارچه کار آفرینی ، نمایشگاه مدرسه انقلاب به همت معاونت محترم پرورشی و دانش آموزان انجمن اسلامی هنرستان به منظور بزرگداشت ایام غرور آفرین پیروزی انقلاب اسلامی و ادای احترام به مقام شامخ امام راحل و شهدای گرانقدر مخصوصا حماسه آفرینان سال های مبارزه و شهدای هسته ای برگزار گردید .

قابل ذکر است در بخشی از بازارچه نیز ، فعالیتهای مشاوره ، پرورشی و درس ریاضی اختصاص داشت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که در ساعت 03:2 صبح انجام گرفت مسئولین محترم ذیل در این مراسم حضورداشتند .

 • ریاست محترم اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان
 • ریاست محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه 0 زاهدان
 • معاونت محترم فرهنگی و هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان
 • رئیس اداره مشاوره و کارشناسان حوزه مشاوره
 • کارشناس مسئول محترم دایره فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان و کارشناسان محترم
 • کارشناس مسئول محترم دایره کار دانش آموزش و پرورش استان
 • ریاست محترم تکنولوژی و گروههای آموزش متوسطه استان و سرگروههای محترم استان
 • رئیس دفتر معاونت پرورشی به نمایندگی از معاونت محترم پرورشی استان
 • ریاست محترم انجمن فیلم و عکس اداره کل ارشاد اسلامی استان
 • کارشناس مسئول دایره فنی و حرفه ای و کاردانش اداره آموزش و پرورش ناحیه 0 زاهدان
 • کارشناس مسئولان آموزش متوسطه و حراست اداره آموزش و پرورش ناحیه 0 زاهدان
 • ریاست محترم گروههای آموزشی اداره آموزش و پرورش ناحیه دو و سرگروههای محترم منطقه ای
 • اعضای انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه – مدیران و مشاورین مدارس

 تعدادی از والدین پس از مراسم افتتاحیه و بازدید مسئولین محترم ، دانش آموزان مدارس دخترانه قریشی و دبیرستان شاهد  فضیلت  به همراه معاونین و مشاورین مدارس فوق از بازارچه بازدید نمودند و از نزدیک با رشته های تحصیلی این هنرستان آشنا و ضمن صحبت با کار آفرینان از تجارب آنان بهره مند گشتند .

در این بازارچه که تا ساعت 11 دایر بود ، بخش قابل توجهی از تولیدات غرفه های مختلف به فروش رسید . در انتها قابل ذکر است که با جمع آوری مبلغ بسیار ناچیزی از غرفه داران بازارچه هزینه ی تبلیغات تامین گردیده است.

 

[ سه‌شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:۳٩ ‎ق.ظ ] [ خانم نهتانی(کارشناس ناحیه 2) ]

 

[ یکشنبه ۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۳:٢٦ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب