شبکه اجتماعی و گروهی مشاوران مدارس استان سیستان بلوچستان

به نام خالق یکتا

امروزه راهنمایی و مشاوره حرفه ای یاورانه و تخصصی است که ارائه خدمات آن مستلزم استفاده از تیم تخصصی ماهر، تامین فضای فیزیکی آرام ومطمئن روانی ، استفاده از ابزارهای روانشناختی معتبر و ... می باشد. در این راستا مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان با استفاده از نیروهای متخصص و مجرب وظیفه راهنمایی و مشاوره دانش آموزان ، اولیاء و کارکنان را وجهه همت خویش قرار داده و ارائه خدمات تخصصی مشاوره ای و روانشناختی در زمینه های عاطفی، روانی ، اجتماعی ، خانوادگی ، تحصیلی ، حرفه ای و... به مراجعان می پردازد . این خدمات شامل روان درمانی ، مشاوره فردی ، مشاوره گروهی ، آموزش و پژوهش ، خدمات راهنمایی تلفنی ، خدمات مددکاری و ارائه کتاب و فیلم های آموزشی می باشد.

رویا مرادی حقیقی

مسئول مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی

 

پست الکترونیک مرکز  MMSB@iran.ir

شماره تلفن مرکز  3226292  -  3219977

[ سه‌شنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ] [ مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی ]

بسمه تعالی

اطلاعیه

با توجه به این که در شیوه نامه ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی 92 - 91 به ازای هر 400 نفر دانش آموز یک ساعت ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره در هسته های مشاوره شهرستان ها و مناطق لحاظ شده است . شایسته است کارشناسان محترم مشاوره بر اساس دستورالعمل شماره 120559/500 - 15/6/91 مشخصات ( نام و نام خانوادگی - رشته و مدرک تحصیلی - سنوات خدمت - سابقه خدمت در هسته و مراکز مشاوره ) اعضای هسته مشاوره خود را جهت هماهنگی های بعدی و اخذ تاییدیه حداکثر تا 10/7/91 به اداره کل آموزش و پرورش استان معرفی نمایند.

ضمنا به منظور وحدت رویه در عملکرد و ارتقای سطح کیفی هسته های مشاوره جهت استفاده از نرم افزار پذیرش و آزمون های روان شناختی با مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی است هماهنگی لازم بعمل آید .

اداره مشاوره تربیتی

[ سه‌شنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

بسمه تعالی

قابل توجه کارشناسان مشاوره استان

سلام علیکم

با توجه به آغاز سال تحصیلی 92-91 شایسته است نسبت به اجرایی نمودن برنامه های مشاوره شهرستان و منطقه خود را بر اساس تقویم اجرایی اداره مشاوره تربیتی اداره کل و دستورالعمل ها و بخشنامه های مربوطه اقدام شود .

اداره مشاوره تربیتی

[ سه‌شنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:۳۳ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

 

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:۳٠ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

بسمه تعالی

صورتجلسه

به حول و قوه الهی رأس ساعت 30/8 روز چهارشنبه مورخ 21/4/91 جلسه ای با حضور معاونت محترم پرورشی و فرهنگی ، رئیس اداره مشاوره تربیتی ، کارشناس مسئول و کارشناسان مشاوره ، در محل دفتر رئیس اداره مشاوره تربیتی استان در خصوص انتخاب رشته آزمون ورودی موسسات آموزش عالی تشکیل گردید .

ابتدا جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام نور آغاز و پس آن معاونت محترم پرورشی و فرهنگی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران اداره مشاوره تربیتی ، بحث انتخاب رشته را بسیار مهم و سرنوشت ساز دانسته و ابراز نمودن برای هر داوطلب پس از شرکت در کنکور ، ورود به  دانشگاه و انتخاب رشته مناسب بسیار حائز اهمیت و مرحله ایی بسیار حساس و پر اضطراب برای آنان می باشد که در صورت اشتباه منجر به کاهش انگیزه تحصیلی و افت تحصیلی آنها خواهد شد و صدمات روحی غیر قابل جبرانی را به داوطلبان وارد می نماید در ادامه رئیس اداره مشاوره تربیتی و کارشناسان با تاکید بر  اهمیت موضوع انتخاب رشته به بحث و تبادل نظر پرداختند و قرار شد پایگاههای انتخاب رشته با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش شهرستانهای مجری مشخص و تمهیدات لازم در این زمینه فراهم تا در شروع فعالیت با مشکلی مواجه نگردند .

 

حاضرین در جلسه

1-    علیرضا فنودی معاون پرورشی و فرهنگی 

2-   حسینعلی شیرازی رئیس اداره  مشاوره تربیتی

3-  رضا زمانی   کارشناس مسئول مشاوره

4-  اسماعیل درخشانی   کارشناس مشاوره

5-  حبیب اله علی احمدی رئیس مرکز مشاوره

6-  محمد علی شاهخواه سر گروه مشاوران استان

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:۳٠ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

کارشناس مسئول وکارشناس مشاوره استان از شهرستانها ومناطق ،زابل ،زهک ،هیرمند ،بنجار ،پشت آب وشیب آب از عملکرد مشاوران در بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه اول متوسطه بازدید نمودند که خوشبختانه تمامی دانش آموزان به شاخه و رشته های  مورد علاقه شان با تاکید بر رشته های فنی وحرفه ای وکاردانش هدایت شده بودند.

 

 

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:٢٩ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

لیست پایگگاههای انتخاب رشته آزمون سراسری استان سیستان و بلوچستان سال 1391

ردیف

شهرستان /منطقه

نام پایگاه

آدرس

تلفن

1

زاهدان

مرکز مشاوره استان

خیابان مصطفی خمینی (ره) تقاطع کفعمی جنب دبستان طالقانی

3226292-3219977

2

هیرمند

هسته مشاوره انوار

خیابان امام خمینی (ره) اداره آموزش و پرورش

05422622341

3

زهک

نمونه بنت الهدی

خیابان شهید مطهری

05443222448

4

زابل

نمونه علی ابن ابیطالب (ع)

خیابان بعثت روبروی منطقه انتظامی

05422232411

5

زابل

مرکز فرزانگان راه زینب

خیابان فرهنگ جنب اداره آموزش و پرورش

05422224074

6

خاش

نمونه رضوان

خیابان امام خمینی (ره) جنب کمیته امداد ( ره )

05434220074

7

سراوان

نمونه شهید مطهری

بلوار معلم

05485243360

8

زاهدان ناحیه یک

نمونه پژوهش

خیابان امیر المومنین (ع) 4

3222664

9

زاهدان ناحیه یک

نمونه ولی عصر (عج)

خیابان دانشگاه 10 جنب استانداری سیستان و بلوچستان

3217234

10

چابهار

نمونه صاحب الزمان (عج)

بلوار امام خمینی (ره) نبش خیابان فردوسی

05453330730

11

نیکشهر

هنرستان فنی امام رضا (ع)

خیابان خیام میدان امام خمینی (ره) محله جوانکان

05465225299

12

سیب و سوران

دبیرستان فاطمه الزهراء (س)

خیابان امام خمینی (ره) جنب آموزش و پرورش

05486223341

13

ایرانشهر

دبیرستان توحید

خیابان طالقانی

05472222021

14

زاهدان ناحیه دو

دبیرستان شهید مطهری

بلوار جمهوری میدان امام رضا (ع)

2425564

15

زاهدان ناحیه دو

نمونه نرجس

بلوار معلم

2447301

 

 

 

معاونت پرورشی و فرهنگی                                                                                      اداره مشاوره تربیتی

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:٢۸ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

آقای خالدی در بازدید از مناطق جالق وبم پشت در استان سیستان وبلوچستان در رابطه با سند تحول بنیادین آموزش وپرورش گفت ،امروز مجموع فرهنگیان کشور ، سند تحول بنیادین را لوحی زرین وافتخاری والا در نظام جمهوری اسلامی می دانند . برای تحقق اهداف سند تحول آموزش وپرورش ،باید اولین گامها را بسیار محکم همرا با همت وحمیت افزون برداریم تا خللی در مراحل بعدی وارد نشود .

امروز آموزش وپرورش، نیروی انسانی خود را به مثابه حدیث شریف نبوی (ص) که فرمود "الناس معادن " می داند .

امروز در راس آموزش وپرورش کشور کسی صدارت را دارد که لحظه ای از ارتقای آموزش وپرورش وفرهنگیان عزیز غافل نیست واین اسباب عزت وافتخار ماست .

[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:٢٧ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]

گردهمایی معاونین پرورشی وفرهنگی سراسر استان در مورخه 24/3/91 در محل اردوگاه فرهنگی وتربیتی فاطمه الزهرا (س) برگزار گردید این جلسه با موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان سال اول متوسطه وتاکید بررشته های فنی وحرفه ای وکاردانش آغاز شد .در این جلسه آقای مهندس محمد قاسمی مدیر کل آموزش وپرورش استان اخلاق وتربیت اسلامی با ویژگی خاص وبعد تعالی ،خود تضمین کننده سعادت انسانها در همه عصرها وره پویان راه کمال است ونقش مربیان پرورشی در تربیت انسانهایی خلاق نقش بسزایی است که سکان داران این امر مربیان ومعاونین پرورشی وفرهنگی مدارس هستند.


 

فنودی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل نیز فراگیری علم ودانش با شیوه منطقی ودر چارچوب برنامه های آموزشی وپرورشی را امری ضروری ولازم دانستند وبرنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان وهدایت تحصیلی آنان به رشته های مناسب با ضرورت به رشته های فنی وحرفه ای وکاردانش را از مهمترین کار معاونین پرورشی وفرهنگی دانستند وتاکید نمودند معاونین پرورشی جلسه ای برای کارشناسان مشاوره ومشاورین مدارس در شهرستانها ومناطق حداکثر تامورخه 30/3/91 جهت هدایت تحصیلی دانش آموزان سال اول متوسطه برگزار نمایند وگزارش جلسه را به گروه مشاوره تربیتی ارسال نمایند.

شیرازی رئیس گروه مشاوره تربیتی ضمن تقدیر وتشکر از عملکرد شهرستانها ومناطق در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان مواردی را مطرح وتاکید کردند انتخاب رشته به همراه نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان سال اول متوسطه تا قبل از پانزده تیر91 باید انجام شود همچنین در مورد پایگاههای انتخاب رشته کنکور سراسری سال 91 وآمار اختلالات عاطفی ورفتاری دانش آموزان وسرگروه های آموزشی مشاوره سخنانی را ایراد نمودند.


[ جمعه ۱٧ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٩:٢٥ ‎ق.ظ ] [ اداره مشاوره تربیتی استان سیستان و بلوچستان ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب