شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

این نشست روز یکشنبه مورخ 28/8/91 با حضور ارزشمند جناب آقای سرحدی ریاست محترم اداره در محل دفتر معاونت محترم پرورشی و تربیت بدنی برگزار گردید. در این نشت جناب سرحدی در رابطه با اهمیت و ضرورت کار مشاوران در مدارس مطالبی را بیان داشتند و از همکاران خواستند قدر و ارزش کار مشاوره و راهنمایی را بیش از پیش دانسته و سعی کنند با توجه به کمبودهای منطقه نهایت تلاش خود را برای اثربخشی کار مشاوره در مدارس داشته باشند.

و پس از آن معاونت محترم پرورشی و تربیت بدنی سرکار خانم نوری صادق ضمن تشکر از مشاورین مدارس در خصوص هر چه فعال تر بودن هسته مشاوره امام رضا(ع) تاکید نمودند و انتظاراتی که از مشاورین می رود را عنوان داشتند.

 

 

و در پایان نیز مشاورین مدارس نظرات و پیشنهادات خود را عنوان کردند.

[ سه‌شنبه ۳٠ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱:۱٦ ‎ب.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

 

  دوشنبه 91/8/28 اولین کارگاه توانمند سازی گروه آموزشی مشاوره شهرستان ایرانشهر برگزار شد  که پس ازتلاوت آیاتی چنداز قرآن مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران ،جناب آقای روزیانا معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ایرانشهر شهادت سالارشهیدان امام حسین (ع) ویاران باوفایش را درماه محرم به همکاران تسلیت گفتند و از زحمات همکاران محترم در سال تحصیلی گذشته تقدیر و تشکر کردند.

 

  

سپس  آقای زایدلی سرگروه مشاوره ایرانشهر اهداف  و برنامه های آموزشی  و نحوه ارائه مطالب توسط همکاران در جلسات آتی را تشریح کردند.

  

 

 

همچین مشاوران گروه نخست به ارائه مطالب به شرح ذیل پرداختند.

سرکار خانم مویدی

ضرورت برنامه ریزی و بیان اصول برنامه ریزی

 

 

سرکار خانم نرماشیری:

خانواده درمانی

  

 

سرکار خانم دلیریان:

تشریح ضرورت برنامه ریزی درسی وبررسی شیوه های مطالعه موثر

     

 

سرکار خانم شیرزایی:

 

آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات

 

    

 

سرکار خانم  مویدی

بهداشت  روان

   

درپایان محمدیان کارشناس مشاوره شهرستان ایرانشهرمطالبی در خصوص شرح وظایف همیاران مشاور- سامانه مشاوره - ارسال به موقع فعالیت های مدارس و همچنین همکاری مشاوران با هسته مشاوره علی ابن موسی الرضا(ع) بیان کردند.

   

 

[ دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٩:۱٠ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

برگزاری جشنواره غذا

برگزاری جلسه اولیاء و مربیان به مناسبت هفته بهداشت روان

 

تخلیه هیجانات دانش اموزان دبیرستان امام حسین (ع)صدیق زهی به مناسبت هفته سلامت بهداست روان

برگزاری آزمون افسردگی ارون بک از دانش آموزان و همکاران توسط مشاورین

برگزاری مسابقات کتابخوانی به مناسبت هفته بهداشت و روان بین همکاران اداری و آموزشی و پرورشی

پیاده روی دانش اموزان دبیرستان امام حسین (ع)صدیق زهی به مناسبت هفته بهداشت روان:

 پیاده روی به عنوان یک ورزش  یکی از مفید ترین فعالیت ها برای از بین بردن افسردگی می باشد.به مناسبت هفته سلامت بهداشت روان باتوجه به شعار امسال بهداشت روان«افسردگی به عنوان یک معضل جهانی»و همچنین«خطر بروز افسردگی را در دانش اموزان جدی بگیریم»واحد مشاوره دبیرستان امام حسین(ع)صدیق زهی برای پیشگیری ازابتلای دانش اموزان این دبیرستان به خطرافسردگی به عنوان یک معضل جدی وبزرگ به بعد مسافت سه کیلومتربادانش اموزان پیاده روی کردند . ضمنا قبل از انجام فعالیت پیاده روی توسط مشاوردبیرستان  در رابطه با افسردگی به عنوان یک معضل بزرگ ،وبه عنوان یکی از موضوعات مختل کننده فعالیت های لذت بخش انسان در زندگی ،سبب طردانزوا کشیدن این موجود اجتماعی ،توضیحاتی داده شد.وهم جنین راهکارهایی دیگری برای جلوگیری واز بین بردن افسردگی در زندگی به دانش اموزان ارایه شد.

[ دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ منصورشاد( دشتیاری ) ]

شنبه مورخ 91/8/27 کارگاه توانمندسازی مشاوران مدارس شهرستان ایرانشهر باحضور دکترقنبر زاده برگزار گردید .

      

 

 

در این کارگاه مشاورین و اولیا دانش آموزان شرکت داشتند که مطالبی در رابطه با روانشناسی و شیوه مشاوره مناسب با دانش آموزان

شیوه رفتاربا نوجوانان و جوانان در مدرسه 

دلایل افت تحصیلی و سلامت روان دانش آموزان مطالبی بیان شد.

         

          

در پایان گزارش کار و اهم فعالیتهای انجام شده مشاوره در سطح مدارس و شهرستان ارائه گردید.

 
 

  

 [ یکشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

 اولین گردهمایی مشاوران و  همیاران  مشاوران و  آموزش و پرورش ناحیه 2زاهدان با موضوع اهداف و ضرورت فعالیتهای همیاران  مشاور دانش آموزان درمدارس

 

در مورخ23/8/91 روز سه شنبه  اولین گردهمایی دانش آموزان  همیار مشاور مدارس دخترانه و پسرانه متوسطه آموزش و پرورش ناحیه 2زاهدان   در محل سالن اجتماعات کانون فرهنگی شهید مسلم کیخا راس ساعت 5/7صبح روز سه شنبه  با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید

 

ابتدا خواهر زهرا نهتانی کارشناس مشاوره اداره ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات و فعالیتهای همیاران مشاور در سال گذشته  در مدارس    تقدیر و تشکر نمودند . جناب آقای حسینعلی شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی استان ضمن تبریک به دانش آموزان همیار مشاور در رابطه با وظایف و خصوصیات همیاران مشاور گفتگو نمودند و مسابقه ای با موضوع بینش و دیدگاه همیار مشاور درمدرسه اجرا نمودند و به 4نفر از دانش آموزان که پاسخ صحیح به سوالات دادند هدایایی اهداء نمو.دند .
خواهر رویا مرادی حقیقی رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زاهدان در جمع مشاوران و همیاران مشاور در زمینه خودشناسی و   همدلی همیاران مشاور راهکار های لازم را ارائه نمودند آقای امیر حسین عتیقه چی مشاور مدارس متوسطه در رابطه با فعالیتهای همیاران مشاور و راهکارهای کمک به دانش آموزان توسط همیاران مشاور صحبت نمودند 
 سپس آقای محمد علی شاهخواه سرگروه آموزشی مشاوره استان راهکارها و برنامه های لازم جهت ارتقای کیفی فعالیتهای همیاران مشاوردر مدارس   را ارائه  و سوگند نامه همیاران مشاور را بصورت دسته جمعی قرائت نمودند و در پایان مطالب جلسه را جمع بندی نمودند   و توفیق تمام دست اندر کاران تعلیم و تربیت در راه اعتلای فرهنگ مشاوره ای در جامعه و مدرسه از خداوند منان خواستاریم

 

[ پنجشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

امروزه بر عکس این باور ثابت شده است. حدود دو تا پنج درصد کودکان و نوجوانان دارای علائم افسردگی هستند و حتی سال های تحصیل در مدرسه را با اندوه می گذرانند و این افسردگی روند پیشرفت تحصیلی شان را نیز کند می کند.

مجموعه فعالیتهای انجام شده در سطح مدارس شهرستان ایرانشهر جهت کاهش بروز افسردگی در دانش آموزان به شرح ذیل می باشد.

 

گرد همایی مسئولین ادارات جهت اجرای برنامه در هفته بهداشت روان

 

ارسال بخشنامه هفته بهداشت روان به کلیه مدارس

 

توزیع پوستر متناسب با شعار هفته بهداشت روان سال 1391

 

نصب روز شمار هفته بهداشت روان در آموزشگاهها

 

حضور اعضای هسته مشاوره علی ابن موسی الرضا (ع) در مدارس

 

سخنرای مشاورین در مراسم آغارین

   

 

   

 

قرائت مقاله توسط دانش آموزان در مراسم آغازین

      

 

دعوت از روحانیون جهت سخنرانی در مدارس

    

 

نصب تراکت توسط مشاورین در کلیه مدارس

                

              

 

دعوت از مسئولین نیروی انتظامی جهت سخنرانی در مدارس

           

 

 

اجرای آزمون افسردگی بصورت موردی در مدارس  توسط مشاورین

 

برپایی نمایشگاه تغذیه سالم و سنتی در مدارس

        

 

برگزاری گفتمان دینی در سطح مدارس

       

 

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی در مدارس دخترانه

 

فعالیت همیاران مشاور در هفته بهداشت روان

 

سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ در خوابگاههای دانش آموزی شهرستان

 

برگزاری مسابقات ورزشی در مدارس

                

                                    

                                                   

 

        

سخنرانی مشاورین آموزشگاه در جمع شورای دبیران مدارس

     

 

جلسات توجیهی توسط مشاورین برای اولیاء دانش آموزان

        

 

        

 

برگزاری مسابقه روزنامه دیواری در بین دانش آموزان

 

دعوت از کارشناسان دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر جهت حضور در جمع دانش آموزان

 

     

[ چهارشنبه ٢٤ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٧:۱٢ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

 وبلاگ مشاوره تربیتی شهرستان ایرانشهر  با اختصاص یوزرنیم و پسورد به کلیه  مشاورین شهرستان جهت ارسال بموقع فعالیتهای انجام شده در سطح مدارس با آدرس:www.ir-moshavereh.persianblog.ir را اندازی شد.

[ چهارشنبه ۱٧ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٩:٥٧ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

این مراسم با حضور مدیریت محترم اموزش وپرورش ومسول حراست وکارشناس محترم مشاوره اداره ومشاورین وهمیاران مشاوردر محل مدرسه راهنمایی خدیجه کبری (س)راس ساعت 9/30 برگزار شد .پس از قرائت قرآن توسط دانش آموزان جناب آقای نوروزی مدیریت محترم اداره به ایراد سخنرانی وخیر مقدم پرداختند.بعد از آن  مقاله  ایی توسط یکی از دانش آموزان همیار دبیرستان اسما واجرای سرودتوسط گروه همیاران مدرسه راهنمایی نمونه حضرت فاطمه (س) خوانده شد. ودر پایان سوگند نامه به صورت گروهی توسط دانش آموزان اجرا گردید.

[ دوشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٥:٥۸ ‎ب.ظ ] [ خانم یوسفی( کارشناس سراوان ) ]

نشست آموزشی مشاوران و نمایندگان هسته مشاوره آموزش و پرورش ناحیه 2زاهدان با شرکت کارشناس مسئول  اداره مشاوره تربیتی استان آقای رضا زمانی وآقای  اسماعیل درخشانی  ، معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش ناحیه 2زاهدان آقای فقیهی ،سرگروه آموزشی مشاوره استان محمد علی شاهخواه  ،کارشناس مشاوره ناحیه 2زاهدان خواهر نهتانی ، مشاوران و نمایندگان هسته مشاوره در محل نماز خانه اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 راس ساعت 8 صبح روز چهار شنبه  با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید

ابتدا آقای رضا زمانی کارشناس مسئول  اداره مشاوره تربیتی استان از فعالیتهای مشاوران مدارس و بخصوص از مسئولین آموزش و پرورش ناحیه 2 در رابطه با فعالیتهای مشاوره در طول سال تحصیلی 91-92تقدیر و تشکر نمودند و در رابطه با سامانه الکترونیکی مشاوره و تدریس درس برنامه ریزی تحصیلی و شغلی  در مدارس  صحبت نمودند آقای فقیهی معاونت پرورشی اداره در رابطه با برگزاری کارههای آموزشی مشاوره و مقام و منزلت مشاوران در مدرسه راهنمایی های لازم را ارائه نمودند  . آقای محمد علی شاهخواه سرگروه آموزشی مشاوره استان راهکارها و برنامه های لازم جهت ارتقای کیفی فعالیتهای مشاوره ای  در طول سال تحصیلی  در مدارس و انتظارات و توقعات از مشاوران در کمک به حل مشکلات دانش آموزان گزارش فعالیتها ی مشاوره  به صورت کتبی و مصور  را ارائه نمودند و مطالب جلسه راجمع بندی نمودند .

 

[ پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱:۳٥ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

دوشنبه هشتم آبان ماه جلسه هم اندیشی و توجیهی مشاوران شهرستان ایرانشهر با حضور شهسواری معاون آموزش متوسطه و کارشناس مشاور و سلامت مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید

در این جلسه  از کلیه مشاورین که  ما را در کسب رتبه اول طرح ها و برنامه های مشاوره ای سال تحصیلی گذشته  یاری رساندن تقدیر و تشکر بعمل آمد و همچنین موضوعات و دستورالعمل های جدید جهت اجرا در آمورشگاه تشریح شد.

 در پایان مدیر محترم هسته مشاوره علی ابن موسی الرضا(ع) سرکار خانم آتون اهداف  هسته را بصورت کامل تشریح نمودند.

[ دوشنبه ۸ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ] [ خانم کامیاب فتحی کارشناس ایرانشهر ]

این جلسه که باموضوع ارائه بازخورد گردهمایی مشاوره ( مورخه 30/7/91)با حضور کلیه مشاوران شهرستان برگزارگردید . در زمینه سامانه الکترونیکی مشاوره- دادن گذرواژه به مشاورین جدید الستخدام-ارسال گزارشات مشاوره به صورت CD- برنامه همیاران مشاور-ثبت گزارشات وفعالیتهای مشاوره درسامانه مشاوره و....توسط کارشناس مشاوره وسرگره مشاوره توضیحات لازم داده شد .ودر پایان مشکلات همکاران مورد بررسی قرار گرفت.

[ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ خانم یوسفی( کارشناس سراوان ) ]

دوشنبه مورخ 1 آبان ماه جلسه توجیهی عملکرد کارشناسی های مناطق در محل اردوگاه فاطمه الزهرا (س) با حضور شیرازی رئیس اداره مشاوره تربیتی و کارشناسان اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از بازخوردهای مناطق در سال تحصیلی گذشته موضوعات و دستورالعمل های جدید تشریح شده و کارشناسان به پرسش و پاسخ پرداختند.

[ دوشنبه ۱ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٢:۱۱ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

یکشنبه مورخ 30 مهر ماه همایش یک روزه بهداشت روان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از معاونین با پشتیبانی و هماهنگی مرکز مشاوره روانشناختی دانش آموزی در سالن همایش شهید بهشتی زاهدان برگزار گردید.


در این جلسه آقایان محمد قاسمی ، فنودی و شیرازی پیرامون اهمیت و ضرورت توجه هر چه بیشتر به فضاهای آموزشی و همچنین بحث افسردگی در دانش آموزان و معلمین آنها سخنانی ایراد نمودند و ضمن تقدیر و تشکر از همه عوامل در مناطق سطح استان کسب افتخارات چند ساله اخیر را حاصل دسترنج آنان دانستند.

   

 

در این همایش سخنران آقای امیر حسین عتیقه چی یکی از مشاورین استان پیرامون اهمیت مدارس شاد و انتقال بعد روانی - عاطفی توسط معلمان صحبت نمودند.

این جلسه با قدردانی از مناطق برتر استان و مقالات و پوستر های دانش آموزی توسط ارزیابی های انجام گرفته به پایان رسید.

[ دوشنبه ۱ آبان ۱۳٩۱ ] [ ۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب