شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

به حول و قوه الهی جلسه توجیهی کارگاه توانمند سازی مشاوران شهرستان ایرانشهر و شهرستانهای ( بمپور - بزمان - دلگان - سرباز - فنوج - لاشار ) روز سه شنبه مورخ   92/8/28 در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر با حضور جناب آقای شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی ، جناب آقای کیخا کارشناس برنامه ریزی مشاوره و جناب آقای محمدیان کارشناس مرکز مشاوره برگزار شد.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

کارگاههای توانمند سازی مشاوران حوزه سراوان (شهرستانهای : سیب سوران - سراوان - جالق - بم پشت - مهرستان) و مدیران مدارس ( سراوان و سیب سوران) با حضور شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی ، کیخا کارشناس برنامه ریزی مشاوره ، محمدیان کارشناس مرکز مشاوره برگزار گردید در این کارگاهها  ضمن تبادل نظر و استفاده از تجربیات مشاورین و مدیران موارد ذیل توسط مسئولین استانی و مدرسین ارائه گردید:

1- اجرای برنامه های مشاوره بر اساس سند تحول بنیادین

2- تاکید بر برگزاری کارگاههای توانمند سازی برای سایر کارکنان مدرسه در جهت ارتقاء مشاور عمومی

3- مدیریت نوین در آموزش و پرورش

4- مشاوره فردی و گروهی

5-بررسی آسیب ها و چالش های فراروی دانش آموزان و ارائه راهکار برای رفع اختلالات موجود

 

[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

جهت کسب اطلاعات به وبلاگ زیر رجوع نمائید :
WWW.Dastgerefteh.Persianblog.ir 

[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٧:٢۱ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

با توجه به ضرورت موضوع پژوهش دوره مقدماتی مقاله نویسی ویژه مشاورین و رابطین هسته های مشاوره ناحیه 2 زاهدان  روز سه شنبه 28 آبان ماه با مدرسی سرکار خانم تات در کانون شهید مسلم کیخا برگزار گردید.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٧:٠۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

در تاریخ 26 آبان سال تحصیلی 93-92 جناب آقای شیرازی رییس اداره مشاوره تربیتی به همراهی آقایان کیخا و محمدیان کارشناسان مشاوره استان از شهرستان سراوان بازدید بعمل آوردند.

          


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ تاج بخش حسین بر (کارشناس سراوان) ]

به حول و قوه الهی برگزاری آزمون سلامت روانی رفتاری دانش آموزان پایه اول متوسطه دوره دوم شهرستان ایرانشهر که به عنوان مسئول قطب اجرای آزمونهای مشاوره ای مناطق بمپور – بزمان –  دلگان – سرباز – فنوج – لاشار، می باشد پایان یافت.

  شرکت در جلسه کارشناسان و مشاوران استان


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

آزمون سلامت روانی و رفتاری در کلیه مدارس متوسطه دوره دوم منطقه دشتیاری در تاریخ  6 الی 13 آبان ماه برگزار گردید.

               

 به ادامه مطلب مراجعه نمائید.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی سیستان و بلوچستان به همراه کارشناسان مربوطه از روند اجرای فعالیت های مشاوره ای مدارس در شهرستانهای نیمروز و هامون در شمال استان سیستان و بلوچستان بازدید نمودند

      

 در این بازدید دو روزه فعالیت های مشاوران در 12 مدرسه دخترانه و پسرانه توسط همکاران مورد بررسی قرار گرفت

   

و پس از انجام بازدید های فوق جلسه شورای معاونین ادارات مربوطه در دفتر روسای آموزش و پرورش نیمروز و هامون برگزار شد نقاط قوت و ضعف فعالیت های همکاران تشریح و بر اجرای دقیق آزمون های مشاوره ای جدید و فعالیتهای مشاوران مبتنی بر راهکارهای سند تحول بنیادین تا استقرار کامل نظام راهنمایی ، مشاوره و خدمات روان­شناختی در آموزش و پرورش استان تاکید شد همچنین مسئولین ادارات مربوطه بر رفع مسائل ومشکلات حوزه  مشاوره در زیر مجموعه خود قول همکاری و مساعدت ویژه مبذول داشتند

[ سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٧:٢٤ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
[ پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٦:٥٧ ‎ق.ظ ] [ آقای جهانتیغ (کارشناس سیب سوران) ]

     ضمن تقدیر وتشکر ازمشاوران معاونین مدارس متوسطه ومدیران مجتمع هابه جهت همکاری در اجرای آزمون سلامت روانی -رفتاری به اطلاع می رساند این آزمون در شهرستان سیب وسوران برگزار گردید 


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ آقای جهانتیغ (کارشناس سیب سوران) ]

با سلام و احترام

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام ثالار شهیدان ، به اطلاع می رساند همانطور که در جلسه کارشناسان و نمایندگان هسته های مشاوره  استان مورخ 16/07/92 اعلام گردید ، مهلت ارسال فرم نظر سنجی دوره های توانمند سازی مشاورین و رابطان هسته های مشاوره تا تاریخ 30/07 بوده است .

لذا از کارشناسان مناطق انتظار می رود ضمن اطلاع رسانی و جمعبندی نظرات مشاورین و رابطان مناطق خود نسبت به تکمیل و ارسال فرم مذکور اقدامات لازم را انجام داده و حداکثر تا پایان آبان ماه نسبت به ارسال فرم  اقدام نمایند.

متذکر می گردد تنها مناطقی از برنامه ریزی دوره های آموزشی بهرمند خواهند شد که تا تاریخ مذکور نسبت به ارسال اطلاعات اقدام می نمایند.

 

با تشکر

گروه آموزشی مشاوره استان

[ سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

                شرکت در جلسه کارشناسان و مشاوران استانادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۸:۳٤ ‎ب.ظ ] [ تاج بخش حسین بر (کارشناس سراوان) ]

شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی آموزش و پرورش استان با حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبکه هامون فعالیت های مشاوره ای مدارس ، وظایف مشاوران مدارس و آزمون های جدید مشاوره ای را تشریح کردند.

           


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٧:۳٦ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

ضمن عرض تقدیر و تشکر از ادارات کنارک-بنت- قصرقند- راسک- و نیکشهر که به موقع اطلاعات دانش آموزان را جهت چاپ سربرگ ارسال نمودند به اطلاع می رساند در این شهرستانها و مناطق آزمون از تاریخ 6/8/92 در حال برگزاری می باشد.  شهرستان قصر قند و منطقه بنت با کمبود پرسشنامه مواجه بوده که از منطقه دشتیاری برای این ادارات تعداد 100 سری پرسشنامه سئوالات آزمون را ارسال نمودیم. و در اداره راسک به دلیل نداشتن پرسشنامه هنوز آزمون برگزار نشده است و هماهنگی شد که پس از برگزاری آزمون در منطقه دشتیاری به تعداد دانش آموزان شهرستان راسک پرسشنامه سئوالات آزمون سلامت روانی- رفتاری ارسال شده تا آنها نیز آزمون را برگزار نمایند. 

ضمنا شهرستان چابهار همکاری مناسبی را در این زمینه تاکنون نداشته است.

[ شنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

جلسه آموزش خانواده جهت مقابله با آسیبهای اجتماعی برای دانش آموزان و اولیاء آنان در منطقه ایرندگان برگزار گردید. در این جلسه که فرهنگیان و تعدادی از ریش سفیدان منطقه نیز حضور داشتند آقای سرگزی رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان استان با اشاره به اهمیت مهارت­های زندگی در خانواده و مدرسه برای مقابله با آسیبهای اجتماعی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش نسبت به سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان خود حتی در بیرون از مدرسه احساس مسئولیت می کند و ایجاد تهدید و ترس بخصوص از طرف افراد ناآشنا برای دانش آموزان را مصداق کودک آزاری دانست که باعث پیامدهای ناگوار فردی و اجتماعی در آینده خواهد شد.

 

 همچنین مولوی رحیمی امام جمعه مسجد جامع منطقه با اشاره به سابقه فرهنگی درخشان ایرندگان ابراز امیدواری کرد با تکیه بر تعالیم ناب اسلامی مشکلات منطقه رفع گردد.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ .مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان ]

کارشناسان محترم قطب ها در صورت نداشتن آپدیت ورژن 2.3 نرم افزار تصحیح آزمون ا

آپدیت ورژن فوق را از لینک زیر دانلود کنید

 

[ چهارشنبه ۸ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ] [ .مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان ]

به حول و قوه الهی جلسه ای روز شنبه مورخه 27/7/92 با حضور مدیران مدارس متوسطه دوره دوم و مشاوران محترم مدارس در رابطه با برگزاری آزمون سلامت روانی رفتاری در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد، در این جلسه سرگروه محترم مشاوره جناب آقای زایدلی به تعامل بین مدیر ان ومشاوران درجهت حل مسائل ومشکلات دانش آموزان اشاره نمودند و در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت آزمونهای مشاوره ای درخصوص تاریخ برگزاری آزمون - مقدمات برگزاری آزمون -  شرایط روحی و روانی دانش آموزان و شرایط فیزیکی محیط برگزاری آزمون بحث و تبادل نظر شد.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٩:٤٩ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

جشنواره آشپزی غذای سالم برای سالمندان با شعار "غذای سالم، سالمند سالم " به مناسبت ایام مبارک اعیاد قربان و غدیر در روز چهارشنبه مورخه 1/8/92 در هنرستان کاردانش ام ابیها (س) به مناسبت روز جهانی سالمند برگزار شد. غذاهای عرضه شده در این جشنواره به گونه ای تهیه و طبخ گردیده بود که نیازهای تغذیه ای سالمندان را برطرف نماید.با دعوت از کارشناسان اداره بهداشت ایرانشهر ، سرکار خانم خشامن کارشناس بهداشت روان و سرکار خانم میرلاشاری کارشناس تغذیه و همچنین معاونت آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر جناب آقای شهسواری و مسئول آموزش متوسطه جناب آقای جمالزهی و کارشناس مشاوره و بهداشت جناب آقای میری و کارشناس محترم مدارس قرآنی جناب آقای حیدری برگزار شد.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

پیش به سوی آینده ای پرنشاط در سالمندی با سرمای گذاری در سلامت روان دانش آموزان

بهداشت روان یعنی فکر سالم ،نگرش مثبت به انسانهاو پدیده های اجتماعی و گفتار مناسب و مثبت .به عبارت دیگر برقراری ارتباط مطلوب با دیگران ،داشتن اعتماد به نفس کافی ،توانایی مقابله مناسب با مشکلات زندگی ،توانایی تصمیم گیری به موقع ،توانایی همدلی و درک دیگران ،قدرت نفوذ در دیگران ،هشیاری بر افکار ،باورها،گفتار و رفتار خود و...را می توان نشانه های سلامت روان نامید . و هر چقدر ما بتوانیم بهداشت روان در مدرسه را ارتقاءببخشیم به طور حتم مشکلات کاهش خواهد یافت و شاهد پیشرفت تحصیلی دانش آموزان خواهیم بود.

   در این راستا برآن شدیم تا .......

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٤:٠۳ ‎ب.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

به حول و قوه الهی جلسه ای را در مورخه 30/7/92 با حضور مدیران مدارس متوسطه دوره دوم و مشاوران محترم مدارس   در رابطه با برگزاری آزمون سلامت روانی- رفتاری برگزار نمودیم در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت آزمونهای مشاوره ای درخصوص تاریخ برگزاری آزمون- مقدمات برگزاری آزمون-  شرایط روحی و روانی دانش آموزان و شرایط فیزیکی محیط برگزاری آزمون بحث و تبادل نظر شد.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٩:٢٢ ‎ق.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

رونمایی از اطلس مشاغل بومی استان سیستان و بلوچستان با حضور خالدی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره و محمد قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین آموزش و پرورش استان در گروهمایی مشاوران نواحی 1 و 2 زاهدان انجام شد.

[ یکشنبه ٥ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٢۳ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب